Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Canon 5D mark II rok produkcji

  1. #1
    Dopiero zaczyna Awatar michpok
    Dołączył
    Apr 2011
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    43

    Domyślnie Canon 5D mark II rok produkcji

    Witam!

    Orientujecie się może co nr seryjny w tych puszkach mówi o ich roku produkcji?
    Zapewne zaczynające się od 0 to początek produkcji czyli 2008 r. Działa to dalej analogicznie ?
    Pytanie może dość śmieszne, ale chce kupić jedną z tych pusze- która niby ma 8000 na liczniku ale nr seryjny zaczyna się od 1 i jesli jest to aparat z 2009 r. to przebieg byłby cudem raczej niż rzeczywistością.
    Pozdrawiam
    Fotografując staraj się pokazać to czego bez Ciebie, nikt by nie zobaczył - Robert Bresson
    __________________________________________________ ____________________________
    www.facebook.com/pokornieckifotografia

  2. #2

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark II rok produkcji

    Ja posiadam Canona 5DMkII bodajże z 2010r. z przebiegiem uwaga - ok. 4000 "strzałów"
    Więc jak piszesz, że niski przebieg z tego rocznika to cud - to cuda się zdarzają.
    Aparatu używam okazjonalnie i wyłącznie hobbystycznie, choć i nie zawsze jest czas i chęć na hobby.
    Marcin

  3. #3
    Dopiero zaczyna Awatar michpok
    Dołączył
    Apr 2011
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    43

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark II rok produkcji

    a twój nr seryjny zaczyna się od 1 czy 2?
    Fotografując staraj się pokazać to czego bez Ciebie, nikt by nie zobaczył - Robert Bresson
    __________________________________________________ ____________________________
    www.facebook.com/pokornieckifotografia

  4. #4

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark II rok produkcji

    Nie mam teraz dostępu do aparatu - sprawdzę w domu wieczorem i napiszę.
    Marcin

  5. #5
    Dopiero zaczyna Awatar michpok
    Dołączył
    Apr 2011
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    43

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark II rok produkcji

    Ok, dzięki. Będę wdzięczny. Warto było napisać, choćby żeby się dowiedzieć, że takie przebiegi są możliwe pozdrawiam
    Fotografując staraj się pokazać to czego bez Ciebie, nikt by nie zobaczył - Robert Bresson
    __________________________________________________ ____________________________
    www.facebook.com/pokornieckifotografia

  6. #6

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark II rok produkcji

    Mój ma 9800 strzałów (sprawdzone w EOSinfo, nie po numeracji na karcie ). Numer seryjny zaczyna się od 3. Zakupiony 2011-2012 nie pamiętam dokładnie.

    U mnie niski przebieg wziął się z tego, że zwykle szkoda mi migawki w 5D2 i biorę ze sobą 550D (który dociąga do 90 000 klików).

  7. #7
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 434

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark II rok produkcji

    Cytat Zamieszczone przez simarik Zobacz posta
    Ja posiadam Canona 5DMkII bodajże z 2010r. z przebiegiem uwaga - ok. 4000 "strzałów"
    Więc jak piszesz, że niski przebieg z tego rocznika to cud - to cuda się zdarzają.
    Aparatu używam okazjonalnie i wyłącznie hobbystycznie, choć i nie zawsze jest czas i chęć na hobby.
    Musi Ci się nieźle powodzić...kupować sprzęt za ładnych kilka tyś, co by sobie leżał w torbie

  8. #8
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark II rok produkcji

    Cytat Zamieszczone przez michpok Zobacz posta
    jesli jest to aparat z 2009 r. to przebieg byłby cudem raczej niż rzeczywistością.
    Dlaczego od razu cuda, to nie forum radiowo-toruńskie
    5d II jako pierwsze lustrzanki były powszechnie używane jako kamery, w takim przypadku licznik migawki nic nie powie o faktycznym czasie pracy aparatu.
    O drugiej możliwości pisali koledzy wyżej, nie każdy właściciel 5d II robi śluby/reportaże liczące tysiącami klatek, więc niski "przebieg" jest jak najbardziej możliwy.
    Aha, pozostaje pytanie, czy to przebieg na pierwszej migawce.

  9. #9

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark II rok produkcji

    Cytat Zamieszczone przez michpok Zobacz posta
    a twój nr seryjny zaczyna się od 1 czy 2?
    Sprawdziłem przed chwilą - mój nr seryjny zaczyna się od 11.... a eosinfo pokazuje mi dokładnie 5278 (przepraszam pomyliłem się więc o tysiąc klapnięc)
    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Musi Ci się nieźle powodzić...kupować sprzęt za ładnych kilka tyś, co by sobie leżał w torbie
    Robert - bardzo bym chciał żeby o powodzeniu w życiu decydował przebieg aparatu . Po prostu tak jakoś wyszło. Mam też drugie body 450d do astrofotografi i tam na liczniku już prawie 18000 więc nie jest tak źle.
    Marcin

  10. #10
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Poznań
    Posty
    80

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark II rok produkcji

    Małe przebiegi są jak najbardziej możliwe. Ja rok temu sprzedawałem swoją starą 5-tkę która miała 4 tyś klapnięć. Na allegro była przez 3 minuty.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •