Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 70

Wątek: [recenzja] TAMRON 15-30 2.8 VC USD

  1. #21
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie Odp: [recenzja] TAMRON 15-30 2.8 VC USD

    No do reporterki to nie jest potrzebna żyleta w rogach, więc słuszna uwaga. Ale jednak jak się robi np. fotę rodzinną w ciasnym pomieszczeniu (czytaj poniżej 24mm) to wtedy będąc skazany na 16-35/2.8 musisz się liczyć z nieostrymi postaciami na brzegach kadru. I kilka razy to mnie właśnie wkurzyło.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  2. #22
    Początki nałogu Awatar maciek12ss
    Dołączył
    Aug 2012
    Wiek
    39
    Posty
    492

    Domyślnie Odp: [recenzja] TAMRON 15-30 2.8 VC USD

    Jasne zgadza się. Ale po zmniejszeniu zdjęcia dla klienta do oglądania na tv czy komputerku lub do odbitek np max 15*23 cm to aż tak bardzo nie razi. I takich sytuacji jest nie wiele. 15-30 czy nowa elka f4 ma na brzegu kadru ma lepszą ostrość ale zniekształcenia które te szkła generują na szerokim końcu i tak powyginają ludzi na i prostowanie nie za wiele pomoże. Co powtarzam nie zmienia faktu że te nowe szkła zasługują na uwagę i dla nie których fotografów nie będzie innej opcji. Wątpię tez że raptem większość posiadających sprawdzone w boju 16-35 II będzie wymieniać na te nowe szkła. Ale to takie wróżenie z fusów czas pokaże. Na co stać nowe szkiełka. Stara elka broniła się dzielnie kilka lat (premiera luty 2007). Ludzie napstrykali tym szkłem masę pięknych zdjęć.
    6D, C16-35L II, C50 1.8II, C85 1.8, S70-300 APO DG MACRO, 600D+kit, 2X YN568EXII, 3X YN622C, jupiter 21m (200mm f4), helios 44m-5(58mm f2)

  3. #23
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie Odp: [recenzja] TAMRON 15-30 2.8 VC USD

    Testowego kolosa wystawiłem na licytację, ponieważ 3 osoby mi wiercą dziurę w brzuchu, żebym im sprzedał, tylko słabo jednego Tamrona na 3 podzielić

    TAMRON 15-30 2.8 VC USD CANON od Cichego F.VAT (5129545641) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

    Mam nadzieję, że do połowy maja dostanę drugi egzemplarz bo nie będę miał czym focić

    Wieczorkiem podrzucę rawa, bo ktoś tam prosił.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  4. #24
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie Odp: [recenzja] TAMRON 15-30 2.8 VC USD

    Obiecany RAW z miasta 15mm/2.8

    http://www.kubacichocki.pl/test/tamron1530/raw.cr2

    Aukcję wycofałem, bo z opisu wynikało, że był używany ale ile i jak - nie wiadomo A dostałem zapytania jak długo był testowany i w jakim jest stanie.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  5. #25
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: [recenzja] TAMRON 15-30 2.8 VC USD

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Obiecany RAW z miasta 15mm/2.8

    http://www.kubacichocki.pl/test/tamron1530/raw.cr2

    Aukcję wycofałem, bo z opisu wynikało, że był używany ale ile i jak - nie wiadomo A dostałem zapytania jak długo był testowany i w jakim jest stanie.
    dzieki

    mysle , ze mozna powiedziec iz praktycznie obiektyw jest bezbledny - nie ma sie o co przyczepic - przynajmniej na zdjeciu.

  6. #26
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    51

    Domyślnie Odp: [recenzja] TAMRON 15-30 2.8 VC USD

    Cichy kiedy sprawdzisz AF na sali weselnej?

  7. #27
    Pełne uzależnienie Awatar koraf
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Legnica
    Posty
    1 749

    Domyślnie Odp: [recenzja] TAMRON 15-30 2.8 VC USD

    Tu jest ciekawe, teoretyczne porównanie MTF : LensRentals.com - Just the Lenses: Tamron 15-30mm f/2.8

  8. #28
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie Odp: [recenzja] TAMRON 15-30 2.8 VC USD

    Cytat Zamieszczone przez koraf Zobacz posta
    Tu jest ciekawe, teoretyczne porównanie MTF : LensRentals.com - Just the Lenses: Tamron 15-30mm f/2.8
    Już to było. To porównanie to zwykłe oszustwo, wystarczy zerknąć w ich wcześniejszy "test" : LensRentals.com - Canon Wide-Angle Zoom Comparison by stwierdzić, że wzięli MTF nie od 16-35/2.8 tylko od 16-35/4 IS. Pod tym linkiem można też zobaczyć, jak źle wygląda MTF 16-35/2.8 II domknięty do f/4.

    PS. zresztą sami się przyznali:

    "Andrew and others, I see what you are saying. I spent some time today trying to track this down and it may be that our database has a mislabeled lens: we pulled the comparisons from data gathered before I was out sick and while I was gone it was refiled. It's possible during the refiling it was mislabelled. We're going to re run a set of 16-35 f/2.8 lenses to make certain but weren't able to do that today. I have to leave for WPPI Saturday and want to do this recheck myself, so for now consider that the 16-35 results at 16 and 35 might be wrong. The 23mm I know are correct because I ran them for this test. ",

    tylko do dziś tego nie poprawili :/
    Ostatnio edytowane przez Cichy ; 07-03-2015 o 13:21
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  9. #29
    Pełne uzależnienie Awatar koraf
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Legnica
    Posty
    1 749

    Domyślnie Odp: [recenzja] TAMRON 15-30 2.8 VC USD

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Już to było. To porównanie to zwykłe oszustwo, wystarczy zerknąć w ich wcześniejszy "test" : LensRentals.com - Canon Wide-Angle Zoom Comparison by stwierdzić, że wzięli MTF nie od 16-35/2.8 tylko od 16-35/4 IS. Pod tym linkiem można też zobaczyć, jak źle wygląda MTF 16-35/2.8 II domknięty do f/4.

    PS. zresztą sami się przyznali:

    "Andrew and others, I see what you are saying. I spent some time today trying to track this down and it may be that our database has a mislabeled lens: we pulled the comparisons from data gathered before I was out sick and while I was gone it was refiled. It's possible during the refiling it was mislabelled. We're going to re run a set of 16-35 f/2.8 lenses to make certain but weren't able to do that today. I have to leave for WPPI Saturday and want to do this recheck myself, so for now consider that the 16-35 results at 16 and 35 might be wrong. The 23mm I know are correct because I ran them for this test. ",

    tylko do dziś tego nie poprawili :/
    Nie wiedziałem, że było, zatem mamy równie ciekawe prównanie Tamron 15-30/2.8 vs canon 16-35/4.

  10. #30
    PLUS member PLUS member Awatar BeatX
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    43
    Posty
    1 733

    Domyślnie Odp: [recenzja] TAMRON 15-30 2.8 VC USD

    Używał już ktoś tego szkiełka w repo ślubnym?
    Tak się zastanawiam, czy nie wymienić swojej 24LII na Tamron 15-30/2.8 do repo ślubnego.
    24LII coraz rzadziej używam, a przydałby mi się jakiś UWA do fotografii wnętrz.
    Myślałem o Canon 16-35/4 IS L, ale światło f/4.0 to jak dla mnie zero plastyki w reporterce.
    Przesłona f/4.0 daje fotki płaskie jak do gazety "Wprost"
    Teoretycznie Tamron 15-30/2.8 jest w sam raz, ale...
    .. no właśnie, ale w teorii to można Piramidę Cheopsa rozebrać na czynniki pierwsze i złożyć ponownie - jednak w praktyce już nie jest tak kolorowo

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •