Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Wątek: szklarnia na statek, w góry i spacer pod FF

  1. #11
    Uzależniony Awatar słowiczek
    Dołączył
    Feb 2014
    Miasto
    T.M.
    Wiek
    50
    Posty
    764

    Domyślnie Odp: szklarnia na statek, w góry i spacer pod FF

    Zwiedzanie - jasna sprawa. Co chcesz focić będąc na statku?

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar zysk
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    1 121

    Domyślnie Odp: szklarnia na statek, w góry i spacer pod FF

    Cytat Zamieszczone przez słowiczek Zobacz posta
    Co chcesz focić będąc na statku?
    Autora wątku interesuje focenie "turysty" a nie marynarza.
    Tylko będzie się przemieszczał statkiem a nie samolotem.
    Niepotrzebnie w zapytaniu na pierwszym miejscu umiescił wyraz" kontrakt"
    A z burty ciekawych fotek można zrobić więcej ciekawych /innych fotek niz oklepaną architekturą
    pokazywana przez stonkę w miliona takich samych/podobnych kadrów.
    "http://www.canon-board.info/galerie-uzytkownikow-15/zysk-auto-moto-speed-i-inne-95489/"]galeria na CB[/URL]
    7D2/10-640/2,8-5,6+YN568EXII

  3. #13
    Początki nałogu Awatar Ligo
    Dołączył
    Jun 2012
    Miasto
    IL
    Posty
    337

    Domyślnie Odp: szklarnia na statek, w góry i spacer pod FF

    Cytat Zamieszczone przez zysk Zobacz posta
    A z burty ciekawych fotek można zrobić więcej ciekawych /innych fotek niz oklepaną architekturą pokazywana przez stonkę w miliona takich samych/podobnych kadrów.
    Dokładnie tak jest. Nie mam w tym co prawda wielkiego doświadczenia ale zdjęcia, które zrobiłem ze statków najczęściej przy wejściu/wyjściu z portu są o wiele ciekawsze jak te, które robią "wszyscy".
    Co do aparatu, zamiast kloca typu 5D wystarczyłby jakiś kieszonkowiec z dobrą optyką, albo bezlusterkowiec z szerokim kątem i jakimś tele.

  4. #14
    Uzależniony Awatar słowiczek
    Dołączył
    Feb 2014
    Miasto
    T.M.
    Wiek
    50
    Posty
    764

    Domyślnie Odp: szklarnia na statek, w góry i spacer pod FF

    To też właśnie chciałbym się dowiedzieć co konkretnie ma być fotografowane. Wynika to z tytułu wątku, a tematów może być wiele.

  5. #15
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 309

    Domyślnie Odp: szklarnia na statek, w góry i spacer pod FF

    Jak się nie wie, co wziąć, to są dwa wyjścia:
    1. Bierze się wszystko, co się ma.
    2. Bierze się obiektyw uniwersalny. I tu są dwa podwyjścia:
    ...a) zoom uniwersalny w zakresie około 25-100,
    ...b) stałkę 50 mm (35 mm dla APS-C).

  6. #16
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: szklarnia na statek, w góry i spacer pod FF

    Cytat Zamieszczone przez crepuscular Zobacz posta
    Dziękuję wam bardzo za porady. Co do 24-105 - bardziej przekonuje mnie 24-70/2.8, światło>IS, a 70mm mi starczy w 'standardowym zoomie'.
    24-70/2,8 L to potezny agregat , ciezki i wielki.
    nie bardzo odpowiedni na wycieczki - chyba ze przez jakas niebezpieczna dzielnice i w razie potrzeby moglby posluzyc jako narzedzie obronne.


    mnie sie na wycieczkach nie sprawdza , natomiast w innych zastosowaniach jest wspanialy.

    zycie samo pokazalo , ze zabieram na wycieczki tylko 24-105L i nic wiecej , czasem konwerter 1,4 na wszelki wypadek , ale nie przypominam sobie bym uzyl.

    zonglowanie obiektywami na takim zwiedzaniu praktycznie odbiera swobode ruchow caly czas.
    musisz miec torbe , plecak na drugi obiektyw.

    a tak tylko jeden obiektyw podpiety do aparatu , aparat na pasku i wio..... przed siebie :-) - nie myslisz o sprzecie , myslisz o tym co widzisz.
    35 mm wiecej na wycieszce tez maja znaczenie - obsluzysz lepiej np zblizenia twarzy , maly portrecik itp.
    w zlych warunkach oswietleniowych i tak scen dynamicznych nie zamrozisz.
    IS w 24-105 w praktyce ( wielokrotnie sprawdzone empirycznie ) daje przeciwko 24-70/2,8 uzysk z reki 1 EV.

    na 70/2,8 czas naswieitlenia konczy sie gdzies max na 1/ 20 sek i to przy wstrzymaniu oddechu i podparciu reki. na 4.0 IS w takich warunkach wycigasz na 105 mm 1/10 sek.- 1/ 6 sek.

    slowem mozesz fotografowac w slabszym oswietleniu. - to z praktyki.

    statkiem plywam rzadko , ale zdaza sie , z pokladu zawsze przydatna byla dluga ogniskowa.

    kiedys mialem maly yacht , czyli swobode ruchu na wodztie - to samo - brakowalo nawet 400 mm

  7. #17

    Domyślnie Odp: szklarnia na statek, w góry i spacer pod FF

    Dziękuję za komentarze.

    Przy wejściu/wyjściu z portu są przygotowywania do manewrów, lub ogarnianie po manewrach - nie ma czasu na zdjęcia. Na kotwicowiskach, rzekach, blisko wybrzeża - jak najbardziej.
    Mój ostatni zestaw foto składał się z 24-70/2.8 + 70-200/2.8 VR, więc wiem ile to waży i nie jest to wielki problem dla mnie.
    Wybór pewnie padnie na 24-70/2.8 + 70-200 + samyang 14, ale to po powrocie. Uniwersalnie, przyzwoicie jasno i na pewno rzadziej żonglerka obiektywami w porównaniu do 17-40 + 50.

    Pozdrawiam.

  8. #18

    Domyślnie Odp: szklarnia na statek, w góry i spacer pod FF

    Jeśli Ci nie przeszkadzają waga i gabaryty to bierz 24-70 f/2.8L to dość uniwersalne i optycznie dobre szkło. Miałem oba zestawy, ja lubię szeroko więc aktualnie mam 17-40L.
    Pozdr

  9. #19
    Pełne uzależnienie Awatar zysk
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    1 121

    Domyślnie Odp: szklarnia na statek, w góry i spacer pod FF

    Cytat Zamieszczone przez crepuscular Zobacz posta
    Przy wejściu/wyjściu z portu są przygotowywania do manewrów, lub ogarnianie po manewrach - nie ma czasu na zdjęcia
    Jest,jest , tylko jako młodemu marynarzowi ,nikt nie pozwoli na takie zabawy.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez crepuscular Zobacz posta
    kotwicowiskach, , blisko wybrzeża
    Tu potrzeba długiego tele,to sa duże odległości

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez crepuscular Zobacz posta
    Na rzekach
    Tu potrzeba szeroko,lepiej zoom niż stałka,nawet szeroka rzeka jest wąska(Europa),
    chyba ,ze Amazonka ,ale tam raczej nie trafisz.
    "http://www.canon-board.info/galerie-uzytkownikow-15/zysk-auto-moto-speed-i-inne-95489/"]galeria na CB[/URL]
    7D2/10-640/2,8-5,6+YN568EXII

  10. #20

    Domyślnie Odp: szklarnia na statek, w góry i spacer pod FF

    Akurat na Amazonce mój statek był miesiąc przede mną Ja płynąłem w okolice Montrealu i nie było wcale tak wąsko. W zestawie 24-70/2.8 + 70-200 + samyang 14 mam i bardzo szeroko i uniwersalnie i tele, chociaż czasami będzie za krótko, no ale coś za coś. Dzięki raz jeszcze wszystkim za komentarze.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •