Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 40

Wątek: YN-600EX RT vs YN-568EX

  1. #11
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    84

    Domyślnie Odp: YN-600EX RT vs YN-568EX

    Cytat Zamieszczone przez Neon Zobacz posta
    Josephcom na allegro zamawiałeś ? Jak przetestujesz opisz wrażenia.

    Wysłane z mojego Nexus 7 za pomocą Tapatalk 4
    Lampę dostałem (zamówiona na allegro) więc kilka słów o niej napiszę. Nie liczcie na test nie czuję się na siłach aby go zrobić. Mogę jedynie opisać swoje pierwsze wrażenia. Wykonanie lampy bardzo dobre plastiki spasowane robi wrażenie solidnej. Współpraca z YN-622 100% nie zauważyłem aby jakaś funkcja nie działała. Naświetla poprawnie czy to błysk na wprost czy odbity od sufitu. Jedynie co mnie rozczarowało to moc lampy w porównaniu z NISSIN 866 MII jest słabsza tak na oko o 1EV. Porównując zdjęcia pod kątem naświetlenia NISSIN 1/1000s YN 1/500s są najbardziej zbliżone (oczywiście inne parametry bez zmian). Porównałem również zoom lamp i znowu porażka przy tych samych parametrach ogniskowa obiektywu 28 zoom obu lamp na 105 NISSIN odbite światło na ścianie równe na całej powierzchni natomiast YN poprzecinane ciemnymi pasami. Nie wiem czy mam wadliwy egzemplarz czy to tak we wszystkich YN. Jeśli ktoś posiada YN-600EX-RT i mógłby sprawdzić czy podobnie zachowuje się jego lampa to byłbym wdzięczny. Raczej lampę zostawię ale nie jestem zadowolony na 100% . Zobaczymy jak się spisze podczas sesji mam nadzieję że będzie dobrze

  2. #12
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    51

    Domyślnie Odp: YN-600EX RT vs YN-568EX

    Napisałeś że współpraca z YN-622 jest ok. Czy ta YN600EX RT może wyzwolić drugą lampę*która jest podłączona do YN622?

    Domyślam się*że działa to, ale szukam 100% potwierdzenia, no i czy przypadkiem wiesz czy Canonowa 600 wyzwoli YN622?
    Ostatnio edytowane przez qwert ; 28-02-2015 o 13:37

  3. #13
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: YN-600EX RT vs YN-568EX

    (z tego co wiem)
    Nie.
    Nie działa.
    Nie.

    YN622 może być wyzwolone tylko przez YN622 na sankach aparaty, albo przez YN622-tx, przez nic innego.

  4. #14
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    84

    Domyślnie Odp: YN-600EX RT vs YN-568EX

    Cytat Zamieszczone przez qwert Zobacz posta
    Napisałeś że współpraca z YN-622 jest ok. Czy ta YN600EX RT może wyzwolić drugą lampę*która jest podłączona do YN622?

    Domyślam się*że działa to, ale szukam 100% potwierdzenia, no i czy przypadkiem wiesz czy Canonowa 600 wyzwoli YN622?
    Nadajnik na puszce a lampa na odbiorniku. Inaczej nie zadziała. Napisałem to w kontekście NISSINA 866 MII gdzie taka konfiguracja nie działała w 100% poprawnie.

  5. #15
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    51

    Domyślnie Odp: YN-600EX RT vs YN-568EX

    Nie chce mi się wierzyć że nikt nie wymyślił takiego ułatwienia...

    Potrzebuję mieć lampę na body bez zewnętrznego nadajnika, i 20 metrów dalej lampę która się wyzwoli po radiu. Czy mając*dwie lampy 600 da radę? Musi być na to sposób..

  6. #16
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    84

    Domyślnie Odp: YN-600EX RT vs YN-568EX

    Cytat Zamieszczone przez qwert Zobacz posta
    Nie chce mi się wierzyć że nikt nie wymyślił takiego ułatwienia...

    Potrzebuję mieć lampę na body bez zewnętrznego nadajnika, i 20 metrów dalej lampę która się wyzwoli po radiu. Czy mając*dwie lampy 600 da radę? Musi być na to sposób..
    jak najbardziej 2x 600EX RT da radę

  7. #17
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: YN-600EX RT vs YN-568EX

    Dokładnie, wymyślił - Canon w 600ex-rt, a skopiowali Chińczycy. YN nie pokusiło się o wbudowanie w lampy swojego systemu (622).

  8. #18
    Uzależniony Awatar Lulu1988
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Sandomierz
    Wiek
    36
    Posty
    522

    Domyślnie Odp: YN-600EX RT vs YN-568EX

    Jest jeszcze Phottix Mitros+ z wbudowanym nadajnikiem/odbiornikiem. Używałem przez cały zeszły sezon i powtarzalność była w zasadzie 100-procentowa.
    Zestaw na ciężkie czasy: 3 puszki z konserwą - w tym jedna przeterminowana, 6 słoików z ogórkami, 4 latarki i krótkofalówki.

  9. #19
    Początki nałogu
    Dołączył
    Apr 2014
    Miasto
    Poznań
    Posty
    341

    Domyślnie Odp: YN-600EX RT vs YN-568EX

    Cytat Zamieszczone przez cobalt Zobacz posta
    Podstawowa różnica między tymi lampami to możliwość pracy jako Master w przypadku YN-600EX RT.
    Ale dla mnie najważniejszy jest zakres pracy zoom - 20÷200mm, a nie 24÷105.
    YN-568EX II też może w trybie master.

  10. #20
    Bywalec
    Dołączył
    Mar 2015
    Miasto
    Kielce
    Posty
    129

    Domyślnie Odp: YN-600EX RT vs YN-568EX

    To i ja dołożę swoje 5 groszy.

    Nie do końca prawda że ta lampa w połączeniu z YN622C-TX obsługuje wszystko.

    Jedyne co jak do tej pory zauważyłem, to za pomocą wyzwalacza (na sankach) nie da się ustawić zooma na więcej niż 105, czyli aby ustawić na 200 to już trzeba podejść do lampy i ustawić manualnie.

    Reszta działa.

    Ja mam taki oto zestaw:
    Wyzwalacz YN622C-TX
    2x odbiornik YN-622C E-TTL (wcześniej nie miałem powyższego wyzwalacza dlatego miałem ten zestaw)
    Lampa YN600EX-RT
    Lampa Metz 48 AF-1 (do innego systemu więc działa tylko w manualu)

    Obie lampy stawiam na odbiornikach.

    Lampka YN600 potrafi czasami lekko zgubić parametry.
    Widać to było przy jednej sesyjce produktówki, gdzie wszystko było ustawione i nic nie zmieniane a mimo to na kilku zdjęciach "deska" na której były kładzione przedmioty miała lekko inny odcień.
    Ale to były ze 2 może 3 zdjęcia na 40.

    Czasami sama (nie wiadomo dlaczego) zaczyna zoomować by po chwili wrócić do pierwotnych ustawień.

    Co do włącznika - niby wygodny, jednak przy wyjmowaniu z pokrowca potrafi się włączyć (całe szczęście że nie przy wkładaniu to nie rozładuje aku)

    Poziom naładowania baterii - mógłby trochę wcześniej wołać że są słabe. Używam Eneloop Pro (nówki) i już 2 albo 3 razy mi się wyłączyła a jak chwilę wcześniej ustawiałem coś ręcznie to pokazywało że baterie są jeszcze OK.

    Gdybym dokupił wyzwalacz RT to nie musiałbym stawiać jej na żaden odbiornik. No ale to kolejne koszty a nie wiem czy współpracowałby mi z tym odbiornikiem (YN-622C E-TTL) na którym stoi Metz.

    Jeśli jest ktoś z Kielc lub okolic to z chęcią podjadę z moją lampką i zobaczymy jak będzie się zachowywała po sparowaniu z drugą (a może i trzecią) taką samą.

    Generalnie nie narzekam na nią, choć mam ją dopiero miesiąc. Skopiowana idealnie z Canona.
    Nie było do niej instrukcji więc przeglądałem instrukcję od jej odpowiednika ze strony Canona. Brakowało chyba tylko jakiejś jednej funkcji (ale możliwe że ta funkcja jest dostępna tylko po sparowaniu z drugą taką samą, nie pamiętam o co to chodziło).
    Na jakiejś stronce z testami różnica pomiędzy YN a Canon była tylko w ułożeniu światła na ścianie przy zoomie 200.


    W planach jest jeszcze jedna a może nawet dwie skoro mam już jedną. Czas pokaże.

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •