Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Kupiłem canona 500d i szukam do niego obiektywu

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    19

    Domyślnie Kupiłem canona 500d i szukam do niego obiektywu

    Witajcie. Kupiłem canona 500d. Szukam dobrego obiektywu w cenie do 350zł- nowy lub używany, wiem, że pewnie ciężko takiego znaleźć, ale wydałem 845zł na tą lustrzankę i już nie wiele pieniędzy mi zostało. Przechodząc do tematu.
    Dodam jeszcze, że aparat ma przebieg ok 6000zdj, według numeracji w aparacie 100-5943.
    A i pytanie, czy ta numeracja jest wiarygodna, bo wsadziłem swoją kartę pamięci sformatowaną i właśnie taki wynik pokazuje.
    A więc jaki polecacie obiektyw do fotoreportażów, dobrze było by gdyby był dosyć jasny, bo w różnych warunkach oświetleniowych robi się zdjęcia (np. w pomieszczeniach przy sztucznym świetle.)
    Przydałaby mi się również lampa błyskowa, też mam na nią nie wielki budżet i też ok 350zł, chociaż na razie muszę kupić obiektyw, bo ten kitowy 18-55 ma problemy z ustawieniem ostrości- jest chyba lekko uszkodzony.
    Z góry dzięki za wasze odpowiedzi
    Ostatnio edytowane przez karol97 ; 02-02-2015 o 20:00

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar RobertON
    Dołączył
    Dec 2012
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Wiek
    60
    Posty
    2 173

    Domyślnie Odp: Kupiłem canona 500d i szukam do niego obiektywu

    Kasa nie jest zbyt duża, to proponuję kupić KIT-a w wersji STM.
    Optycznie całkiem dobry z szybkim napędem AF.

    EF-S 18-55 f/3.5-5.6 IS STM za 400PLN

    Nie jest jasny, ale niestety coś za coś.

    Albo zdecydować się na stałkę 50/1,8, będzie jasno i daje to dobrą szkołę patrzenia przez wizjer.
    Tylko AF nie jest porywający, ale jak w coś trafi to będzie efekt.

    Co do lampy może Yongnuo yn-560 III speedlite.
    Ostatnio edytowane przez RobertON ; 02-02-2015 o 20:04

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Kupiłem canona 500d i szukam do niego obiektywu

    Zostaw sobie tego 18-55 i kup 50/1.8. Chyba że faktycznie kit jest uszkodzony i wtedy trzeba będzie inaczej do tego podejść.

  4. #4
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    19

    Domyślnie Odp: Kupiłem canona 500d i szukam do niego obiektywu

    Mam jeszcze 2 heliosy po aparacie analogowym 44M-4 i 44M-6, ale to chyba bardziej do portretów się przydadzą i trzeba mieć adapter. A z obiektywem nie wiem, może dozbieram jeszcze trochę kasy, ale nwm, a jeszcze nie mam lampy błyskowej i ten kit co mam to też zauważyłem, że dosyć ciemny jest, może do małych pomieszczeń dobry z lampą błyskową w aparacie, ale już do większej sali to chyba by lipa była.

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Kupiłem canona 500d i szukam do niego obiektywu

    moze i lipa ale do 350 zeta to mozesz kupic porzadny pokrowiec i nic wiecej
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  6. #6
    Uzależniony Awatar słowiczek
    Dołączył
    Feb 2014
    Miasto
    T.M.
    Wiek
    50
    Posty
    764

    Domyślnie Odp: Kupiłem canona 500d i szukam do niego obiektywu

    Jeżeli masz uszkodzonego kita ( jaką masz wersję obiektywu?), to zakup dobrego lub naprawa obecnego Cię nie ominie. Kit to obiektyw do nauki, zresztą całkiem dobry, jak na swoją cenę. Używaną STM-kę kupisz taniej, ale różnica w cenie nie powala. Twój wybór. C50/1.8ll to kolejna rewelacja stosunku jakości do ceny, warto go mieć ze względu na oferowany obrazek. Uważaj jednak na używki, niektóre mają zbyt duże luzy, to w plastikowa konstrukcja. Nowy posłuży długo, o ile fotografią zajmujesz się amatorsko. Heliosy do portretu jak najbardziej, ale nie tylko, napiszę: bądź kreatywny
    Odnośnie kita: zanim zaczniesz wieszać na nim psy, looknij tu: http://www.canon-board.info/pozostal...x-800px-30159/
    Pozdrawiam

  7. #7
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    19

    Domyślnie Odp: Kupiłem canona 500d i szukam do niego obiektywu

    mam kita EF-S 18-55mm 1:3,5-5,6 II. Już z ostrością lepiej, może wcześniej miał problemy po 3 dniowym transporcie- w zimnie.

  8. #8
    Uzależniony Awatar słowiczek
    Dołączył
    Feb 2014
    Miasto
    T.M.
    Wiek
    50
    Posty
    764

    Domyślnie Odp: Kupiłem canona 500d i szukam do niego obiektywu

    Cytat Zamieszczone przez karol97 Zobacz posta
    mam kita EF-S 18-55mm 1:3,5-5,6 II.
    szkoda,że nie isll, jest niezły optycznie no i jest stabilizacja. Ale w zakresie 18-35 będzie dobrze

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez karol97 Zobacz posta
    Już z ostrością lepiej, może wcześniej miał problemy po 3 dniowym transporcie- w zimnie.
    miałeś zaparowane szkła....,to nie problemy z ostrością

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: Kupiłem canona 500d i szukam do niego obiektywu

    Cytat Zamieszczone przez karol97 Zobacz posta
    mam kita EF-S 18-55mm 1:3,5-5,6 II. Już z ostrością lepiej, może wcześniej miał problemy po 3 dniowym transporcie- w zimnie.

    To ciekawe, bo właśnie niedawno wyjałem z szuflady 500d z kitem IS i okazało się, że AF nie trafia, a na LV praktycznie nie działał zupełnie. A nigdy nie narzekałem na AF kiedy go używałem. Myślałem, że się zepsuł leżac w szufladzie (w komfortowym klimacie, bo na dworze ani na polu nie był od bardzo dawna). Jednak w końcu się rozruszał, i działa jak za dobrych czasów. Jakiś dziwny przypadek chwilowego reumatyzmu chyba.

    Polecam jednego z naleśników jako optymalny kompromis. Troszeczkę trzeba dołożyć, jasny, ale nie za bardzo, ostrości nie ma się co wstydzić, AF celny, choć nie za szybki, dyskretny urok i skromność, waga piórkowa, sam miód.
    Ostatnio edytowane przez pan.kolega ; 02-02-2015 o 21:35
    I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

  10. #10
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Kupiłem canona 500d i szukam do niego obiektywu

    Jeszcze raz czytam pytanie, widzę "reportaże", i kilka odpowiedzi "kup 50" - 50 jest fajnym, niedrogim obiektywem, ale czy jest aż tak dobrą propozycją do reportaży?
    "kij w mrowisko"
    Sprawdź ile kosztują używane obiektywy Sigma 18-50/2.8. Jeśli dobrze trafisz (tzn. gdy obiektyw będzie trafiał tam gdzie powinien z Twoim aparatem), będziesz zadowolony. Chcesz wydać 350, masz obiektyw wart około 100, więc jak nieco naciągniesz budżet, możesz coś znaleźć.
    Lampa - też coś się znajdzie. Na początek może stara, "niesystemowa", ale mocna, z własnym czujnikiem - własną automatyką (i możliwością ręcznej regulacji błysku, przyda się na przyszłość). Trzeba się upewnić, czy jest bezpieczna dla lustrzanek cyfrowych, niektóre "mocno starsze" miały zbyt wysokie napięcie na stopce. Taka lampa o LP ponad 30 kosztuje pomiędzy 50 i 100zł na popularnym portalu aukcyjnym.
    Jak nie boisz się gwarancji w Chinach, to sprawdź lampy Shanny SN600C i SN600SC, prawdopodobnie zmieścisz się w budżecie.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •