Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 41

Wątek: Lustrzanka + obiektyw do krajobrazów

  1. #21
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jan 2011
    Miasto
    Śląsk
    Posty
    62

    Domyślnie Odp: Lustrzanka + obiektyw do krajobrazów

    Widzę żę bierzesz pod uwagę tylko używane body. Mając 4000 tysie do wydania to brałbym nowe 70 D + 18- 55 stm, i masz spokój na jakiś czas. W między czasie zbierałbym na obiektyw, obiektywy i inne graty . Daj znać jak już coś kupisz

  2. #22
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2013
    Miasto
    Sulechów
    Posty
    489

    Domyślnie Odp: Lustrzanka + obiektyw do krajobrazów

    @RobertON - wszystko zależy od testującego ;-) No i z tymi fotkami tablic na Digital Picture nie zawsze jest wszystko w porządku. Np. Sigma 17-50 i Tamron 70-300 są bardzo chwalone a jakbym miał dostęp tylko do fotek z Digital Picture to nie uznałbym ich za rewelacyjne obiektywy.
    No i oczywiście nie ma się o co licytować. 18-55STM jest po prostu dobry optycznie i w pełni porównywalny z innymi obiektywami o tym samym świetle lecz o wiele większej cenie. A skoro nie ma różnicy to po co przepłacać? ;-) Mając starego kita jeszcze bez IS też myślałem o 15-85 ale cena mnie dobijała. No i średnica filtrów. Ale wyszedł 18-55STM, pokazały się rewelacyjne wyniki testów, cena równie rewelacyjna, więc kupiłem i jestem bardzo zadowolony. Boli tylko mały zakres ogniskowych, uprawiam nieustanną żonglerkę między 10-18STM, 18-55STM i 55-250IS, czasami każde kolejne zdjęcie jest robione innym obiektywem. Zdecydowanie przydaje się dobra torba z szybkim dostępem albo szelki reporterskie.

  3. #23
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 368

    Domyślnie Odp: Lustrzanka + obiektyw do krajobrazów

    A o bezlusterkowcach Panasonica nie myslales? Taki GH2 w kwestii wideo kladzie na lopatki 60D a i zdjecia robi przywoite. Do tego jest mniejszy i lzejszy a wierz mi, ze dzwiganie lustrzanki z osprzetem znudzi ci sie.

  4. #24
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2013
    Miasto
    Sulechów
    Posty
    489

    Domyślnie Odp: Lustrzanka + obiektyw do krajobrazów

    Eeeetam znudzi się. Może kupić kilera bezlusterkowców czyli Canona 100D. I nie będzie co dźwigać. W komplecie z kilkoma obiektywami serii STM da to rewelacyjny komplet podróźniczy, mały i lekki a jednocześnie zachowujący dobre własności optyczne i dający możliwości dużo większych i cięższych zestawów.

  5. #25

    Domyślnie Odp: Lustrzanka + obiektyw do krajobrazów

    Cytat Zamieszczone przez Przemek_PC Zobacz posta
    A o bezlusterkowcach Panasonica nie myslales? Taki GH2 w kwestii wideo kladzie na lopatki 60D a i zdjecia robi przywoite. Do tego jest mniejszy i lzejszy a wierz mi, ze dzwiganie lustrzanki z osprzetem znudzi ci sie.
    Tak, też rozważałem tą opcję, jednak tutaj przeważył argument, że mam kilku znajomych korzystających z lustrzanek Canona. Ponadto myślę że gdybym miał wybierać między dobrymi jakościowo zdjęciami i filmami to jednak bardziej zależałoby mi na zdjęciach, niemniej chciałbym również aby była możliwość wykonania lustrem niezłej jakości filmów 1080p.

    Cytat Zamieszczone przez luq Zobacz posta
    60d będzie dobry ale 1200d też byłby dobry a zawsze to parę stówek w kieszeni na drobiazgi typu statyw, torba, wężyk czy też na konto kolejnego po 18-55, szerszego szkła którego celowość zakupu autor - moim zdaniem - szybko odkryje gdy błyśnie mu kilka razy poza kadrem na 18mm

    18-135 to fajne spacerowo-wakacyjne szkło do asp-c, może nawet kiedyś je sobie kupię, ale do burz zdecydowanie wolałbym coś szerokiego, choćby 10-18
    Z tego co wiem u dotychczas posiadanego przeze mnie kompaktu Panasonic DMC-FZ38, zakres ogniskowych rozpoczyna się od 27 mm zatem myślę że zejście do 18 mm pewnie będzie przeze mnie odczuwalne. Jak już trochę porobię zdjęć przy pomocy C18-55 IS STM to zobaczę czy będę potrzebował faktycznie "szerszego" szkła.

    Cytat Zamieszczone przez wojciech794 Zobacz posta
    Widzę żę bierzesz pod uwagę tylko używane body. Mając 4000 tysie do wydania to brałbym nowe 70 D + 18- 55 stm, i masz spokój na jakiś czas. W między czasie zbierałbym na obiektyw, obiektywy i inne graty . Daj znać jak już coś kupisz
    Tutaj zamierzam się zastanowić, nowe body 60D kosztuje ok. 2,7-2,8 k podczas gdy używki poniżej 2 k, z tym że w przypadku nowego sprzętu uzyskam pewien okres gwarancji. Obecnie jest kilka ofert na allegro ale jakoś żadna z nich mnie w pełni nie przekonuje. Dodam że kompakt też kupiłem z drugiej ręki i do tej pory sprawował się dobrze.

  6. #26
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 368

    Domyślnie Odp: Lustrzanka + obiektyw do krajobrazów

    Z tych 18mm zrobi sie ok 28mm po uwzglednieniu cropa1,6 wiec nie zyskasz szerokosci wnstosunku do Panasonica.

  7. #27
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2013
    Miasto
    Sulechów
    Posty
    489

    Domyślnie Odp: Lustrzanka + obiektyw do krajobrazów

    No własnie igor, chyba zapomniałeś o przeliczniku. W Panasoniku obiektyw startuje od 27mm po przeliczeniu na pełną klatkę. C18-55STM po takim przeliczeniu startuje od 28,8mm więc będzie nawet ciut węziej niż w kompakcie. Co nie znaczy, ze nie powinieneś kupować kita. Bo to jest dobry a jednocześnie bardzo tani obiektyw i jego zakres ogniskowych się na pewno przyda. Ale widać z Twoich postów, że myślisz o szerokich ujęciach i słusznie. Nawet banalne chmurki na szerokim kącie zyskują na dynamice, o burzliwych zjawiskach pogodowych już nie wspomnę. Ale do tego naprawdę będzie potrzebny prawdziwy obiektyw szerokokątny (UWA) o zakresie ogniskowych od ok. 16mm po przeliczeniu na pełną klatkę. Może ta Tokina choć z uwagi na koszty i fakt że z puszkami Canona najlepiej współpracują systemowe obiekty polecałbym Canona 10-18STM w cenie ok. 1000zł. Tańszego nowego UWA już nie ma a przy tym parametry optyczne są bardzo dobre. Polecam lekturę testu na portalu Optyczne. Także używam tego szkła od roku, byłem jednym z pierwszych nabywców w Polsce. Świetnie się sprawdził na wyprawie rowerowej po Jurze i w Sudetach.
    Jeśli chcesz wydać do 4 tysięcy zł to akurat za kita dajesz 400zł, za 10-18 1000zł i zostaje jeszcze do 2600zł na puszkę. A to bardzo dużo kasy. nota bene myślę, że 60D to trochę za duży i ciężki aparat, szczególnie w teren, choć różne są gusta. Dokładnie te same bebechy (matryca, układ AF) są w mniejszym 700D, który jest teraz wyprzedawany w cenie poniżej 2 tyś. zł z uwagi na premierę 750D/760D. Jakość zdjęć będzie dokładnie taka sama jak z 60D a zostanie Tobie kasa na trzeci obiektyw, akurat tele 55-250STM. Bardzo szybko zobaczysz, że 18-55 to mały zakres ogniskowych i przy wielu ujęciach będzie albo za wąsko albo za krótko.
    Niestety 3 obiektywy to już niezła żonglerka, sam tego doświadczyłem w czasie wakacji. Może rzeczywiście kup 18-135STM, który da tylko symbolicznie gorszą jakość obrazu. Myślę, że w normalnym użytkowaniu niezauważalną, szczególnie jak będziesz wywoływał z rawa i korygował wady (700D ma wbudowane profile niektórych obiektywów i wady serii STM mogą być poprawiane automatycznie). Do tego dokupisz 10-18STM. Oba te obiektywy mają jedną wielką zaletę - tą samą średnicę filtrów i mogą używać tej samej osłony przeciwsłonecznej.
    Napęd STM świetnie też sprawdza się w filmowaniu, szczególnie z nowszymi puszkami Canona, także 700D.
    Albo poczekaj na pojawienie się w sklepach serii 750D/760D (ok. kwietnia). Sama puszka ma kosztować ok. 3000zł, z kitem 18-55STM pewnie będzie ze 3400zł, z 18-135STM ok. 4000zł. Ale wtedy i tak szybko będziesz musiał dołożyć do naprawdę szerokiego kąta. Zobaczysz jak bardzo tego brakuje w fotografii związanej z krajobrazem.

  8. #28

    Domyślnie Odp: Lustrzanka + obiektyw do krajobrazów

    Cytat Zamieszczone przez Przemek_PC Zobacz posta
    Z tych 18mm zrobi sie ok 28mm po uwzglednieniu cropa1,6 wiec nie zyskasz szerokosci wnstosunku do Panasonica.
    Aha, racja nie uwzględniłem mnożnika. Tak więc na szerokości będzie porównywalnie, niemniej dotychczas na szerokość kadru w przypadku Panasonica nie narzekałem.

  9. #29
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 368

    Domyślnie Odp: Lustrzanka + obiektyw do krajobrazów

    Nie narzekales bo nie mogles ustawic szerzej Jakbys zrobil pare krajobrazow na ekwiwalencie 16 czy 17mm zmienilbys zdanie

  10. #30

    Domyślnie Odp: Lustrzanka + obiektyw do krajobrazów

    Dziękuję za rady i propozycje (szczególnie od Suchego), jednak myślę, że spróbuję najpierw z Canonem 60D i kitem C18-55 mm IS STM, po czym zdecyduję się na kolejne szkła już po uzyskaniu pewnego doświadczenia z tym zestawem. Z czasem faktycznie powinienem odczuć że ten zakres nie będzie mi wystarczał, szczególnie że kolega z którym wielokrotnie udawałem się na wyprawy posiada obiektyw C18-55 mm IS II i niekiedy też narzekał na brak większego "zoomu". Niemniej w takim przypadku skorzystam po prostu ze swojego Panasonica, z czasem pomyślę nad zakupem kolejnych szkieł. Propozycja z C10-18 STM jest faktycznie warta rozpatrzenia, jeśli ze swojego doświadczenia uważacie, że różnica w szerokim kącie jest mocno odczuwalna.

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •