Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 72

Wątek: [maciek12ss] Ślubny mix z prośbą o ocenę

  1. #1

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar GalaktycznyMuczaczo
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    London
    Posty
    1 329

    Domyślnie Odp: Ślubny mix z prośbą o ocenę

    siemanko

    po pierwsze nie będe oceniał kazdego zdjęcia po koleii, poprostu wyciągne kilka wniosków (krytcznych bo tylko na błędach się uczymy), :
    - w zdjęciu BW (niewiem jak w inncyh) warto było by rozjaśnić plecy młodej jak i głowe młodego, no chyba że ma ciemny kolor skóry,
    -na wielu zdjęciach (wiekszosci) nie poradziłeś sobie z WB jeżeli chodzi o suknie, wszędzie czy to więcej czy mniej pojawia się niebieska dominanta, warto na to zwracać uwagę gdyż biała suknia ślubna jest to najważniejsza rzecz dla panny młodej, i jezeli bedzie tak na kilku zdjęciach to pal licho, ale jak na większosci to broń cie boże
    - może to lubisz ja od tego odszedłem po pierwszym ślubie, ale kadry "przekręcone" na bok są fajne tylko na pierwszy rzut oka, potem już nie jest tak fajnie (wg.mnie)
    -zdj.13 bardzo tandenty blur, przykro mi to mówić, widać ze wygładzałeś skórę młodej, niewiem jaką metodą ale może własnie blurem i nieumiejętnie się to rozeszło trochę dalej
    Cięzko tutaj cokolwiek oceniać bo ja uwazam ,jak już wielokrotnie powtarzałem , że ślub to nie jest jedno ,dwa czy 10 zdjęć. Jest to reportaż z całej imprezy od przygotowań aż po oczepiny, gdzie ludzie nie tylko tańczą i sie bawią, ale można zaobserwować bardzo emocjonalne momenty, których tutaj mi zabrakło.
    Żeby nie było że Galaktyczny to cham i prostak, zdjęcia są fajne, widać że masz swój styl, zarówno obróbki jak i kadrowania który napewno znajdzie swoich zwolenników, to czy mi pasujączy nie to już indywidualna sprawa. Niewiem ile ślubów zrobiłeś i jak długo w tym siedzisz, ale widać że masz w tym spore pojęcie. Co ci mogę poradzić to zostać na sprzęcie na którym pracujesz i udać się na naprawdę sensowne warsztaty z fotografii ślubnej, czy to do trzcionki czy do błyskotliwych czy kogokolwiek innego, ale mówie tutaj o naprawdę sensownych (zazwyczaj drogich) szkoleniach, wyjdą ci na dobre.

    Pozdrosy
    Masz pytania, nie chcesz zaśmiecać forum, pisz na priv chętnie ci pomogę.

  3. #3
    Początki nałogu Awatar maciek12ss
    Dołączył
    Aug 2012
    Wiek
    39
    Posty
    492

    Domyślnie Odp: Ślubny mix z prośbą o ocenę

    Fotografuję ogólnie od sierpnia 2012 roku . Jest na forum mój wątek ze zdjęciami codziennymi. Ślubami zajmuję się 1,5 roku począwszy od ślubów znajomych itd. Dzięki za opinię i rady. Wiem że ciężko kogoś ocenić po 15 kadrach dlatego codziennie będę dodawał przez 10 dni porcjami po 15 zdjęć . Będzie to mieszanka 3 ślubów. Mix totalny.
    6D, C16-35L II, C50 1.8II, C85 1.8, S70-300 APO DG MACRO, 600D+kit, 2X YN568EXII, 3X YN622C, jupiter 21m (200mm f4), helios 44m-5(58mm f2)

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar GalaktycznyMuczaczo
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    London
    Posty
    1 329

    Domyślnie Odp: Ślubny mix z prośbą o ocenę

    olej miks, skup się na przekazaniu danego dnia, często powtarzam to dla ludzi ktorych uczę, że wiele kadrów na ślubie można technicznie spi....yć ale jeżeli traf się dobry moment to wygrywamy wszystko. Dlatego też wolę obejrzeć slub po slubie

    1,5 roku robisz sluby ale nie codziennie chyba pytanie ile ich zrobiles przez ten czas
    Masz pytania, nie chcesz zaśmiecać forum, pisz na priv chętnie ci pomogę.

  5. #5
    Początki nałogu Awatar maciek12ss
    Dołączył
    Aug 2012
    Wiek
    39
    Posty
    492

    Domyślnie Odp: Ślubny mix z prośbą o ocenę

    21 w tym 4 znajomych i 3 cywilniaki z przyjęciami w restauracji. Nie każdy ślub był z plenerem. Mix musi być bo juz foty pomieszane na flickr czekają na dodanie. Jak będę miał jakąś świerzynkę to wrzucę skrót całego repo .
    6D, C16-35L II, C50 1.8II, C85 1.8, S70-300 APO DG MACRO, 600D+kit, 2X YN568EXII, 3X YN622C, jupiter 21m (200mm f4), helios 44m-5(58mm f2)

  6. #6
    Coś już napisał Awatar Rojja
    Dołączył
    Aug 2008
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    49

    Domyślnie Odp: Ślubny mix z prośbą o ocenę

    Dla mnie najważniejsze w reportażu są kadry. Dopiero później obróbka. Tutaj ciężko cokolwiek powiedzieć, bo nie ma żadnej historii. Po prostu źle się to ogląda.
    Dla mnie w tych zdjęciach za dużo szerokiego używasz. Jeśli robisz reportaż to ja bym widział bardziej ogniskową 35. Widzę w Twojej stopce 16-35, robiłem tym szkłem i zdecydowanie 16 jest słaba, owszem szeroko - dla kilku ujęć warto, ale reszta to 24 lub 35. Na tym bym się skupił. Nie wrzucaj mixa. Wrzuć historię (nawet słabszą technicznie) ...
    www.robertjachim.pl - Canon 5D MK I + pasja i chęci

  7. #7
    Początki nałogu Awatar GoomeX
    Dołączył
    Sep 2007
    Miasto
    Poland - Poznań
    Wiek
    38
    Posty
    338

    Domyślnie Odp: Ślubny mix z prośbą o ocenę

    Jest nieźle, ale może być lepiej.
    Ja zacznę od końca może. Obróbka, kolory są okej.
    Jak poprzednik pisał, brak trochę historii i 'opowieści'. Kadry wyrwane pojedynczo z całości imprezy. Kazdy de facto chyba trochę 'leżą'. Np nr 4 (chyba). Panna wygląda jakby miała pięciometrowe nogi Żabia perspektywa ;/

  8. #8
    Początki nałogu Awatar maciek12ss
    Dołączył
    Aug 2012
    Wiek
    39
    Posty
    492

    Domyślnie Odp: [maciek12ss] Ślubny mix z prośbą o ocenę

    Dziękuję za rady niestety mam już wymieszane i dodane na flickr foty.. Ale obiecuje , że wrzucę też reportaż chronologicznie.
    16
    6D, C16-35L II, C50 1.8II, C85 1.8, S70-300 APO DG MACRO, 600D+kit, 2X YN568EXII, 3X YN622C, jupiter 21m (200mm f4), helios 44m-5(58mm f2)

  9. #9
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: [maciek12ss] Ślubny mix z prośbą o ocenę

    Jak dla mnie, za dużo używasz szerokiego kąta. Przydał by Ci się obiektyw 24-70 2.8 lub po kosztach 24-105.
    6D; 5DII; C 24-70 2.8L; C 24-105L; C 70-200 2.8L; C 35 2.0 IS; C 50 1.4; C 85 1.8; S 17-35 2.8-4
    Moje fotki Moje fotki II

  10. #10
    Początki nałogu Awatar maciek12ss
    Dołączył
    Aug 2012
    Wiek
    39
    Posty
    492

    Domyślnie Odp: [maciek12ss] Ślubny mix z prośbą o ocenę

    No akurat taka wrzuta. kadry jak patrze w Bridge to 50% 85 45 % 16-35 i 5 % 50mm.
    6D, C16-35L II, C50 1.8II, C85 1.8, S70-300 APO DG MACRO, 600D+kit, 2X YN568EXII, 3X YN622C, jupiter 21m (200mm f4), helios 44m-5(58mm f2)

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •