Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: Na jaką puszkę wymienić 70D czy 7D II a może.../ awaria starego body

  1. #1

    Domyślnie Na jaką puszkę wymienić 70D czy 7D II a może.../ awaria starego body

    Cześć, mam dylemat , 4 dni temu padł mi 40D. Migawka już swoje przerobiła , a naprawa raczej nie wchodzi w rachubę. Zastanawiam się czy wystarczy mi 70D czy już dołożyć i kupić 7D II. Z drugiej strony jakbym chciał FF to trzeba też liczyć wymianę obiektywu bo Tamron się nie nada na pełną klatkę.
    Dotychczasowy aparat służył mi do okolicznościowych reportaży( śluby , plenery, wesela, sporadycznie studio). Zależy mi chyba bardziej na czułościach z małymi szumami niż na szybkości.

    Budżet na puszkę lub puszka i obiektyw wynosi w granicach 6.5k

    Posiadam: canon 50/1.8 , Tamron 17-50 2.8 XR DiII SP , Canon 70-200/4 L SL , Speedlite 580EX, 2x Elfo 250 i inne akcesoria.

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar salas
    Dołączył
    Nov 2012
    Miasto
    KIELCE
    Posty
    3 000

    Domyślnie Odp: Na jaką puszkę wymienić 70D czy 7D II a może.../ awaria starego body

    jak Ci zależy bardziej na iso to lepiej kupić używkę 5d mkII albo 6d i zmienić tamrona na jego zastępcę pod FF
    SONY

  3. #3
    Uzależniony Awatar FOTO-PAN
    Dołączył
    May 2013
    Miasto
    Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
    Posty
    513

    Domyślnie Odp: Na jaką puszkę wymienić 70D czy 7D II a może.../ awaria starego body

    kupić używany 6d 4500zł sprzedać tamrona i dokupić 24-105 f4 lub 24-70 f2,8

  4. #4

    Domyślnie Odp: Na jaką puszkę wymienić 70D czy 7D II a może.../ awaria starego body

    Cytat Zamieszczone przez salas Zobacz posta
    jak Ci zależy bardziej na iso to lepiej kupić używkę 5d mkII albo 6d i zmienić tamrona na jego zastępcę pod FF
    Teraz pytanie, bo co do puszek to mam obawy kupowania używanego sprzętu, kupno używanego szkła jakoś mnie nie odstrasza

  5. #5
    Uzależniony Awatar FOTO-PAN
    Dołączył
    May 2013
    Miasto
    Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
    Posty
    513

    Domyślnie Odp: Na jaką puszkę wymienić 70D czy 7D II a może.../ awaria starego body

    CANON EOS 6D 6938 KLATEK GWARANCJA FOTO-MASTER !!! (5108328525) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. tu masz od firmy nie będzie pasować zwrócisz masz na to 14 dni

  6. #6

    Domyślnie Odp: Na jaką puszkę wymienić 70D czy 7D II a może.../ awaria starego body

    Cytat Zamieszczone przez FOTO-PAN Zobacz posta
    kupić używany 6d 4500zł sprzedać tamrona i dokupić 24-105 f4 lub 24-70 f2,8
    Właśnie sprawdzam szkiełka 24-105 już dostanie się do 2k , za 24-70/2.8 juz trzeba wydać 2.8k za tamrona dużo nie dostane(700zł to max) i będe się pewnie z nim bujał długo . Puszka za to zaczynają się od 4.5 to fakt.

  7. #7
    Uzależniony Awatar FOTO-PAN
    Dołączył
    May 2013
    Miasto
    Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
    Posty
    513

    Domyślnie Odp: Na jaką puszkę wymienić 70D czy 7D II a może.../ awaria starego body

    masz 6,5k od ręki kupujesz tego 6d z linku i 24-105 L a jak tamron w komplecie w dobrym stanie czyli bez rys na szkłach i odłażącej gumy bez problemu sprzedasz za 600-700zł

    --- Kolejny post ---

    kupisz co chcesz ale szczerze porównywałem foty z 30d z 60d i powiem tak jakiegoś wielkiego progresu w jakości nie ma a pełna klatka to już inna bajka tu żaden crop nie ma szans http://www.dxomark.com/Cameras/Compa...___977_895_836

  8. #8

    Domyślnie Odp: Na jaką puszkę wymienić 70D czy 7D II a może.../ awaria starego body

    Cytat Zamieszczone przez FOTO-PAN Zobacz posta
    masz 6,5k od ręki kupujesz tego 6d z linku i 24-105 L
    okej dziękuję za poświęcony czas i rady

  9. #9
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Na jaką puszkę wymienić 70D czy 7D II a może.../ awaria starego body

    Cytat Zamieszczone przez SebaDyg Zobacz posta
    Cześć, mam dylemat , 4 dni temu padł mi 40D. Migawka już swoje przerobiła , a naprawa raczej nie wchodzi w rachubę. Zastanawiam się czy wystarczy mi 70D czy już dołożyć i kupić 7D II. Z drugiej strony jakbym chciał FF to trzeba też liczyć wymianę obiektywu bo Tamron się nie nada na pełną klatkę.
    Dotychczasowy aparat służył mi do okolicznościowych reportaży( śluby , plenery, wesela, sporadycznie studio). Zależy mi chyba bardziej na czułościach z małymi szumami niż na szybkości.

    Budżet na puszkę lub puszka i obiektyw wynosi w granicach 6.5k

    Posiadam: canon 50/1.8 , Tamron 17-50 2.8 XR DiII SP , Canon 70-200/4 L SL , Speedlite 580EX, 2x Elfo 250 i inne akcesoria.
    nie ma najmniejszej watpliwosci.

    -6d

    ewentualnie uzywany 5dmk2 - co jest zawsze jakims ryzykiem.

    warto troche dolozyc do nowego 6d.

    ale jesli pokombinujesz , poszukasz, to sie w tej cenie zmiescisz z obiektywem.

    im wczesniej przejdziesz na ff , tym wczesniej zadasz sobie pytanie dlaczego tak pozno ?

  10. #10

    Domyślnie Odp: Na jaką puszkę wymienić 70D czy 7D II a może.../ awaria starego body

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    nie ma najmniejszej watpliwosci.

    -6d

    ewentualnie uzywany 5dmk2 - co jest zawsze jakims ryzykiem ?
    Wlasnie tylko te obawy bo to używany sprzet i juz w podświadomości cos mnie kuje.
    Z drugiej strony to FF napewno poczuje i zobaczę różnice co do byłej 40-stki
    Jak bym dołożył do nowego 6D to na obiektyw zabraknie

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •