Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 41

Wątek: Lustrzanka + obiektyw do krajobrazów

  1. #31
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 412

    Domyślnie Odp: Lustrzanka + obiektyw do krajobrazów

    Wbije kij w mrowisko 5D i do tego 17-40 f4 L i masz gigantyczny postep w stosunku do posiadanego kompaktu. No ale bez filmow i wylacznie uzywany sprzet.

  2. #32
    Pełne uzależnienie Awatar salas
    Dołączył
    Nov 2012
    Miasto
    KIELCE
    Posty
    3 000

    Domyślnie Odp: Lustrzanka + obiektyw do krajobrazów

    5d i 17-40 to moje ukochane kombo
    SONY

  3. #33
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 352

    Domyślnie Odp: Lustrzanka + obiektyw do krajobrazów

    Fotografia krajobrazowa to nie tylko UWA, a nawet nie przede wszystkim. Obiektyw 18-55 i 60D dobrze się sprawdzą.

  4. #34
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 412

    Domyślnie Odp: Lustrzanka + obiektyw do krajobrazów

    Moze i sie sprawdzi ale bardzo szybko zabraknie szerokosci tymbardziej, ze 18mm to minimalny ale jednak regres w stosunku do Panasonica. Policzmy, 5D plus 17-40 i do tego 50 1,8 to okolo 4 tys. zl za sprzet uzywany. Moze jednak warto przemyslec?

  5. #35

    Domyślnie Odp: Lustrzanka + obiektyw do krajobrazów

    Hm, zestaw naprawdę ciekawy, jednak tak jak napisałem w pierwszym poście, chciałbym aby aparat posiadał również opcję wykonywania filmów 1080p. Zapewne niekiedy zdarzą się sytuacje w których będę chciał także nagrać samą błyskawicę czy też np. mocniejsze porywy wiatru, także ta opcja również będzie dla mnie istotna. Niemniej jak podkreślam w stosunku do poprzedniego mojego postu, priorytetem są dla mnie dobrej jakości zdjęcia. Osobiście pogodziłem się już z wyborem na początek Canona 60D + kit C18-55 IS STM, udało mi się nawet znaleźć ciekawą ofertę na allegro związaną ze sprzedażą korpusu 60D. Powinno mi zostać jeszcze sporo pieniędzy z 4 tys. zł, z których część przeznaczę pewnie na komponenty, a z czasem dozbieram trochę pieniędzy do kolejnego obiektywu (w zależności od moich potrzeb wynikających z użytkowania C18-55). Także dziękuję bardzo za pomoc wraz z przedstawionymi radami i propozycjami

  6. #36

    Domyślnie Odp: Lustrzanka + obiektyw do krajobrazów

    Cytat Zamieszczone przez Przemek_PC Zobacz posta
    Wbije kij w mrowisko 5D i do tego 17-40 f4 L i masz gigantyczny postep w stosunku do posiadanego kompaktu. No ale bez filmow i wylacznie uzywany sprzet.
    Pełna klatka w krajobrazie to podstawa - ilość szczegółów i szerokie obiektywy są nie do przeskoczenia w kropie

    --- Kolejny post ---

    Polecałbym przy tym 6D - wysokie ISO się przydaje

  7. #37
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2013
    Miasto
    Sulechów
    Posty
    489

    Domyślnie Odp: Lustrzanka + obiektyw do krajobrazów

    I cena niestety też jest nie do przeskoczenia. Kolega igor chciał na cały zestaw wydać maks. do 4000zł. Za to nie kupi nawet body 6D. O obiektywach już nie wspominając.

  8. #38

    Domyślnie Odp: Lustrzanka + obiektyw do krajobrazów

    kupi np. 5D mk. I
    Canon 5D mk I classic + Grip (5117320005) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
    oraz 17-40L
    Canon EF 17-40 F/4.0 USM @ SZEROKI KĄT @ (5109897688) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

    Mieści się w cenie i naprawdę można tym robić niezłe krajobrazy!!!

    --- Kolejny post ---

    Ewentualnie Samyang 14 i jest naprawdę szeroko!

  9. #39
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Lustrzanka + obiektyw do krajobrazów

    pełna klatka w krajobrazie się sprawdza, szczególnie jak się jakieś trochę dziwniejsze rzeczy robi, trzeba pamiętać jednak o droższych teleobiektywach, ale widziałem sporo dobrego krajobrazu np. z 50D który nie jest jakimś bardzo fantastycznym sprzętem (jeśli chodzi o matrycę) więc też sporo zelży od tego co trzyma łeb za aparatem jak się te zdjęcia robią.
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  10. #40

    Domyślnie Odp: Lustrzanka + obiektyw do krajobrazów

    Mam takie pytanie, czy do zestawu 60d + 85mm 1.8 znajdę jeszcze jakiś tańszy, w miarę dobry obiektyw do 300-400 zł? (używany)

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •