Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 40

Wątek: YN-600EX RT vs YN-568EX

  1. #31
    Bywalec Awatar PRZEMOLO79
    Dołączył
    Jul 2012
    Miasto
    Stg
    Posty
    155

    Domyślnie Odp: YN-600EX RT vs YN-568EX

    WITAM
    Przyłączam się w temacie i chciałbym zapytać tak dla pewności, czy za pomocą lampy YN600EX (na sankach) wyzwolę C430EX II zdalnie? Prosiłbym o potwierdzenie.

  2. #32
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: YN-600EX RT vs YN-568EX

    Wyzwolisz, ale w trybie podczerwieni - lampy muszą się fizycznie "widzieć". Lepiej dokupić drugą lampę, która pracuje w trybie RT (radiowym canona) - YN 600-rt, Canon ex600-rt, Canon 430 exIII-rt
    Miłego dnia
    moja www

  3. #33
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: YN-600EX RT vs YN-568EX

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    dokupić drugą lampę, która pracuje w trybie RT (radiowym canona)
    A nie wystarczy odbiornik YN-E3-RX, i na niego ta 430ex II?

  4. #34
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    Lębork
    Posty
    378

    Domyślnie Odp: YN-600EX RT vs YN-568EX

    Jak to "na niego"? YN-E3-RX nie ma sanek.
    Marki trzy.

  5. #35
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: YN-600EX RT vs YN-568EX

    Cytat Zamieszczone przez blackninja Zobacz posta
    Jak to "na niego"? YN-E3-RX nie ma sanek.
    YN-E3-RT - sterownik, odpowiednik Canonowskiego ST-E3-RT, nie ma sanek.
    YN-E3-RX - odbiornik zgodny z systemem radiowym Canona, i jak najbardziej ma sanki (bo inaczej nie można byłoby zakładać na niego lamp) YONGNUO – YNE3-RX Receiver Revealed! | FLASH HAVOC
    Ostatnio edytowane przez r_m ; 17-12-2015 o 02:19

  6. #36
    Początki nałogu Awatar eleroo
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    339

    Domyślnie Odp: YN-600EX RT vs YN-568EX

    Jeśli masz obie te lampki to weź zrób test i już Wzajemne widzenie czujników przy kręconych palnikach to nie jest jakiś duży problem dopóki lampki są w miarę blisko siebie (koło 10 - 12 metrów o ile dobrze pamiętam). Zakładam, że będą blisko, bo rozległe sceny niezwykle rzadko ktokolwiek doświetla młotkami Jeśli jednak planujesz jakieś hopsztosy to za r_m - kup sobie YN-E3-RX i będzie śmigać.

  7. #37
    Bywalec Awatar PRZEMOLO79
    Dołączył
    Jul 2012
    Miasto
    Stg
    Posty
    155

    Domyślnie Odp: YN-600EX RT vs YN-568EX

    Dzięki wielkie za wszystkie odpowiedzi, chciałem się tylko upewnić co do wyzwalania przez podczerwień (bo wydawało mi się to oczywiste). Jestem na etapie zakupu YN. Lampy raczej będą się widzieć i nie będzie to duża odległość (doświetlanie w "małym domowym studio" oraz plenerze) docelowo chcę dokupić drugą YN600 EX RT jak mi się sprawdzi i ewentulanie wyzwalacz radiowy na 430 ex II jak radzicie.

  8. #38
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: YN-600EX RT vs YN-568EX

    Cytat Zamieszczone przez PRZEMOLO79 Zobacz posta
    chciałem się tylko upewnić co do wyzwalania przez podczerwień (bo wydawało mi się to oczywiste)
    Upewnij się najlepiej przed zakupem, ze swoją lampą w ręce, bo według np. How do I set a Yongnuo YN600EX-RT into optical master mode to trigger a Canon 430EXII? - Photography Stack Exchange YN 600EX-RT nie ma możliwości pracy jako "master optyczny" (więc nie da się nią wyzwalać 430ex II). Możesz sprawdzić w instrukcji czy jest taka możliwość http://ecx.images-amazon.com/images/I/C1FzlIeh2US.pdf

  9. #39
    Bywalec Awatar PRZEMOLO79
    Dołączył
    Jul 2012
    Miasto
    Stg
    Posty
    155

    Domyślnie Odp: YN-600EX RT vs YN-568EX

    Cytat Zamieszczone przez r_m Zobacz posta
    Upewnij się najlepiej przed zakupem, ze swoją lampą w ręce, bo według np. How do I set a Yongnuo YN600EX-RT into optical master mode to trigger a Canon 430EXII? - Photography Stack Exchange YN 600EX-RT nie ma możliwości pracy jako "master optyczny" (więc nie da się nią wyzwalać 430ex II). Możesz sprawdzić w instrukcji czy jest taka możliwość http://ecx.images-amazon.com/images/I/C1FzlIeh2US.pdf
    No to kurcze zasiałeś mi wątpliwości teraz. Od sklepu otrzymałem informację że:

    "według informacji od producenta lampy będą się komunikować, będzie miało to miejsce za pomocą podczerwieni". Będę kupował przez internet więc nie mam fizycznej możliwości sprawdzenia czy lampa współpracuje z C430 ex II przez podczerwień. Zawsze mam możliwość zwrotu towaru. Nie chcę się bawić w transmiter radiowy (szybciej pewnie wymienię c430 II na c430 III RT) ale na tą chwilę chciałbym popracować na podczerwieni... Myślę też czy da się wyzwolić c430 II zdalnie za pomocą aparatu (bo da się) ale mając na sankach YN600 EX RT - wiem kombinuje już za dużo :-)

  10. #40
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: YN-600EX RT vs YN-568EX

    Informacja od sklepu nie jest błędna, w tamtym linku ktoś pisał, że może przełączać "master radiowy", "slave radiowy", "slave optyczny", więc lampa może się komunikować optycznie z innymi, ale wygląda na to, że tylko może odbierać polecenia (jak 430ex II).
    Może znajdzie się tu jakiś posiadacz tej lampy, który rozwieje wątpliwości?

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •