Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 32

Wątek: canon 600d gdzie

  1. #11
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: canon 600d gdzie

    Cytat Zamieszczone przez blvckdeer Zobacz posta
    Hmmm.. no tak wiadome, gdzie taniej. Ja akurat nie mam problemów z ceną. Chodzi mi tylko o to, że boję się kupować przesyłką, bo właściwie pierwszy raz kupowałabym coś tak drogiego a nie chciałabym później, latać tu i tam, gdyby wynikły jakieś sprzeczności losowe. Znalazłam parę sklepów w Krk, to ok. Poczytałam trochę opinii i to mi mrozi krew w żyłach, dlatego pytam doświadczonych bardziej od siebie ludzi, gdzie polecają kupić. I tyle z tego tematu.
    pewnie o każdym sklepie można coś złego lub dobrego napisać, ja od czasu do czasu kupuję na studenckiej pewnie to nie jest najtańszy sklep w mieście (znam tańsze) ale gdy poinformuję obsługę że przyszedłem kupować, a nie macać to jest miło bez pośpiechu i kompetentnie.
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  2. #12
    Coś już napisał
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    51

    Domyślnie Odp: canon 600d gdzie

    dobra Muczaczo... nie przesadzaj. Kazdy nowo-wchodzący w tajniki fotografii ma spore wątpliwości, stresik, wiele pytań i strach przed nieznanym: żebym nie wtopił, żebym się naumiał, zebym zakumał, żebym se poradził itp...
    Nie ma potrzeby od razu wyskakiwać na noże. Po prostu trochę cierpliwości, może spytaj jak możesz pomóc koleżance, a potem po prostu szukaj okazji by pomóc. Bądź gentelmanem, choć pewnie to moze być bariera nie do pokonania... ale sie staraj. Każdy "pstrykacz" od początku nie był geniuszem i miał sporo pytań. Wielu musiało naprawdę szukać wiedzy z nikąd... dziś to łatwe - internet, jutub, książki, fora. Onegdaj tego nie było. Białogłowa zapytuje, giermek odpowieda - trzymaj taki fason kolo. I graj (wbrew sobie) szarmanta.
    Ostatnio edytowane przez wizart ; 15-02-2015 o 23:18

  3. #13

    Domyślnie Odp: canon 600d gdzie

    Cytat Zamieszczone przez jaś Zobacz posta
    pewnie o każdym sklepie można coś złego lub dobrego napisać, ja od czasu do czasu kupuję na studenckiej pewnie to nie jest najtańszy sklep w mieście (znam tańsze) ale gdy poinformuję obsługę że przyszedłem kupować, a nie macać to jest miło bez pośpiechu i kompetentnie.
    Właśnie o to mi chodziło! W końcu ktoś poważny, kto bez zbędnej ironii potrafi coś powiedzieć, dziękuję!


    a co do wielce Pana @galaktycznymuczaczo to bardzo mi przykro, że ciągle istnieją tacy tępi ludzie jak JA. W końcu to forum NIE jest dla początkujących, tylko samych profesjonalistów. Nie mam też 15 lat żeby strzelać fochy i latać z maślanymi oczyma po Rynku. Pozdrawiam.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez wizart Zobacz posta
    dobra Muczaczo... nie przesadzaj. Kazdy nowo-wchodzący w tajniki fotografii ma spore wątpliwości, stresik, wiele pytań i strach przed nieznanym: żebym nie wtopił, żebym się naumiał, zebym zakumał, żebym se poradził itp...
    Nie ma potrzeby od razu wyskakiwać na noże. Po prostu trochę cierpliwości, może spytaj jak możesz pomóc koleżance, a potem po prostu szukaj okazji by pomóc. Bądź gentelmanem, choć pewnie to moze być bariera nie do pokonania... ale sie staraj. Każdy "pstrykacz" od początku nie był geniuszem i miał sporo pytań. Wielu musiało naprawdę szukać wiedzy z nikąd... dziś to łatwe - internet, jutub, książki, fora. Onegdaj tego nie było. Białogłowa zapytuje, giermek odpowieda - trzymaj taki fason kolo. I graj (wbrew sobie) szarmanta.
    Widzę, że kolejna " serdeczna " osoba.

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar GalaktycznyMuczaczo
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    London
    Posty
    1 329

    Domyślnie Odp: canon 600d gdzie

    Cytat Zamieszczone przez blvckdeer Zobacz posta
    bardzo mi przykro, że ciągle istnieją tacy tępi ludzie jak JAa.
    Twoje słowa...

    Ja potrafie zrozumieć że można nie wiedzieć co to ISO, ba obiektyw , nie mowiąc o inncyh rzeczach, ale na prawdę , mając dostęp do serwisów typu opineo czy temu podobnych gdzie mozemy przeczytac co piszą uzytkownicy o sklepie, juz nawet wchodząc na allegro takie sklepy sie wystawiaja i mamy masę komentarzy z których wyciagniecie wniosków zależy tylko od nas. Nawet głupie wybranie się do sklepu i rozmowa ze sprzedawcą może dać nam do myślenia w jaki sposób sklep prowadzi interesy, można nie tylko zapytać o kwestie cenowe czy dostępność akcesoriów ale i też o system gwarancyjny itp rzeczy. Naprawdę wszystko zależy od własnej inicjatywy, której koleżance jak widać brakuje, czego własnie potrzeba moim zdaniem nie tylko w fotografii ale w kazdym hobby. Nie chce oceniać ani wrzucać kogoś do worka (chociaż koleżanka już sama siebie zakwalifikowała w jakis sposób, na co ja kompletnie nie miałem wpływu) ale trochę powagi, bo jeżeli nie masz lat 15 to nie rozumiem tutaj czegoś. Pozostawiasz wybór sklepu ludziom ktorych nie znasz, a ufasz bo są na forum? co jezeli ktos pisze tutaj komentarze pozytywne bądz negatywne dla danego sklepu za pieniądze? przeciez to dość powszechna rzecz, co jezeli ktos jest sprzedawca z jednego ze sklepów i będzie cie namawiac do wybrania wlasnie tego bo moze ma prowizje od sprzedaży a później po zakupie okaze sie ze sklep nie jesttaki złoty jak wyglądał...?

    Powtórze to co napisałem w pierwszym poście i uważam że jest najlepszą radą. "...udaj się do pobliskiego sklepu w swoim mieście i tam go kup, nic nie da ci większej gwarancji jak pójscie do sklepu , poproszenie o aparat i zaplacenie za niego gotówką. Internet to kopalnia wiedzy
    https://www.google.co.uk/webhp?sourc...%20krak%C3%B3w
    sprawdz tutaj, porównaj ceny i zobcz ktory ze sklepów oferuje odbior osobisty, następnie udaj się tam i przywieź do domu nową puszeczkę "

    przestań juz tutaj zgrywać ofiarę że niedobry uzytkownik nie napisał tobie gdzie ma isc tylko polecił użyć tej części ciała której uzywa większość ludzi takim wypadku.
    Masz pytania, nie chcesz zaśmiecać forum, pisz na priv chętnie ci pomogę.

  5. #15
    Uzależniony Awatar italy
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    508

    Domyślnie Odp: canon 600d gdzie

    Koleżanko, jeśli mogę doradzić.Z tego co widzę jesteś pełna obaw : gdzie,jak,zakupić swą pierwszą lustrzankę.Moja rada -poszukaj w gronie swych znajomych, osoby która już ma jakąś lustrzankę, robi zdjęcia,i ma wiedzę co do obsługi aparatu.Wybierzcie się do sklepu typu,poproś o aparat, obiektyw nawet podstawowy, kolega niech go uruchomi, pokaże Ci jak i co tak na szybko. Zapłać i w domu już na spokojnie zapoznaj się z instrukcją obsługi, i rób zdjęcia.Kup kilka podstawowych książek na temat techniki wykonywania zdjęć i pomału wciągaj się w tą pasję. A tu na forum jeśli czegoś nie będziesz wiedzieć zawsze ktoś Ci pomoże.
    Ja ostatni swój aparat /body/ kupiłem w sklepie wysyłkowym,w innym kupiłem obiektyw który mnie interesował i nie mam do tej pory żadnych problemów natury złego stanu, eksploatacji.
    A też tu na forum jest wątek o pomocnej dłoni, zapoznaj się z nim,może to też być dobry sposób na pomoc w zakupie Twej pierwszej lustrzanki.
    pozdrawiam.

  6. #16

    Domyślnie Odp: canon 600d gdzie

    Dobra, dzięki za pomoc. Zamykam ten temat.
    Ostatnio edytowane przez blvckdeer ; 15-02-2015 o 23:43

  7. #17
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: canon 600d gdzie

    krotka instrukcja co ja bym zrobił na twoim miejscu;
    1-google-canon 600d sklep stacjonarny warszawa
    2-sprawdzam wyniki,porównuje ceny,dzwonie żeby potwierdzić dostępność i jadę odebrać
    albo
    można założyć tez temat na paru forach żeby ktoś za mnie odbębnił pkt 1 ale ja wole samemu
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar GalaktycznyMuczaczo
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    London
    Posty
    1 329

    Domyślnie Odp: canon 600d gdzie

    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    krotka instrukcja co ja bym zrobił na twoim miejscu;
    1-google-canon 600d sklep stacjonarny warszawa
    2-sprawdzam wyniki,porównuje ceny,dzwonie żeby potwierdzić dostępność i jadę odebrać
    albo
    można założyć tez temat na paru forach żeby ktoś za mnie odbębnił pkt 1 ale ja wole samemu
    czy ty jesteś normalny? to nie po dżentelmeńsku, trzymaj fason, graj wbrew sobie
    Masz pytania, nie chcesz zaśmiecać forum, pisz na priv chętnie ci pomogę.

  9. #19
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: canon 600d gdzie

    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    ale ja wole samemu
    Mottem tego działu na forum powinny być słowa tej piosenki zatytułowanej "Długowłosy chłopak ze wsi" śpiewanej przez jednego muchacho-kałboja:

    "I ain't asking nobody for nothin' if I can get it on my own"

    https://www.youtube.com/watch?v=0I65bNfg0rA

    Adres padł dopiero w 12 poście, bo przecież trzeba najpierw przeryć Internet, zapisać sie na kursy, kupić ksiażki i mapy, I wtedy dopiero można zrobić to co najprostsze i najszybsze, co normalni ludzie robia, czyli kogoś zapytać. Np. ludzi, którzy i tak sa na forum 24/7 i nie maja co robić...

    Ale po co z koleżanką lub kolegą, kiedy zawsze można równie dobrze sobie dogodzić samemu...

    "Cause I ain't asking nobody for nothin' if I can get it on my own..."
    Ostatnio edytowane przez pan.kolega ; 16-02-2015 o 02:27
    I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

  10. #20
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: canon 600d gdzie

    na ceny wiele rzeczy ma wpływ-wyprzedaze/promocje i takie tam, sztywne ceny były za komuny
    dzisiaj taniej może być w cyfrowe.pl a jutro w mm czy tez euro-agd
    wiec albo się samemu poszuka albo liczy na to ze ktoś to za mnie zrobi
    ja napisałem ze samemu może być szybciej
    a mając dostęp do internetu jest to robota na 20 minut
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •