Strona 6 z 8 PierwszyPierwszy ... 45678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 72

Wątek: [maciek12ss] Ślubny mix z prośbą o ocenę

  1. #51
    Początki nałogu Awatar maciek12ss
    Dołączył
    Aug 2012
    Wiek
    39
    Posty
    492

    Domyślnie Odp: [maciek12ss] Ślubny mix z prośbą o ocenę

    Szczerze to nie spodziewałem się aż tak pozytywnego odbioru. Najbardziej w tym całym weselnym cyrku nie lubię wybierać zdjęć.. Jest mi ciężko ułożyć to co przyniosę do domu w krótkie repo. Zostawiam dużo zdjęć -śmieci, które na pewno psują odbiór. Nowy sezon zacznę trochę inaczej i zobaczę co z tego wyjdzie Dzięki wszystkim za szczere i dosadne komentarze to mobilizuje !!
    6D, C16-35L II, C50 1.8II, C85 1.8, S70-300 APO DG MACRO, 600D+kit, 2X YN568EXII, 3X YN622C, jupiter 21m (200mm f4), helios 44m-5(58mm f2)

  2. #52
    Coś już napisał Awatar Rojja
    Dołączył
    Aug 2008
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    49

    Domyślnie Odp: [maciek12ss] Ślubny mix z prośbą o ocenę

    Cytat Zamieszczone przez maciek12ss Zobacz posta
    Najbardziej w tym całym weselnym cyrku nie lubię wybierać zdjęć.. Jest mi ciężko ułożyć to co przyniosę do domu w krótkie repo. Zostawiam dużo zdjęć -śmieci, które na pewno psują odbiór.
    Ja jeśli mam np. z imprezy oddać 50 gotowych to robię to tak:
    Zgrywam foty, wybieram tylko poprawne technicznie (na szybko, wszystkie dobre bez zbędnego przebierania), z tych poprawnych, te które czuję że są fajne (kadrowo, przekaz, kolorystyka, mają to coś), z tych fajnych te które bym widział w reportażu (już myślę o tworzeniu historii i pod tym kątem selekcja), a z tych te które uważam za finalną 50.

    Taka selekcja zawsze mi się sprawdza i zawsze jest historia. Może to Ci w czymś pomoże
    www.robertjachim.pl - Canon 5D MK I + pasja i chęci

  3. #53
    Początki nałogu Awatar maciek12ss
    Dołączył
    Aug 2012
    Wiek
    39
    Posty
    492

    Domyślnie Odp: [maciek12ss] Ślubny mix z prośbą o ocenę

    Robię podobnie. Zgrywam karty na dysk, usuwam złe technicznie ( najbardziej nie udane). Siadam drugi raz i wybieram pod kątem kadru. TO co zostaje obrabiam i jeszcze podczas obróbki odrzucam co mi nie pasuje.. Najgorzej jest z tą historią. Może i ją oddaję ale w ilościach zdjęć które mogą znudzić się po oglądnięciu połowy. No nic wyznaczam sobie zadanie domowe. Do czassu rozpoczecia nowego sezonu przebiorę fotki ze starych ślubów i zobaczę co mi z tego wyjdzie co zostanie itd.
    6D, C16-35L II, C50 1.8II, C85 1.8, S70-300 APO DG MACRO, 600D+kit, 2X YN568EXII, 3X YN622C, jupiter 21m (200mm f4), helios 44m-5(58mm f2)

  4. #54
    Bywalec Awatar haze
    Dołączył
    Apr 2012
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    39
    Posty
    203

    Domyślnie Odp: [maciek12ss] Ślubny mix z prośbą o ocenę

    Set faktycznie dużo lepszy od poprzednich losowych wrzutek. Jedyne co mi się trochę nie podoba w zdjęciach które wrzucasz to brak kadrowania tam gdzie aż się o to prosi. Na przykład zdjęcie 10a - po co zagłówek po lewej stronie? nie lepiej byłoby go wyciąć? 6D ma 20Mpix, z tego zdjęcia plakatu i tak nie będą robić (zapewne ;-)). Kilka tego typu przykładów by się jeszcze znalazło
    Czasami jedynym wyjściem jest wyjście na piwo
    6D+40D jakieś szkła i jakieś lampy

  5. #55
    Początki nałogu Awatar maciek12ss
    Dołączył
    Aug 2012
    Wiek
    39
    Posty
    492

    Domyślnie Odp: [maciek12ss] Ślubny mix z prośbą o ocenę

    Możliwe, że masz rację. Jak przeglądam te foty po raz któryś tam to wiele bym pozmieniał. Aby doprowadzić wszystko do porządku musiał bym je przeglądać po 50.
    6D, C16-35L II, C50 1.8II, C85 1.8, S70-300 APO DG MACRO, 600D+kit, 2X YN568EXII, 3X YN622C, jupiter 21m (200mm f4), helios 44m-5(58mm f2)

  6. #56
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    34

    Domyślnie Odp: [maciek12ss] Ślubny mix z prośbą o ocenę

    Skrytykowalem cie troche za te twoje pierwsze kolorowe i lekko kiczowate zdjecia,
    wiec teraz czuje sie w obowiazku pochwalic za ta ostatnia czar-bial serie

  7. #57
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 402

    Domyślnie Odp: [maciek12ss] Ślubny mix z prośbą o ocenę

    Jak dla mnie stare zdjecia nie maja nic wspolnego z nowymi. Zupelnie inny styl, inne kadry no i przede wszystkim sa duzo lepsze. Pozostaje nam wierzyc ci na slowo ze robiles jedne i drugie ale jesli to prawda to jestes troche Doktor Jekyll i Mr Hyde

  8. #58
    Początki nałogu Awatar maciek12ss
    Dołączył
    Aug 2012
    Wiek
    39
    Posty
    492

    Domyślnie Odp: [maciek12ss] Ślubny mix z prośbą o ocenę

    Może i w tym coś jest. Wszystkie fotki są z jednego sezonu. Różnice wynikają na pewno ze sposobu ich pokazania. Rojja cały czas chciał zobaczyć repo chronologicznie i tak zrobiłem. Zdjęcia są czarno biały aby nie rozpraszały nie doskonała obróbka kolorystyczną, tylko skupiały bardziej uwagę na temacie. Inną sprawą jest te to, że praktycznie jestem świeży w temacie więc eksperymentuję. Dwa reportaże ślubne mogą tez znacznie się różnić z wielu powodów. Począwszy od kolorów ścian u młodych i na sali weselnej aż po mój nastrój i i samopoczucie. Myślę jednak że im dalej w las to bardziej to wszystko ujednolicę oczywiście w tą dobrą stronę a nie złą . Trochę kotlecikowej pracy w tym roku będzie, umowy podpisane więc będzie co robić
    6D, C16-35L II, C50 1.8II, C85 1.8, S70-300 APO DG MACRO, 600D+kit, 2X YN568EXII, 3X YN622C, jupiter 21m (200mm f4), helios 44m-5(58mm f2)

  9. #59
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 402

    Domyślnie Odp: [maciek12ss] Ślubny mix z prośbą o ocenę

    Te zestawy zdjec roznia sie nie kolorem scian czy innym spojrzeniem. Pierwsze zestawy to mieszanka niechlujnych, zle skomponowanych zdjec a obecne zestawy to poprawne bez wiekszych bledow kadry i porzadek w kadrze. Dziwne, bardzo dziwne.

  10. #60
    Początki nałogu Awatar maciek12ss
    Dołączył
    Aug 2012
    Wiek
    39
    Posty
    492

    Domyślnie Odp: [maciek12ss] Ślubny mix z prośbą o ocenę

    może ja mam schizofrenie hehehe ? Po niedzieli marsz do psychiatry z portfolio ślubnym w ręku

    --- Kolejny post ---

    A porządku brakuje na chociażby 19a zobacz jak ładnie bukiet kwiatów młodej z głowy wystaje to wszystko moja wina niczyja inna
    6D, C16-35L II, C50 1.8II, C85 1.8, S70-300 APO DG MACRO, 600D+kit, 2X YN568EXII, 3X YN622C, jupiter 21m (200mm f4), helios 44m-5(58mm f2)

Strona 6 z 8 PierwszyPierwszy ... 45678 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •