Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 38

Wątek: Lustrzanka do filmowania

  1. #1

    Domyślnie Lustrzanka do filmowania

    Witam, prosiłbym o pomoc w wyborze lustrzanki oraz obiektywu/ów. Aparat będzie miał zastosowanie przy kręceniu krótkich vlogów/wywiadów na potrzeby kanału w serwisie youtube, oraz pstrykanie zdjęć.
    Jestem średnio zaawansowanym amatorem, do tej pory posiadałem lustrzankę Canon 600D lecz uległa zniszczeniu. Przeglądając wiele tematów w internecie natknąłem się na 2 modele
    Canon 7D Mark II oraz Canon 70D. Chciałbym zapytać czy jako amator lecz z ambicjami jest sens inwestować w C 7DmII? a także czy wielką różnicę odczuję przy nagrywaniu oraz fotografowaniu? Na początku swojej przygody chciałbym zakupić obiektyw 17-55mm f/2.8, czy będzie on dobrym wyborem przy nagrywaniu oraz okazjonalnym robieniu zdjęć? Zastanawiam się również nad zakupem obiektywu 85mm f/1.8. Budżet jakim dysponuję to 10k, lecz jeśli nie było by to konieczne chciałbym wydać jak najmniej Zależy mi na jakości oraz płynności nagrań oraz filmów. Z góry dziękuję za pomoc.

  2. #2
    Początki nałogu Awatar Adam71
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    Pruszków
    Wiek
    53
    Posty
    316

    Domyślnie Odp: Lustrzanka do filmowania

    A nie starczy Ci 100D i szkła STM ?

  3. #3
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Lustrzanka do filmowania

    Ja bym wziął Sony A6000 z jakimś dobrym szkłem. Masz 2w1; bardzo dobry aparat z praktycznie wbudowaną kamerą ze wszystkim co kamera powinna mieć, a bez czego filmowanie jest skrajnie upierdliwe. Da Ci to jeszcze spory zapas na akcesoria.
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 05-02-2015 o 21:52
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar GalaktycznyMuczaczo
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    London
    Posty
    1 329

    Domyślnie Odp: Lustrzanka do filmowania

    uzwane 5d mkIII i canon 50/1,8 :*
    Masz pytania, nie chcesz zaśmiecać forum, pisz na priv chętnie ci pomogę.

  5. #5
    Coś już napisał
    Dołączył
    Feb 2014
    Posty
    55

    Domyślnie Odp: Lustrzanka do filmowania

    Ja bym brał 70D to jest typowy aparat do filmików. W porównaniu do 7D mk I o wiele silniejszy za niższą, lub porównywalną cenę. 7D mk II no cóż... szkoda kasy jak to ma iść na drobne filmiki nie jakieś wielce profesjonalne produkcje.

  6. #6

    Domyślnie Odp: Lustrzanka do filmowania

    Co do Sonego jestem średnio przekonany do jakości ich produktów w swoim życiu posiadałem ich 2 aparaty h200 oraz hx300. Z oboma miałem problemy typu wyświetlacz/bateria. Skłaniał bym się bardziej w stronę canona z tego względu iż posiadam szkła tej firmy 18-135mm oraz 40mm. Z kolei o 100d nie mam zdania wolał bym jednak sprzęt z wyższej półki. Wiem że może i jest to wywalanie kasy w błoto no ale.. raz się żyje ; )

    Ps. Sprzęt będzie kupowany na firmę i chciałbym oczywiście fakturkę vat i nie jestem pewien czy kupując używkę otrzymał bym ją (mam na myśli głównie os. prywatne )
    Ostatnio edytowane przez Arrias ; 05-02-2015 o 22:29

  7. #7
    Uzależniony Awatar słowiczek
    Dołączył
    Feb 2014
    Miasto
    T.M.
    Wiek
    50
    Posty
    764

    Domyślnie Odp: Lustrzanka do filmowania

    To kup 70d i szkło z napędem stm. Filmowałeś wcześniej, więc wiesz jakie ogniskowe Ci pasują. A napęd stm jest bezgłośny, więc w filmowaniu bardzo na miejscu.

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar GalaktycznyMuczaczo
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    London
    Posty
    1 329

    Domyślnie Odp: Lustrzanka do filmowania

    Canon 5d mark III - Aparaty cyfrowe - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

    Poniżej 10k dostaniesz a 50/1,8 to nie wiecej jak 450 zł, więc masz świetny zestaw, nie beziez mial na co marudzić i kombinować ze cos jest nie tak za jakością, nie bedziesz musiał narzekac na iso czy to że nie ma mistycznej plastyki, tylko FF bierz nie cackaj się, bez tego nie ruszysz
    Masz pytania, nie chcesz zaśmiecać forum, pisz na priv chętnie ci pomogę.

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Lustrzanka do filmowania

    Galaktyczny sorry ale 5d3 z 50 1.8? (MF nie istnieje na tym szkle, AF to porazka).

    Do filmow 70d i szkla stm masz tam dobry AF a to sie najbardziej przyda na starcie.

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar GalaktycznyMuczaczo
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    London
    Posty
    1 329

    Domyślnie Odp: Lustrzanka do filmowania

    Szkło sobie dokupi, a af d filmów to juz wogole. 5d3 to protip
    Masz pytania, nie chcesz zaśmiecać forum, pisz na priv chętnie ci pomogę.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •