Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Obiektyw Canon 24-70L

  1. #1
    Coś już napisał
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    51

    Domyślnie Obiektyw Canon 24-70L

    Witam. Od dłuższego czasu przeglądam forum, choć nie regularnie...
    Pomyślałem, ze skrobnę coś od siebie w temacie, który jakoś mnie ostatnio zajmuje: Otóż szukam używanego obiektywu C 24-70 f/4 i mam nieodparte wrażenie, ze jakiś mało dostępny w powszechnych portalach ogłoszeniowo/aukcyjnych. Nowy kosztuje 3-3,5 k zł. Uzywka jesli jest to raczej mocno zbliżona cenowo do nówki. Dla porównania jako przykład podam C 70-200 F/4 - nowy w granicach 3 k zł, a używka w przywoitym stanie 1300-1600 zł. Tu rozumiem: jest rozrzut cenowy i są egzemplarze do kupienia. A w przdmiotowym 24-70 jakoś dziwnie nie ma. Zupełnie nie kumam tego zjawiska. Może ktoś mnie oświeci co się stało z tą eLka, ze taka niedostępna?

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar GalaktycznyMuczaczo
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    London
    Posty
    1 329

    Domyślnie Odp: Obiektyw Canon 24-70L

    masz moje wlasne stwierdzenie jest takie, 24-70/4 to taki kit na FF , bo przy apsc ani swiatlo ani ogniskowa nie jest uniwersalna zbytnio ze względu na krótszy koniec. Nie mamy tutaj super światła, a szkło kosztuje 3,5 za tą kase mozna kupic super stałke o znacznie lepszych parametrach, a większośc uzytkowników FF własnie będzie celowała w jakość dlatego też na rynku wtórnym pojawiają się te obiektywy które zostały sprzedane praktycznie nieuzywane, daltego tez cena ich będzie zbliżona do nowego szkła.

    JEst to tylko i wyłacznie moje stwierdzenie, szkła nie mialem w rękach ale wlaśnie tak bym myslał gdybym miał kupić to szkło albo sprzedać.
    Masz pytania, nie chcesz zaśmiecać forum, pisz na priv chętnie ci pomogę.

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Obiektyw Canon 24-70L

    24-70/4 to stosunkowo nowe szkło. Dodatkowo większość użytkowników w tym przedziale wybiera lepsze światło. Dlatego też nie jest to bardzo popularny obiektyw i co za tym idzie nie ma dużo egzemplarzy na portalach aukcyjnych.

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 398

    Domyślnie Odp: Obiektyw Canon 24-70L

    70-200 f4 L jest na rynku od wielu lat i za 1300-1500 mozna kupic mocno uzywane egzemplarze. 24-70 f4 to dosc nowa konstrukcja wiec i ceny uzywek (dosc nowych) wysokie. Nie wiem co w tym dziwnego?

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar koraf
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Legnica
    Posty
    1 749

    Domyślnie Odp: Obiektyw Canon 24-70L

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    24-70/4 to stosunkowo nowe szkło. Dodatkowo większość użytkowników w tym przedziale wybiera lepsze światło. Dlatego też nie jest to bardzo popularny obiektyw i co za tym idzie nie ma dużo egzemplarzy na portalach aukcyjnych.
    Dokładnie tak, tytułowy obiektyw mogłem potestować i zrobić parę fotek, wg mnie całkiem dobre szkło do ogólnego zastosowania w tym głównie jako spacerzoom na FF, dla tych, który nie potrzebują @=2.8.

  6. #6
    Początki nałogu
    Dołączył
    Dec 2014
    Miasto
    Oberschlesien
    Posty
    389

    Domyślnie Odp: Obiektyw Canon 24-70L

    Taniej można kupić 24-105/4 które przy tym samym świetle ma lepszy zakres.

  7. #7
    Coś już napisał
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    51

    Domyślnie Odp: Obiektyw Canon 24-70L

    Cytat Zamieszczone przez cubbus Zobacz posta
    Taniej można kupić 24-105/4 które przy tym samym świetle ma lepszy zakres.
    ale jest miej popularny. Uważany za bardziej felerny i przede wszystkim ciężki - na dłuższe wycieczki przez to upierdliwy w noszeniu... Takie rewelacje wyczytałem, bo osobiście nie mam tego szkła, ale miałem onegdaj canona 28-135 i okazął się hantlem w torbie... sprzedałem i kupiłem 28-80 bo zauważyłem że z wyższych ogniskowych nie korzystam...

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Obiektyw Canon 24-70L

    Cytat Zamieszczone przez wizart Zobacz posta
    ale jest niej popularny.
    Mniej popularny to jest 24-70/4.
    Cytat Zamieszczone przez wizart Zobacz posta
    Uważany za bardziej felerny i przedewszystkim ciężki
    24-70 - 600 g
    24-105 - 670 g

  9. #9
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Obiektyw Canon 24-70L

    Cytat Zamieszczone przez wizart Zobacz posta
    ... i przede wszystkim ciężki - na dłuższe wycieczki przez to upierdliwy w noszeniu...
    No masz racje 24-70 waży 600g, a 24-105 670g, więc te 70g są nie do udźwignięcia i 14mm dłuższy, więc też może być problem.
    Edit:
    Widzę, że się spóźniłem
    6D; 5DII; C 24-70 2.8L; C 24-105L; C 70-200 2.8L; C 35 2.0 IS; C 50 1.4; C 85 1.8; S 17-35 2.8-4
    Moje fotki Moje fotki II

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Obiektyw Canon 24-70L

    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •