Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Wątek: Jakie używane body do 2000 zł ?

  1. #11
    Początki nałogu Awatar ketras
    Dołączył
    Jan 2012
    Miasto
    Kościan / Leszno / Poznań
    Posty
    385

    Domyślnie Odp: Jakie używane body do 2000 zł ?

    Pytanie w jakim celu zmieniasz nikona na Canona, przyzwyczaić się można nowej guzikologi jednakże byłby ważny powód. Zwłaszcza jeśli masz jeszcze obiektywy pod nikona

  2. #12

    Domyślnie Odp: Jakie używane body do 2000 zł ?

    W takim razie zostałem wystarczająco przekonany aby zostać przy swoim Nikonie. Na szczęście go nie sprzedałem wiec nie ma problemu. Dziękuję za rady i opinie. Temat można zamknąć.

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Jakie używane body do 2000 zł ?

    Kup sobie jakies jasne szklo ^^ za 2k cos juz znajdziesz.

  4. #14
    Bywalec
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Kraków
    Posty
    178

    Domyślnie Odp: Jakie używane body do 2000 zł ?

    Dokładnie tak, zdebik dobrze mówi. Poczujesz wtedy różnicę i zwiększysz swoje możliwości, co w tym budżecie drogą wymiany systemu na Canona nie jest możliwe.
    EOS 300, EOS 400D, EOS 60D i... Zenit 122
    C 15-85, C 10-18, T 70-300 VC USD i Zenitar MC 1.9 50 mm

  5. #15
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Jakie używane body do 2000 zł ?

    Cytat Zamieszczone przez jamakaci Zobacz posta
    Oj, troszkę nie przemyślałem. Mam zakupione 3 obiektywy ( jeden z nich to sigma, jak wrócę z pracy to podam dokładnie modele. Może będą pasować do Canona - jeżeli napisałem głupotę to przepraszam. ).
    Generalnie aparat służyłby mi do amatorskiej zabawy. Fotografował bym wszystko .
    Czy Canon 7d mk1 byłby znacznie lepszy od Nikona d7000?
    Zawsze w takich przypadkach pytam "czego TERAZ Ci brakuje w posiadanym aparacie".
    Jeśli masz obiektywy do Nikona, to niestety, nie zadziałają z Canonem.
    Mając około 2000 i d7000 warto pomyśleć o obiektywach, np. Nikkor 35/1.8 i albo Nikkor 50/1.4 albo Nikkor 85/1.8 (ze wskazaniem na drugi). Te dwa ostatnie możesz poszukać używane, w starszej wersji "D" (nie obecnej AF-S ... G) - Twój aparat ma wbudowany silnik do ustawiania ostrości, więc nadają się do niego starsze, tańsze wersje obiektywów, ceny 700-900 i 900-1100, za 35 - ok.500-600. To Ci zapewni dobrą jakość portretów, nada się też do "przyrody", choć ciężko określić, czy "przyroda" to krajobrazy (wtedy potrzebowałbyś czegoś o zakresie 10-20 lub podobnym) czy nie "cały las" tylko "pojedyncze drzewo, ale przybliżone" (wtedy zoom 70-200/2.8, lub np. Tamron 70-300 VC USD).

  6. #16
    Uzależniony Awatar namoamo
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Wawa
    Wiek
    41
    Posty
    928

    Domyślnie Odp: Jakie używane body do 2000 zł ?

    Cytat Zamieszczone przez jamakaci Zobacz posta
    Oj, troszkę nie przemyślałem. Mam zakupione 3 obiektywy ( jeden z nich to sigma, jak wrócę z pracy to podam dokładnie modele. Może będą pasować do Canona - jeżeli napisałem głupotę to przepraszam. ).
    Generalnie aparat służyłby mi do amatorskiej zabawy. Fotografował bym wszystko .
    Czy Canon 7d mk1 byłby znacznie lepszy od Nikona d7000?
    Nie, nie będą pasować do Canona.

  7. #17
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    592

    Domyślnie Odp: Jakie używane body do 2000 zł ?

    Jak chcesz miec bardzo dobre szklo do Nikona, to jest takie - nie bardzo zmiescisz sie ze swoim budzetem, ale mozna zawsze dozbierac - to 24-120 4,0 VR. Bawilem sie ostatnio tym szklem i do tej pory nie mialem do czynienia z taka zyleta. Byc moze akurat tak fajnie wspolpracowal z moim aparatem ( chociaz, wydaje mi sie, ze ogolnie Nikon jakos chyba lepiej ostrzy od Canona - przynajmniej w popularniejszych klasach) ale efekt byl zachwycajacy. Tylko zwroc uwage, ze to nie jest wersja ze swiatlem 3,5-5,6!

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •