Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 38

Wątek: Lustrzanka do filmowania

  1. #11
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Lustrzanka do filmowania

    Cytat Zamieszczone przez GalaktycznyMuczaczo Zobacz posta
    Szkło sobie dokupi, a af d filmów to juz wogole. 5d3 to protip
    Czy można prosić o tłumaczenie na jakiś ludzki język - ze wskazaniem na polski .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar GalaktycznyMuczaczo
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    London
    Posty
    1 329

    Domyślnie Odp: Lustrzanka do filmowania

    Oj widze ze z telefon u lepiej nie pisac sorry juz tlumacze.
    Szalone sobie dokupi w pozniejszym czasie. Jak ma 10k na sprzet to latwiej bedzie mu teraz kupic drogie body i takie szklo niz wydać kase na tańsze body i droższe szkło a za jakis czas jak powie ze w sumie mogl wziac FF to juz tak latwo nie bedzie mu zebrać 10k na nowe body. Co do af to chodziło mi o to ze podczas filmowania i tak w większości korzysta sie z manualnego ustawiania ostrości wiec to jak dobry af ma body jak i szkło to nie ma znaczenia.

    Kazdy robi jak chce, pytanie tylko dlaczego kazdy kto chce sie rozwijać i miec jak najlepszej klasy sprzet kończy mając FF ostatecznie albo i średni duzy format a nie wlasnie apsc.
    Masz pytania, nie chcesz zaśmiecać forum, pisz na priv chętnie ci pomogę.

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Lustrzanka do filmowania

    Moze dziwny jestem ale, wole inwestowac w szkla a body zmieniac niz odwrotnie

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar GalaktycznyMuczaczo
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    London
    Posty
    1 329

    Domyślnie Odp: Lustrzanka do filmowania

    tu nie chodzi o dziwnosc, tylko prostą kalkulacje, masz 10 km w kieszeni, kupujesz body za 9tys zostaje 1tys, łatwiej będzie zebrać dodatkowe 2tys zeby kupic fajne szkło (uzywane) i miec super body oraz niezly obiektyw jak kupic body za 6500zł (7d2, zeby nie bylo , wybieramy sprzęt na tzw lata) i szkło za 3,5tys . Za rok kolega mówi sobie ze w sumei spoko af ze fajnie ale brakuje mu wielu rzeczy , np chociazby ISO, albo ma fajne szkiełko , powiedzmy 35mm ale w pomieszczeniach nie jest tak kolorowo bo to tak naprawdę 50mm, a i w sumie tą plastikową 50mm tez kupił ale to wtedy 85mm, i teraz trzeba sprzedać body które w pierwzym roku uzytkowania bedzie jechane na maksa, seria wlączona , no przeciez po to kupuje się apsc w canonie ,dla serii i szybkosci bo FF niestety tak szybkie nie będzie. Więc sprzedaje takiego bodziaka za 4K i kombinuje skąd wziąć jeszcze 6K bo przeciez musi wziąć to na firme .
    Zrobi co chce , super obiektyw da mu super jakość której jako amator od tak nie zauwazy, ale body które ma potężne możliwości da mu napewno łatwiejszy start ze względu na możliwości.
    Masz pytania, nie chcesz zaśmiecać forum, pisz na priv chętnie ci pomogę.

  5. #15
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 398

    Domyślnie Odp: Lustrzanka do filmowania

    Pelna klatka do videoblogow i okazjonalnego cykania fotek? Moim zdaniem niepotrzebnie. Moim zdaniem zostac przy 600D, kupic jakis jeden zoom systemowy a wieksza czesc srodkow zainwestowac w oswietlenie i dzwiek bo to jest to co najczesciej kuleje w videoblogach. Do 600D jest ML i przydatne przy filmowaniu funkcje jak zebra, peaking czy waveform. Pytanie czy potrzebny AF?

  6. #16
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Lustrzanka do filmowania

    Cytat Zamieszczone przez Przemek_PC Zobacz posta
    Pelna klatka do videoblogow i okazjonalnego cykania fotek? Moim zdaniem niepotrzebnie. Moim zdaniem zostac przy 600D, kupic jakis jeden zoom systemowy a wieksza czesc srodkow zainwestowac w oswietlenie i dzwiek bo to jest to co najczesciej kuleje w videoblogach. Do 600D jest ML i przydatne przy filmowaniu funkcje jak zebra, peaking czy waveform. Pytanie czy potrzebny AF?
    Dokładnie tak z naciskiem na oświetlenie i dźwięk .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  7. #17
    Pełne uzależnienie Awatar GalaktycznyMuczaczo
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    London
    Posty
    1 329

    Domyślnie Odp: Lustrzanka do filmowania

    Pytanie czy po roku kolega nie powie " w sumie xxxD tonza malo" ?
    Jak zaczynałem to myślałem ze Fuji s6500 ma wszystko i nigdy nie kupir aparatu za 10k... Wszystko zalezy od osoby. Dlatego takie doradzanie moim zdaniem ma tyle racji ilu uzytkownikow
    Masz pytania, nie chcesz zaśmiecać forum, pisz na priv chętnie ci pomogę.

  8. #18
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 398

    Domyślnie Odp: Lustrzanka do filmowania

    Galaktyczny, czy zajmujesz sie zawodowo filmowaniem? Ja tak i to co pisze to moje doswiadczenia w tej dziedzinie.

  9. #19
    Pełne uzależnienie Awatar GalaktycznyMuczaczo
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    London
    Posty
    1 329

    Domyślnie Odp: Lustrzanka do filmowania

    Cytat Zamieszczone przez Przemek_PC Zobacz posta
    Galaktyczny, czy zajmujesz sie zawodowo filmowaniem? Ja tak i to co pisze to moje doswiadczenia w tej dziedzinie.
    Przemek nie podważam twojego zdania, wyrażam swoje i chyba na tym polega forum. W tym wypadku zapytam, dlaczego więc we wszystkich studiach w których miałem okazję być i wspołpracować z kamerzystami ślubnymi używają oni własnie czy to 5dII czy to 5dIII ? Nie mowie ze apsc jest złe ale niestety nie kupie stwierdzenia ze apsc jest lepsze niz FF. sam chyba to wiesz.
    Masz pytania, nie chcesz zaśmiecać forum, pisz na priv chętnie ci pomogę.

  10. #20
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 398

    Domyślnie Odp: Lustrzanka do filmowania

    Pamietaj, ze budzet wynosi 10k. Co na pierwszy rzut oka i ucha widz odczuje bardziej? Roznice miedzy aps-c a ff czy roznice miedzy slabym oswietleniem jakiego pelno na youtube a lepszym oswietleniem i slabym dzwiekiem co jest norma na yt czy dzwiekiem lepszym? No ale w sumie niepotrzebnie sie wysilamy bo zalozyciel watku chyba sobie poszedl.

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •