Strona 135 z 197 PierwszyPierwszy ... 3585125133134135136137145185 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 341 do 1 350 z 1962

Wątek: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

  1. #1341
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 409

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez xxkomarxx Zobacz posta
    Marzy mi się porządna 50mm ale chyba w canonie nie doczekam.
    Sprawa zgrabnego 50/1.4 nie wygląda wesoło. Prawdopodobne są 50/1.4L IS oraz 50/1.8IS.
    Od 2015 roku chyba nie było patentu Canona na 50/1.4 (niestety to jakiś dziwoląg z wklęsłą przednią soczewką i długi na 100mm).
    Dlatego pomyślałem, że może coś wypuszczą extra dla nowego bezlustra FF.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  2. #1342
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez xxkomarxx Zobacz posta
    Marzy mi się porządna 50mm ale chyba w canonie nie doczekam.
    1.8 stm?

  3. #1343
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    1.8 stm?
    Jak na budżetową wersję 50tki jest więcej niż idealny. Czekamy jednak również na odświeżenie wersji 1.4
    Miłego dnia
    moja www

  4. #1344
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Jak na budżetową wersję 50tki jest więcej niż idealny. Czekamy jednak również na odświeżenie wersji 1.4
    50 STM jest fajna za tą kasę. Stara 50/1.4 daje jednak lepszy bokeh.

  5. #1345
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Canon zaczął poprawiać doskonałe:
    The Canon EF 70-200mm f/4L IS II is Coming in April [CR3]

    Marketingowców Canona chyba krew zalała, że sprzedają to szkło w rozsądnej cenie i jest wreszcie rozwiązanie .
    Autentycznie jestem ciekaw co tam zrobiono. Może dodali +1EV do stabilizacji?
    Da się tam pare rzeczy odświeżyć. Np. pracę pod światło. Stabilizację zawsze. Ceny nie można znacznie podnieść dla f/4, ale można zawsze "ulepszyć" konstrukcję jednocześnie obniżając koszt...
    I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

  6. #1346
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    50 STM jest fajna za tą kasę.
    to jest bardzo porzadna 50-tka w ogole. mala, lekka, uczciwie zbudowana i porzadna optycznie. zaprojektowana zeby robic fajne zdjecia a nie zeby bic zadne rekordy. z naturalnym kontrastem i wlasciwymi dla takiego obiektywu wadami optycznymi (troche winiety i komy, bez lekkiego przymkniecia fajnie mieksza).

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    Stara 50/1.4 daje jednak lepszy bokeh.
    wiecej bokehu, na pewno. a czy lepszy...? inny, bardziej charakterystyczny, ale nie upieralbym sie, ze ladniejszy. co na pewno to ma te 2/3 dzialki wiecej swiatla, to daje dodatkowe mozliwosci.
    www albo tez flickr

  7. #1347
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    to jest bardzo porzadna 50-tka w ogole. mala, lekka, uczciwie zbudowana i porzadna optycznie. zaprojektowana zeby robic fajne zdjecia a nie zeby bic zadne rekordy. z naturalnym kontrastem i wlasciwymi dla takiego obiektywu wadami optycznymi (troche winiety i komy, bez lekkiego przymkniecia fajnie mieksza).



    wiecej bokehu, na pewno. a czy lepszy...? inny, bardziej charakterystyczny, ale nie upieralbym sie, ze ladniejszy. co na pewno to ma te 2/3 dzialki wiecej swiatla, to daje dodatkowe mozliwosci.
    Bokeh w STM i tak jest zdecydowanie lepszy niż w starej wersji ale jednak 50/1.4 ma przyjemniejsze rozmycie:
    https://neilvn.com/tangents/review-c...-lenses-bokeh/

  8. #1348
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    to jest bardzo porzadna 50-tka w ogole. mala, lekka, uczciwie zbudowana i porzadna optycznie. zaprojektowana zeby robic fajne zdjecia a nie zeby bic zadne rekordy. z naturalnym kontrastem i wlasciwymi dla takiego obiektywu wadami optycznymi (troche winiety i komy, bez lekkiego przymkniecia fajnie mieksza).



    wiecej bokehu, na pewno. a czy lepszy...? inny, bardziej charakterystyczny, ale nie upieralbym sie, ze ladniejszy. co na pewno to ma te 2/3 dzialki wiecej swiatla, to daje dodatkowe mozliwosci.
    Co do pierwszej części pełna zgoda. Gdyby był 2x droższy to i tak mielibyśmy do czynienia ze świetną ofertą. Mnie najbardziej zaskoczyła świetna ostrość i bardzo celny AF, który w gorszych warunkach niestety trochę zwalnia i ta celność już znacznie spada przy poruszających się obiektach.

    Co do drugiej części - bokeh to trochę kwestia gustu i upodobań. Dla mnie wersja 1.4 przymknięta do 1.8 albo nawet f2.2 daje wyraźnie ładniejsze rozmycie.

    Nie mam nic do 50/1.8STM. Wręcz polecam to szkło każdemu kto ma lustrzankę. Jestem jednak skłonny wydać 2-3k zł za poprawioną wersję 1.4
    Miłego dnia
    moja www

  9. #1349
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 409

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Nowe bezlustro FF rodzi się w wyjątkowych bólach:
    The State of the Canon Full Frame Mirrorless Development
    Wychodzi na to, że wszystko co było powiedziane dotąd to jakieś insynuacje.
    Zwraca uwagę to zdanie:
    "We’ve also been told by multiple people that development of this product has been unlike any other camera Canon has developed over the last decade, including the Cinema EOS line. Photographers are actually more involved in the development than any time in the past."
    Ja to odbieram tak, że Canon jest tak zestresowany że wypuści bubla, że w nieskończoność będzie coś tam doskonalił w laboratoriach.
    Zaczynam jakby lepiej rozumieć ludzi kupujących Sony i nabieram szacunku dla zdolności do fizycznego wypuszczenia na rynek ich produktu.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  10. #1350

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Acha... to jest podkręcanie oczekiwań. Zatrzyma kilka osób przy canonie, kilka powstrzyma przed zmianą innego systemu...

Strona 135 z 197 PierwszyPierwszy ... 3585125133134135136137145185 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •