Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34

Wątek: [kometa] Koty i różne inne

  1. #1

    Domyślnie [kometa] Koty i różne inne

    Już trochę używam tego forum (biernie), ale chyba przydałoby mi się trochę słów krytyki od doświadczonych koleżanek i kolegów.
    Nadałem tytuł koty i inne ponieważ sporo zdjęć (przynajmniej na razie) to zdjęcia różnych kotów, część to mój kot, część z delegacji w Stambule, jednak czasami pojawi się jakiś portret, czasami jakiś krajobraz.

    1. Zdjęcie mojego futrzaka zrobione za jego "szczenięcych" lat. Ciekawski pyszczek wystający z krzaków

    2. Jeden z wielu kotów ustrzelonych w Stambule. Prawdziwe kocie miasto. Ten obserwował ludzi siedząc na murku przy Błękitnym Meczecie.

    3. Również Stambuł, obserwowanie przechodniów przy Hagia Sophia

    4. Z innej beczki, portret (?) podczas robienia wianka.

    5. Park w Wilanowie, Warszawa

    Z góry dziękuję za konstruktywną krytykę

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar RobertON
    Dołączył
    Dec 2012
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Wiek
    60
    Posty
    2 173

    Domyślnie Odp: [kometa] Koty i różne inne

    Cóż tu krytykować, ćwiczenia z focenia, poczekam na ciekawsze foty

  3. #3
    Uzależniony Awatar słowiczek
    Dołączył
    Feb 2014
    Miasto
    T.M.
    Wiek
    49
    Posty
    764

    Domyślnie Odp: [kometa] Koty i różne inne

    1- zła perspektywa, szum, płytka GO, zdecydowanie nie.
    2- lepiej, niż na 1, chociaż mogłaś przymknąć i umieścić kota po lewej stronie, lub w ten sposób wykadrować.
    3- zbyt centralnie, nie pasuje mi kompozycja, brak ostrości
    4- modelka i pomysł tak, ale cały kadr do poprawy.
    5- nie widzę kota, ale widoczek ładny. Trochę chyba leci na lewo... albo starszemu panu się wydaje

    Zapoznaj się z podstawami fotografii: kompozycja, kadrowanie, głębia ostrości, światło, oraz obróbka cyfrowa. Czyli to, co musi przejść każdy początkujący. Riiilax, nie będzie bolało
    Ostatnio edytowane przez słowiczek ; 01-02-2015 o 19:11

  4. #4

    Domyślnie Odp: [kometa] Koty i różne inne

    Cytat Zamieszczone przez RobertON Zobacz posta
    Cóż tu krytykować, ćwiczenia z focenia, poczekam na ciekawsze foty
    No to też jest krytyka jakaś, ogólna .

    Cytat Zamieszczone przez słowiczek Zobacz posta
    Zapoznaj się z podstawami fotografii: kompozycja, kadrowanie, głębia ostrości, światło, oraz obróbka cyfrowa. Czyli to, co musi przejść każdy początkujący. Riiilax, nie będzie bolało
    Staram się. Stwierdziłem, że przyda się trochę słów krytyki, bo już z aparatem biegam 7 lat, więc chyba najwyższa pora wyrobić jakiś warsztat.

  5. #5
    Uzależniony Awatar trothlik
    Dołączył
    Sep 2004
    Wiek
    46
    Posty
    782

    Domyślnie Odp: [kometa] Koty i różne inne

    4 najlepsza
    reszta do kosza
    trothlik
    "Nie istnieją różnice prócz różnic stopni między różnymi stopniami i brakiem różnicy. To znaczy w przekładzie na ludzki język: któż teraz nie pije".

  6. #6

    Domyślnie Odp: [kometa] Koty i różne inne

    To teraz zupełnie nie koty.

    Ptaszydła z cieśniny Bosfor. Niewdzięczna pogoda, zdjęcia z przestrzeni dwóch tygodni.

    5.

    6.

    7.

  7. #7
    Uzależniony Awatar trothlik
    Dołączył
    Sep 2004
    Wiek
    46
    Posty
    782

    Domyślnie Odp: [kometa] Koty i różne inne

    3 zdjęcia z dwóch tygodni...
    To jak wyglądają te gorsze?
    Szkoda że pogoda nie dopisała.
    trothlik
    "Nie istnieją różnice prócz różnic stopni między różnymi stopniami i brakiem różnicy. To znaczy w przekładzie na ludzki język: któż teraz nie pije".

  8. #8

    Domyślnie Odp: [kometa] Koty i różne inne

    Byłem tam w delegacji i mało czasu było na wyprawy z aparatem, bardzo żałuje bo to ciekawe okolice i wszystko znacznie sie różni.
    Jak wyglądają gorsze? No gorzej

    Byłem tam w grudniu i było raczej deszczowo. Słońce świeciło chyba tylko jeden dzień.

    Wiedziałem, ze moje zdjęcia są tragiczne technicznie, ale ze aż tak to nie byłem świadomy. Mam nadzieje ze to będzie owocny kubeł zimnej wody.

  9. #9
    Uzależniony Awatar trothlik
    Dołączył
    Sep 2004
    Wiek
    46
    Posty
    782

    Domyślnie Odp: [kometa] Koty i różne inne

    Cytat Zamieszczone przez kometa Zobacz posta
    Byłem tam w delegacji i mało czasu było na wyprawy z aparatem, bardzo żałuje bo to ciekawe okolice i wszystko znacznie sie różni.
    Jak wyglądają gorsze? No gorzej

    Byłem tam w grudniu i było raczej deszczowo. Słońce świeciło chyba tylko jeden dzień.

    Wiedziałem, ze moje zdjęcia są tragiczne technicznie, ale ze aż tak to nie byłem świadomy. Mam nadzieje ze to będzie owocny kubeł zimnej wody.
    Jak to mówi porzekadło, "nie myli się tylko ten co nic nie robi". Jesteś bogatszy o nowe doświadczenia
    trothlik
    "Nie istnieją różnice prócz różnic stopni między różnymi stopniami i brakiem różnicy. To znaczy w przekładzie na ludzki język: któż teraz nie pije".

  10. #10

    Domyślnie Odp: [kometa] Koty i różne inne

    Wracam z kotem .

    8.
    No z częścią kota.

    9.
    Mocno mnie to zdziwiło, ale w hotelowym klubie grała pani DJ. Szumiące, ale było dość ciemno.

    10.
    Widok na historyczną część Stambułu. Dość pochmurny dzień i unosiło się nad miastem coś na kształt smogu.

    11.
    Znajomy w Turcji był miłośnikiem tego zielonego specyfiku.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •