Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: 400d, monitor

  1. #1

    Domyślnie 400d, monitor

    witam. kupiłem ostatnio 400d (taki kaprys). ale po przestudiowaniu instrukcji, dodam że z grubsza, za ch**ere nie mogę ogarnąć jak obserwować aktualnie fotografowany obiekt na monitorze( bo już zaczynam myśleć że nie ma takiej obcji). dodam że jestem fotolaikiem . dzięki z góry. narka

  2. #2
    Coś już napisał Awatar blade-mrn
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    84

    Domyślnie Odp: 400d, monitor

    Zdradź więcej szczegółów. Aparat podłączony kablem do komputera, aparat w trybie Live, oprogramowanie od canona zainstalowane i uruchomione?

  3. #3

    Domyślnie Odp: 400d, monitor

    więc tak, kupiłem używanego a sprzedawca pisał że jest gotowy do pracy więc zakładam że oprogramowanie jest zainstalowane. nie podłączałem go do kompa a jeśli chodzi o live to rozumie sens tego słowa ale jak pisałem jestem laikiem i nie wiem jak to zrobić a nie mogę znaleźć w instrukcji. kupiłem go przede wszystkim żeby sprzężyć go z moim teleskopem ale czasami przydało by się zrobić "tradycyjne" zdjęce, mogę to robić przez okular ale to dość wkurzające

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: 400d, monitor

    400D nie ma LV.
    Ostatnio edytowane przez tlustyx ; 06-02-2015 o 23:37
    6D; 5DII; C 24-70 2.8L; C 24-105L; C 70-200 2.8L; C 35 2.0 IS; C 50 1.4; C 85 1.8; S 17-35 2.8-4
    Moje fotki Moje fotki II

  5. #5

    Domyślnie Odp: 400d, monitor

    tak przypuszczałem, na pewno bym gdzieś znalazł w opisie. to są skutki zakupów bez przygotowania. cierpliwość nie jest moją mocną stroną. pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie Odp: 400d, monitor

    nie wiem bo nie miałem tej puszki w łapskach i do końca nie wiem czy bez Live da sie tak odpalić ten program :P
    podłącz body za pomocą kabla do laptopa (pc) i odpal program EOS Utility zakładka Camera settings/remote shooting

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar GalaktycznyMuczaczo
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    London
    Posty
    1 329

    Domyślnie Odp: 400d, monitor

    czy to program od eos czy nawet lightroom da ci mozliwosc focenia remote, jednak ze ze względu iz aprat nie ma LV tak nie podniesie on lustra i nie przeniesie obrazu bezpośrednio na monitor. Inaczej, możliwe ze podłączysz aprat i będziesz mógł robić zdjęcia z pozycji komputera ale bez podglądu w trybie live, a zdjęcie bezpośrenio będzie wysyłane na kompa, to już musisz sprawdzić sam, bo jak widzisz warto przed zrobieniem czegoś zgłębić trochę temat samemu bo można wyjść na tym dość kiepso
    Masz pytania, nie chcesz zaśmiecać forum, pisz na priv chętnie ci pomogę.

  8. #8
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    445

    Domyślnie Odp: 400d, monitor

    Tryb LV jest dostępny już od modelu 450D w górę. pomyliłeś się więc tylko o jeden model, oba są już tanie więc nie taki problem zamienić.

  9. #9
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 393

    Domyślnie Odp: 400d, monitor

    Zanim zaczniecie pisac cos o podlaczaniu aparatu do kompa sprawdzcie dostepnosc sterownikow bo stare puszki nie beda widoczne w win 7 64 bit. Przyklad to 5D gdzie o tethered capture w LR pod win7 64 bit mozna zapomniec.

  10. #10
    Coś już napisał
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    96

    Domyślnie Odp: 400d, monitor

    Mam 400D i jest tak jak pisze GalaktycznyMuczaczo. Nie da się zrzucić obrazu na komputer/telefon/tablet z tej puszki bo nie obsługuje ona LV. Jednak da się wyzwalać migawkę i ustawiać poszczególne parametry.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •