Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 70

Wątek: [recenzja] TAMRON 15-30 2.8 VC USD

  1. #11
    PLUS member PLUS member Awatar BeatX
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    43
    Posty
    1 733

    Domyślnie Odp: [recenzja] TAMRON 15-30 2.8 VC USD

    Zwróciliście uwagę, że ten nowy Tamron pokazuje pełne info o obiektywie w exif?
    Dotychczas jedynie podpięcie systemowego szkła przekazywało full info o zastosowanej optyce.
    Zastosowanie obiektywów firm trzecich dawało w informacji exif o obiektywie jedynie info o ogniskowej - a tu proszę, pełna nazwa zastosowanego szkła
    Mała rzecz, a cieszy.
    Mam tego Tamrona w obserwowanych

  2. #12
    Początki nałogu Awatar 5pirit
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    433

    Domyślnie Odp: [recenzja] TAMRON 15-30 2.8 VC USD

    Cieszy mnie to, że w końcu producenci niezależni, zaczęli produkować fajne, porządne szkła za dużą niższą cenę i im to wyjdzie na dobre.

    Najpierw Sigma z serią ART, teraz Tamron wyskakuje z takim szkiełkiem, nic tylko zebrac gotóweczkę i kupować
    eŁOS 6D + Canon + Tamron + Tokina + YN

  3. #13
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: [recenzja] TAMRON 15-30 2.8 VC USD

    Cytat Zamieszczone przez BeatX Zobacz posta
    Zwróciliście uwagę, że ten nowy Tamron pokazuje pełne info o obiektywie w exif?
    Dotychczas jedynie podpięcie systemowego szkła przekazywało full info o zastosowanej optyce.
    Zastosowanie obiektywów firm trzecich dawało w informacji exif o obiektywie jedynie info o ogniskowej - a tu proszę, pełna nazwa zastosowanego szkła
    Mała rzecz, a cieszy.
    Mam tego Tamrona w obserwowanych
    Nie wiem jak jest w tej chwili (nie używam już innych szkieł niż Canon), ale parę lat temu development oprogramowania u Tamrona i Sigmy był na poziomie śmieciowym, masa błędów i ogólny bałagan. A ludzie chcieli, żeby im AF działał

  4. #14
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 422

    Domyślnie Odp: [recenzja] TAMRON 15-30 2.8 VC USD

    Cytat Zamieszczone przez 5pirit Zobacz posta
    Cieszy mnie to, że w końcu producenci niezależni, zaczęli produkować fajne, porządne szkła za dużą niższą cenę i im to wyjdzie na dobre.

    Najpierw Sigma z serią ART, teraz Tamron wyskakuje z takim szkiełkiem, nic tylko zebrac gotóweczkę i kupować
    Szkoda tylko, że wraz ze wzrostem jakości wzrosły ceny.
    Szkiełko kosa.

  5. #15
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    45
    Posty
    7 427

    Domyślnie Odp: [recenzja] TAMRON 15-30 2.8 VC USD

    Kurczę, ktoś odkopał wątek równoległy i mi się pomyliły tematy.

    W każdym bądź razie dziś dorwałem nowe egzemplarze eLek i machnąłem takie oto porównanie z 16-35 f/2.8 II i f/4 IS :

    http://www.kubacichocki.pl/test/tamron1530/crops.jpg

    Pozostawiam do samodzielnej interpretacji
    Ostatnio edytowane przez Cichy ; 25-02-2015 o 17:10
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  6. #16
    PLUS member PLUS member Awatar BeatX
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    43
    Posty
    1 733

    Domyślnie Odp: [recenzja] TAMRON 15-30 2.8 VC USD

    Tu nie ma co interpretować, tylko śmiać się z Canona, że wypuścił takiego sztrucla jak 16-35/2.8L II i życzy sobie za niego kwotę jakby to było urządzenie nadzwyczaj wybitne - a nie produkujące kleksy na rogach i flary pod słońce

  7. #17
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    87

    Domyślnie Odp: [recenzja] TAMRON 15-30 2.8 VC USD

    No zdziwisz się. Grono miłośników jest wielkie. Wiem to po temacie o 16-35 f4 is. Obrońcy 16-35 f 2.8L II jako wadę f4 IS przedstawiali, że jest za ostry

  8. #18
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    45
    Posty
    7 427

    Domyślnie Odp: [recenzja] TAMRON 15-30 2.8 VC USD

    No cóż, nadal mam dylemat, ale jedno wiem, że zraziłem się do 16-35/2.8 i go sprzedaję Na dodatek sprawdziłem 2 sztuki i generalnie wszystkie są podobne, więc nie mam trafionej sztuki.

    Jeśli zaś chodzi o Tamrona - no chyba nie będę miał wyjścia. Jeszcze cień szansy daję f4 IS,ale brakowałoby mi 2.8...
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  9. #19
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jan 2009
    Wiek
    60
    Posty
    367

    Domyślnie Odp: [recenzja] TAMRON 15-30 2.8 VC USD

    Cytat Zamieszczone przez BeatX Zobacz posta
    Tu nie ma co interpretować, tylko śmiać się z Canona, że wypuścił takiego sztrucla jak 16-35/2.8L II i życzy sobie za niego kwotę jakby to było urządzenie nadzwyczaj wybitne - a nie produkujące kleksy na rogach i flary pod słońce
    BeatX, a może tak śmiać się w ogóle z użytkowników Canona?
    Przecież Canon wg Ciebie jest be!
    Sigma cool, Tamron cool.
    Szkoda, że uzyskujesz puszki Canona


    Wytalkowane z GT-I9100

  10. #20
    Początki nałogu Awatar maciek12ss
    Dołączył
    Aug 2012
    Wiek
    39
    Posty
    492

    Domyślnie Odp: [recenzja] TAMRON 15-30 2.8 VC USD

    Wszystko ok panowie. Ja mam akurat wersje 2.8 II . Jest jaki jest rogi ma jakie ma . Ale ma pewny AF . Szybki i celny jak cholera jasna. I tu ciekawe jak spisują się w ciemnych miejscach 16-35 f4 i 15-30. Nie bronie 2.8 bo wiadomo o co chodzi ale do mich pitrzeb jest idealny. Dla każdego Co innego . Wiadomo że do widoków i architektory lepszy będzie f4 i 15-30. Jedyne co to wersja 2.8 mogła by być tańsza i nie ma co tak tego szkła źle oceniać. Z resztą popatrzcie tylko jak bardzo to popularne szkło reporterskie. To bardziej do ciezkiej roboty narzędzie , a nie na statyw i do robienia landszaftow.
    6D, C16-35L II, C50 1.8II, C85 1.8, S70-300 APO DG MACRO, 600D+kit, 2X YN568EXII, 3X YN622C, jupiter 21m (200mm f4), helios 44m-5(58mm f2)

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •