Strona 1 z 12 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 112

Wątek: Jakie Szkło do fotografowania Samochodów motoryzacji i Dzieci i nie tylko. Ogólnik

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2015
    Miasto
    Piła
    Posty
    15

    Domyślnie Jakie Szkło do fotografowania Samochodów motoryzacji i Dzieci i nie tylko. Ogólnik

    Witam
    Może nie będę się wielce rozpisywał, jestem już kilko letnim amatorskim amatorem ale zakupiłem sobie w końcu porządne body Canon 7D i szkło na początek 50mm f/1.8 i jest ok ale...

    Nie wymagam wiele Potrzebuję jakiś jeden porządny obiektyw do wszystkiego ( wiem nie istnieje taki ) nie bez żartów. Moje fotografię opierają się od tego czasu głównie na temat motoryzacji jestem fanem i po prostu lubię fotografować w większości swoje auta, po prostu przychodzi sobota myję auto woskuję biorę aparat jadę w ciekawe miejsce i się denerwuję bo mi nić ładnego nie wychodzi. Teraz tknęło mnie też do pobudzenia wodzy fantazji i poczucie się nie tylko ojcem a też pro fotografem i większość czasu spędzam wieczorami na fotografowaniu mojej małej księżniczki jak sobie śpi.

    I ostatnią sprawą obiektywu którego szukam już raczej z jakimś jasnym światłem ( 2.8 hmmm ?) jest ogólnie że bym mógł fotografować, Auta, Moje dziecko ( teraz nie ruchome w przyszłości biegające)i wyjazdy jakieś góry plenery czy imprezy rodzinne lub jakieś okolicznościowe imprezy motoryzacyjne.

    Teraz kwestia w 50mm 1.8 brakuje mi troszkę po pierwsze WIEDZY I PRAKTYKI ( tak mi się szczerzę wydaję że po prostu nie mam takiego doświadczenia za dużo na oglądałem się zdjęć z gazet itd takich pro i coś nie wychodzi i się zniechęcam tym bardziej że -5 albo +30 stopni na powietrzu np i co raz bardziej człowiek zły )

    - Zdjęcia autka interesują mnie bardzo nocne zdjęcia (normalne w dzień też) i tak rozstawiam statyw ( velbon dv-6000 myślę że dla mnie starczy) co mnie drażni odbijają mi się światła na lakierze od latarni to jedno drugie jak staram się robić wieczorem gdy się ściemnia za nim sobie poustawiam i obejdę całe auto na około i : ISO 100 przysłona 1.8 i czas sobie zmieniam to wychodzą mi różne zdjęcia jednak jedno za ciemne jedno za jasne do zdjęć poprzednich które robiłem parę minut wcześniej i ogólnie nie mogę skleić kompletu zdjęć całego auta o tej samej jasności. I ogólnie ustawianie statywu tak blisko auta że by się zmieściło w całym kadrze żeby uzyskać co dla mnie jest najważniejsze ROZMYTE TŁO a tak jednak na jakimś zmiennoogniskowym obiektywie chyba było mi by wygodniej?
    Jedno pytanie co do zrobienia zdjęcia jak ustawiać AF czy punktowo czy bardziej skupić się na całym obiekcie, jak lepiej wyjdzie. I jak w 7d wyłączyć tą stabilizacje obrazu co wszyscy mówią że na długie czasy i zdj na statywie, to zrobić stabilizacje OFF.

    -Teraz zdjęcia Dziecka mojego w łóżeczku np. pokój jest dość mały jest w nim nie zbyt dobre światło jak to w pokoju w nocy tylko lampka za tv żeby dziecka nie razić. Rozstawienie statywu w pokoju i 50mm stwarza lekkie problemy żeby coś dobrego wykadrować.

    - Imprezy rodzinne i inne okoliczności plenerowe jak jakiś krajobraz góry czy jezioro czy jakaś promenada w nocy. Czyli ogólnie do tego szerszy kąt bo 50mm nie zawsze się też na da, na dane zdjęcie.

    Więc proszę doradzić mi mniej więcej jakie szkło mnie zadowoli jeśli chodzi o moje użytkowanie. Wiem że do końca jeden obiektyw nie spełni moich wszystkich oczekiwać na wszystkie okazję które chcę fotografować, ale proszę brać na uwagę że jestem amatorem i nie potrzebuję nie wiadomo też czego że do każdej sytuacji osobny jakiś super obiektyw.

    Czyli potrzebował bym :

    -Rozmycie tła

    -Szerszy kont

    -albo więcej praktyki i doświadczenia nie wspomnę o wiedzy, i wystarczy mi moja 50-tka

    Proszę o wyrozumiałość dla laika i o pomoc !!! ps. wieczorem wrzucę z dwa niby dla mnie najlepsze zdjęcia jedno autka jedno mojej małej i powiecie co źle robię.

    Pozdrawiam I Dziękuję z góry za wszystkie odpowiedzi !!!

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Jakie Szkło do fotografowania Samochodów motoryzacji i Dzieci i nie tylko. Ogóln

    Napisz jeszcze ile chcesz wydać bo zaraz ktoś wyjedzie z 16-35/2.8

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar salas
    Dołączył
    Nov 2012
    Miasto
    KIELCE
    Posty
    3 000

    Domyślnie Odp: Jakie Szkło do fotografowania Samochodów motoryzacji i Dzieci i nie tylko. Ogóln

    Sigma 18-35 f1.8
    SONY

  4. #4
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2013
    Miasto
    Sulechów
    Posty
    489

    Domyślnie Odp: Jakie Szkło do fotografowania Samochodów motoryzacji i Dzieci i nie tylko. Ogóln

    Kup nową Sigmę 17-50 albo używanego Canona 17-55

  5. #5
    Uzależniony Awatar trothlik
    Dołączył
    Sep 2004
    Wiek
    46
    Posty
    782

    Domyślnie Odp: Jakie Szkło do fotografowania Samochodów motoryzacji i Dzieci i nie tylko. Ogóln

    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    kup sobie tamrona 18-270
    Nic dodać nic ująć...
    trothlik
    "Nie istnieją różnice prócz różnic stopni między różnymi stopniami i brakiem różnicy. To znaczy w przekładzie na ludzki język: któż teraz nie pije".

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: Jakie Szkło do fotografowania Samochodów motoryzacji i Dzieci i nie tylko. Ogóln

    Cytat Zamieszczone przez cybermysza Zobacz posta


    Jedno pytanie co do zrobienia zdjęcia jak ustawiać AF czy punktowo czy bardziej skupić się na całym obiekcie, jak lepiej wyjdzie. I jak w 7d wyłączyć tą stabilizacje obrazu co wszyscy mówią że na długie czasy i zdj na statywie, to zrobić stabilizacje OFF.
    Stabilizacja jest w obiektywie, nie w aparacie, więc się ja wyłacza na obiektywie. Twój obiektyw stabilizacji nie ma, więc nie masz o co się martwić.

    Jeżeli chcesz zrobić serię zdjęć z różnych stron w warunkach zmieniajacego się światła, tak, żeby były mniej więcej jednakowo naświetlone, to nie używaj punktowego ani segmentowego pomiaru, tylko uśredniony pomiar na biała kartkę położona w tym samym miejscu albo ten sam fragment auta. Sa też wynalazki np. w postaci prześwitujacych białych dekli na obiektyw.

    Sigma zoom f1.8 by Ci chyba pasowała. Do tego np. 85/1.8.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez trothlik Zobacz posta
    Nic dodać nic ująć...
    No rozmycie to raczej by trzeba ujać...
    I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

  7. #7
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2011
    Miasto
    022
    Wiek
    44
    Posty
    367

    Domyślnie Odp: Jakie Szkło do fotografowania Samochodów motoryzacji i Dzieci i nie tylko. Ogóln


  8. #8
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    447

    Domyślnie Odp: Jakie Szkło do fotografowania Samochodów motoryzacji i Dzieci i nie tylko. Ogóln

    Przyznaję, nie czytałem od początku posta... Ale... Na początek z fotografią kup sobie 18-55 STM i stwierdź SAM! SAM! SAM! SAM! Co potrzebuję, czy światła, czy krótszej ogniskowej, czy dłuższej ogniskowej...
    Ostatnio edytowane przez Mike7 ; 23-02-2015 o 19:36
    / Canon /

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Jakie Szkło do fotografowania Samochodów motoryzacji i Dzieci i nie tylko. Ogóln

    wiedziałem, że tak będzie

  10. #10
    Bywalec
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Kraków
    Posty
    178

    Domyślnie Odp: Jakie Szkło do fotografowania Samochodów motoryzacji i Dzieci i nie tylko. Ogóln

    Cytat Zamieszczone przez cybermysza Zobacz posta

    I jak w 7d wyłączyć tą stabilizacje obrazu co wszyscy mówią że na długie czasy i zdj na statywie, to zrobić stabilizacje OFF.
    Nijak. W 7D nie ma stabilizacji. Stabilizację w Canonie masz w obiektywie, nie w korpusie. Taki suwaczek z boku po lewej, IS on/off. Nota bene, w twoim obiektywie (50 1.8 II) jej nie ma.

    Nie ma dla Twoich potrzeb jednego uniwersalnego szkła. Na wycieczki i do krajobrazu rozważ któreś z tych trzech szkieł: nowy kit 18-55 IS STM (opcja najtańsza), spacerzoom 18-135 IS STM (opcja najbardziej uniwersalna pod względem zakresu ogniskowych i przystępna cenowo) albo 15-85 IS (opcja z najszerszym kątem, ale i najdroższa). To szkła zbliżone pod względem własności optycznych, ale zróżnicowane pod względem zakresu, kąta obrazu i ceny. 18-135 wydaje się być najbardziej uniwersalną propozycją.

    Do wnętrz i focenia auta po nocy Sigma 18-35 1.8.

    Może się okazać, że bokeh z Sigmy ci się nie spodoba i zapragniesz czegoś jeszcze jaśniejszego, skoro na rozmycie w 50 1.8 marudzisz. Niestety, jaśniejszego zooma nie ma, zostają stałki - 50 1.4 na przykład. Jest i 1.2, ale zapłacisz zań więcej niż dałeś za swój korpus, albo w najlepszym razie tyle samo. Poza tym, bokeh tym lepszy, im ogniskowa dłuższa, więc lepszy da ci obiektyw 85 mm. Ale będzie wąski Wniosek - nie ma jednego uniwersalnego szkła z dobrym rozmyciem, dużym zakresem (szeroki i wąski kąt) i dużą jasnością. Musiałoby ważyć z 10 kilo, być wielkości małego wiadra i kosztowałoby kilkadziesiąt tysięcy. I nikt by go nie kupił

    Innymi słowy - po to jest lustrzanka z wymienną optyką, by zmieniać obiektywy.

    Na początek postawiłbym na 18-135 STM. Możesz oczywiście wybrać także niesystemowego, nieco jaśniejszego zooma ze stałym światłem, np. sigmę 17-50 2.8, ale z światłosiły 2.8 raczej nie wywalczysz lepszego bokehu niż z pięćdziesiątki 1.8
    Ostatnio edytowane przez krakał ; 23-02-2015 o 20:00
    EOS 300, EOS 400D, EOS 60D i... Zenit 122
    C 15-85, C 10-18, T 70-300 VC USD i Zenitar MC 1.9 50 mm

Strona 1 z 12 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •