Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 56

Wątek: Fotoalbum czy fotoksiążka? Co wybierają klienci?

  1. #1

    Domyślnie Fotoalbum czy fotoksiążka? Co wybierają klienci?

    Witam,

    chcielibyśmy się oficjalnie przywitać, bo to nasz pierwszy post na tym forum, a więc witamy! W końcu jesteśmy...

    Przy okazji chcielibyśmy poznać Wasze spostrzeżenia względem produktów finalnych sesji ślubnych.

    Co preferują Wasi klienci? Co polecacie, a co częściej wykonujecie? Fotoalbumy, fotoksiążki czy albumy tradycyjne? Czekamy na Wasze opinie!

    Pozdrawiam

  2. #2
    Coś już napisał Awatar Fotosz
    Dołączył
    Feb 2015
    Miasto
    Kraków
    Posty
    90

    Domyślnie Odp: Fotoalbum czy fotoksiążka? Co wybierają klienci?

    Hej, miło mi że mogę odpowiedzieć jako pierwszy na Waszego pierwszego posta
    Ja młodym polecam fotoksiążki, prezentują się świetnie (oczywiście te z wyższych półek), są dla mnie łatwiejsze w przygotowaniu. Bardziej elastycznie można budować całą historię ślubu. Pary młode jednak wybierają pół na pół. Niestety fotoksiążki są sporo droższe i to jest pewnie czynnik, który determinuje wybór. Jak zrobił bym album i książki w tych samych cenach to podejrzewam, że młodzi wybierali by w 90% przypadków książki
    Fotografia ślubna Kraków - zajęcie zrodzone z pasji
    Mój blog - nie tylko tematy ślubne

  3. #3

    Domyślnie Odp: Fotoalbum czy fotoksiążka? Co wybierają klienci?

    Cytat Zamieszczone przez Fotosz Zobacz posta
    Jak zrobił bym album i książki w tych samych cenach to podejrzewam, że młodzi wybierali by w 90% przypadków książki
    Mam dokładnie takie same przypuszczenia . Ja w większości przypadków oddaję albumy klasyczne, właśnie z uwagi na to, że są tańsze dla klienta. Nie znaczy to oczywiście, że klasyczne są złe, bo proponuję te z wyższej półki.

  4. #4
    Początki nałogu Awatar merida
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    416

    Domyślnie Odp: Fotoalbum czy fotoksiążka? Co wybierają klienci?

    Rozliczam się z parami za same zdjęcia, a gdy te mają już w domu, to średnio po miesiącu odzywają się z wybranymi fotografiami bym zrobił z nich album.
    Na 10 par 8 wybrało album tradycyjny (konkretnie firmy Barański+opakowanie Briums), dwie pary nie chciały nic. Z fotoalbumami/fotoksiążkami często nie mogą się zdecydować jaką*by chcieli (jest dużo możliwości modyfikacji, rozmiarów, kolorów, materiałów..., a na stronach często brak prostego wyliczenia ile dokładnie będzie to kosztować) i ostatecznie decydują*się na tradycyjny.

  5. #5
    Coś już napisał Awatar Fotosz
    Dołączył
    Feb 2015
    Miasto
    Kraków
    Posty
    90

    Domyślnie Odp: Fotoalbum czy fotoksiążka? Co wybierają klienci?

    Cytat Zamieszczone przez merida Zobacz posta
    odzywają się z wybranymi fotografiami bym zrobił z nich album.
    Kilka razy też dawałem Parze Młodej do wyboru jakie zdjęcia mają się znaleźć w albumie / fotoksiążce. Zrezygnowałem z tego pomysłu bo często nie dało się z tych zdjęć skomponować efektownego i dobrego materiału. Teraz wybieram sam, oddaję młodym a oni są zachwyceni. Szybciej, prościej, i daje to lepszy efekt
    Fotografia ślubna Kraków - zajęcie zrodzone z pasji
    Mój blog - nie tylko tematy ślubne

  6. #6

    Domyślnie Odp: Fotoalbum czy fotoksiążka? Co wybierają klienci?

    Cytat Zamieszczone przez Fotosz Zobacz posta
    Hej, miło mi że mogę odpowiedzieć jako pierwszy na Waszego pierwszego posta
    Ja młodym polecam fotoksiążki, prezentują się świetnie (oczywiście te z wyższych półek), są dla mnie łatwiejsze w przygotowaniu. Bardziej elastycznie można budować całą historię ślubu. Pary młode jednak wybierają pół na pół. Niestety fotoksiążki są sporo droższe i to jest pewnie czynnik, który determinuje wybór. Jak zrobił bym album i książki w tych samych cenach to podejrzewam, że młodzi wybierali by w 90% przypadków książki
    Zgadza się, cena fotoproduktów takich jak fotoksiążka czy fotoalbum, faktycznie jest wyższa, ale z pewnością trafi do Par szukających nowoczesnych rozwiązań (ich grono stale się powiększa). Album tradycyjny też ma swoje zalety, ale nie równa się do sztywnych kart naświetlanych na papierze srebrowym.

    Mam jeszcze pytanie względem oferowania przez Pana tych produktów: pokazuje Pan on-line jak wygląda taki fotoprodukt czy może ma Pan jakieś zasoby pokazowe? Pozdrawiam i dziękuję za pierwszą odpowiedź.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez merida Zobacz posta
    Rozliczam się z parami za same zdjęcia, a gdy te mają już w domu, to średnio po miesiącu odzywają się z wybranymi fotografiami bym zrobił z nich album.
    Na 10 par 8 wybrało album tradycyjny (konkretnie firmy Barański+opakowanie Briums), dwie pary nie chciały nic. Z fotoalbumami/fotoksiążkami często nie mogą się zdecydować jaką*by chcieli (jest dużo możliwości modyfikacji, rozmiarów, kolorów, materiałów..., a na stronach często brak prostego wyliczenia ile dokładnie będzie to kosztować) i ostatecznie decydują*się na tradycyjny.
    Witam,

    Opcji faktycznie jest mnóstwo, ale celem tak bogatej oferty jest pełna personalizacja i możliwość wyboru fotoalbumu/fotoksiążki zgodnie ze swoim gustem.

    A czy korzysta Pan z materiałów pokazowych? Pary Młode często chcą mieć fotoreportaż ślubny po prostu szybko i może zaprezentowanie im kilku konkretnych opcji sprawiłoby szybszy wybór, a nawet sugestię, aby wybrali fotoalbum lub fotoksiążkę.

    Pozdrawiam

  7. #7
    Coś już napisał Awatar Fotosz
    Dołączył
    Feb 2015
    Miasto
    Kraków
    Posty
    90

    Domyślnie Odp: Fotoalbum czy fotoksiążka? Co wybierają klienci?

    Mam pokazowy album i pokazową fotoksiążkę... Szczerze to brakuje mi wzorników, z jakich materiałów może być fotoksiążka. Producent nie miał jak mi ich udostępnić.
    Fotografia ślubna Kraków - zajęcie zrodzone z pasji
    Mój blog - nie tylko tematy ślubne

  8. #8

    Domyślnie Odp: Fotoalbum czy fotoksiążka? Co wybierają klienci?

    Robię fotoalbumy. Mam takie pokazowe albumy. Mam wzornik okładek w pdfie i próbki skór, ekoskór, kolorów i innych materiałów w niewielkich kawałkach "do pomacania". To dobre rozwiązanie, bo "na żywo" zawsze Klientom lepiej wybrać co się podoba niż takie lizanie ekranu monitora.

  9. #9

    Domyślnie Odp: Fotoalbum czy fotoksiążka? Co wybierają klienci?

    Cytat Zamieszczone przez Fotosz Zobacz posta
    Mam pokazowy album i pokazową fotoksiążkę... Szczerze to brakuje mi wzorników, z jakich materiałów może być fotoksiążka. Producent nie miał jak mi ich udostępnić.
    Najlepszefoto.pl oferuje wzornik eko-skór i materiałów na okładki. Jeżeli byłby Pan zainteresowany to można go zamówić osobno: www.najlepszefoto.pl/calc.php?calc/pattern/560 lub przy okazji zamówienia jakiegoś produktu.

  10. #10
    Początki nałogu Awatar diplo
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Zamość
    Wiek
    47
    Posty
    298

    Domyślnie Odp: Fotoalbum czy fotoksiążka? Co wybierają klienci?

    W moich pakietach mam zarówno fotoksiążki jak i fotoalbumy. Bardzo często się zdarza tak iż PM mają niższy pakiet z Fotoksiążką a zamieniaja za dopłatą na Fotoalbum w drugą stronę jeszcze mi się nie zdarzyło Mam kilka Fotoalbumów pokazowych (co roku robię 1-2) jak i fotoksiążek.
    5DMK3 z grypą, 5DMK2 też chory, 6D, 40D,1200D, 350D, C85 f1.8, C24-70 f2.8L, C70-200 f4 L IS, S 35 1.4 A, T 15-30 2.8, S 18-125 f3.5/5.6, C430EX, YN-600EX-RT...i kit

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •