Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 72

Wątek: [maciek12ss] Ślubny mix z prośbą o ocenę

  1. #21
    Coś już napisał Awatar Rojja
    Dołączył
    Aug 2008
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    49

    Domyślnie Odp: [maciek12ss] Ślubny mix z prośbą o ocenę

    Cytat Zamieszczone przez zysk Zobacz posta
    Dla większości gości imprezy fotka musi być soczysta,kolorowa,ostra i wszystko musi być widać ( i wujka i ciocię i szampana i bigos),a nie jakieś tam artystyczne fanaberie .
    Wielu gości będzie z rozrzewnieniem wspominać wjazd na posesję z balonikami( koszmarna fotka .
    Fotki weselne tak jak i muzyka,zabawy i obrzędy to kicz ,ale najważniejsze ,że się sprzedaje.
    czyli można zamknąć wątek (żart oczywiście)

    Autor sam powiedział, że chciałby pójść do przodu, więc oceniamy jak fotografowie bo tak patrzymy na zdjęcia. Ja jakbym wynajął fotografa chciałbym po latach usiąść z żoną z lampką wina, otworzyć album i raz jeszcze przeżyć własny ślub opowiedziany fotografiami. OPOWIEDZIANY - słowo klucz. Mniejsze znaczenie miałyby dla mnie baloniki itp...

    Ważne dla mnie byłyby zdjęcia rodzinne (z rodzicami, teściami, babciami, dziadkami), reszta to tło. My jesteśmy najważniejsi i tego bym oczekiwał. Ale raz jeszcze powtarzam, patrząc z pozycji pana młodego, chciałbym ujrzeć historię tego dnia. Pamięć jest zawodna po kilku latach, a dobrze opowiedziana historia na zdjęciach potrafi przywrócić nawet zapach dań ....

    Tak to widzę.
    www.robertjachim.pl - Canon 5D MK I + pasja i chęci

  2. #22
    Pełne uzależnienie Awatar zysk
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    1 121

    Domyślnie Odp: [maciek12ss] Ślubny mix z prośbą o ocenę

    Cytat Zamieszczone przez Rojja Zobacz posta
    Ale raz jeszcze powtarzam, patrząc z pozycji pana młodego
    Nie ,Ty patrzysz NIE z pozycji pana młodego ,ale pozycji pana młodego i zaawansowanego fotografika w jednym.
    95% odbiorców fotek (pomieszanych w albumie) skupia sie na :twarzach,ubiorach a nie dramaturgii imprezy .
    A zresztą:
    po latach ,wszystko wygląda na takich fotkach śmiesznie,pretensjonalnie.
    "http://www.canon-board.info/galerie-uzytkownikow-15/zysk-auto-moto-speed-i-inne-95489/"]galeria na CB[/URL]
    7D2/10-640/2,8-5,6+YN568EXII

  3. #23
    Coś już napisał Awatar Rojja
    Dołączył
    Aug 2008
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    49

    Domyślnie Odp: [maciek12ss] Ślubny mix z prośbą o ocenę

    Cytat Zamieszczone przez zysk Zobacz posta
    Nie ,Ty patrzysz NIE z pozycji pana młodego ,ale pozycji pana młodego i zaawansowanego fotografika w jednym.
    co racja, to racja
    www.robertjachim.pl - Canon 5D MK I + pasja i chęci

  4. #24
    Bywalec Awatar haze
    Dołączył
    Apr 2012
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    39
    Posty
    203

    Domyślnie Odp: [maciek12ss] Ślubny mix z prośbą o ocenę

    Zysk świetnie podsumowałeś reportaż weselny Maciek też się dopiero uczę tego "fachu", ale tak jak kilku przedmówców - na mój gust za dużo szerokiego kąta :-) Zdjęcia na pewno na niejednym kliencie robią spore wrażenie, wg. mnie robisz dobrą robotę ;-)
    Ostatnio edytowane przez haze ; 24-01-2015 o 00:27
    Czasami jedynym wyjściem jest wyjście na piwo
    6D+40D jakieś szkła i jakieś lampy

  5. #25
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 422

    Domyślnie Odp: [maciek12ss] Ślubny mix z prośbą o ocenę

    Cytat Zamieszczone przez maciek12ss Zobacz posta
    Każda opinia negatywna pomaga Rozumieć co robię źle . Każda pozytywna daje kopa by dalej robić to co robie. Fakt ludziom się podoba zlecen jest co raz więcej. Lidzie polecają mnie itd. Ale sam dla siebie potrzebuje się ulepszać w tym co robię . Nie lubię stać w miejscu . Wiem ze że sprzętu który mam mogę wycisnąć więcej z siebie też kwestia tylko która droga pójść . I tu po cEsci na forum odnajduje drogowskazy . Fotografuje ogólnie od 2i pół roku . Jak zAczynalem to nawet nie marzyłem ze będę ty i teraz robie to co robię
    IMHO.
    Zagalopowałeś się i wpadłeś w coś bardzo nie dobrego.
    Wrzuciłeś "ślubne" fotki do oceny. Niestety nie są one oceniane przez fotografów ślubnych na tym forum, więc ich ocena jest tak samo trafna jak, gdym ja oceniał dziką przyrodę. Zostałeś "cukierkowo" rozpieszczony komentarzami i wydaje mi się, że bardziej zwróciłeś uwagę na te pozytywne komentarze, a na negatywne nie.

    Wystawiając fotki do oceny pozwolę je sobie skomentować, bo oboje pracujemy w "branży" i mamy podobny staż pracy.

    Pierwsza seria z Twojego wątku:

    Pierwsze zdjęcie - plamy na sukni, Zamysł dobry. Mocny punkt, trójpodział. Żle. Zdjęcie "nie oddycha". Przeostrzone. Plecy wyglądają tragicznie. Powinno być zrobione o zmierzchu, a nie za dnia wtedy byś nie musiał tak przyciemniać ( nie udolnie obrabiać)
    Drugie zdjęcie. Detale. Moim zdaniem. Krzywo plus głowa młodego przecina się z parapetem. Ja bym to poprawił od razu.
    Czwarte zdjecie. Koszmar!!!!! Druhna zdewastowana szerokim kątem. Podbródek !!!!!! Nie fotografujemy otyłych z dołu.
    Generalnie kolorystyka jak dla mnie zbyt sztuczna, ale nie jest najgorzej. Niebieskie zafarby na sukni plus toksyczna trawa. Szybko Ci przejdzie taka obróbka i z czasem zaczniesz ją doskonalić.


    Acha jeszcze jedno
    https://farm8.staticflickr.com/7472/...a001ea49_o.jpg
    WTF !!!!! Gdzie jest ostrość ? Jak gościu miał katar to nie robimy zbliżeń na twarz. Czerwone oczy ???? Wyglądają jak zaćpani. Kosz kosz kosz


    Kolejna sprawa to pochylenia, czy też krzywe kadry. Wydaj Ci się, że mogą się podobać bo dodają dynamki. Odpowiedz sobie na pytanie. Co jest dynamicznego w siedzącej parze przed ołtarzem ?

    Wystarczy.

    Nie chcę Ci słodzić bo nie oto chodzi. Tak samo nie chcę abyś poczuł się zbyt mocno krytykowany. Nie chcę Cię urazić. Moim zdaniem Twój problem polega na tym, że nie rozróżniasz jeszcze zdjęć dobrych od tych kiczowatych i wrzucasz je wszystkie do jednego worka.
    Moim zdaniem.
    Idź na warsztaty. Z jednego kursu wyciągniesz więcej wiedzy niż przez dwa lata pstrykania ślubów samemu.


    To tyle ode mnie.

  6. #26
    Początki nałogu Awatar maciek12ss
    Dołączył
    Aug 2012
    Wiek
    39
    Posty
    492

    Domyślnie Odp: [maciek12ss] Ślubny mix z prośbą o ocenę

    Wszystko się zgadza. Wrzuciłem zdjęcia do jednego wora i je wymieszałem. KToś już wyżej polecał mi kurs i u dwóch osób. A może ktoś podpowie czy w Podlaskim ktoś robi takie szkolenia. Jakieś porządne warsztaty ? Najlepiej jeszcze przed sezonem . No i kolejna porcja, jak mówiłem dodam cały worek :
    46
    6D, C16-35L II, C50 1.8II, C85 1.8, S70-300 APO DG MACRO, 600D+kit, 2X YN568EXII, 3X YN622C, jupiter 21m (200mm f4), helios 44m-5(58mm f2)

  7. #27
    Uzależniony Awatar trothlik
    Dołączył
    Sep 2004
    Wiek
    46
    Posty
    782

    Domyślnie Odp: [maciek12ss] Ślubny mix z prośbą o ocenę

    Dla mnie fotografia ślubna to, zaraz po dzieciakach w idiotycznych przebrankach, najbardziej znienawidzona "branża".
    Ale jako że pytasz to dorzucę moje co nieco
    Kadry jak na moje mogą być.
    Natomiast ta obróbka jak dla mnie zbyt cukierkowa, jaskrawa, wręcz infantylna...
    trothlik
    "Nie istnieją różnice prócz różnic stopni między różnymi stopniami i brakiem różnicy. To znaczy w przekładzie na ludzki język: któż teraz nie pije".

  8. #28

  9. #29
    Uzależniony Awatar trothlik
    Dołączył
    Sep 2004
    Wiek
    46
    Posty
    782

    Domyślnie Odp: [maciek12ss] Ślubny mix z prośbą o ocenę

    Cytat Zamieszczone przez maciek12ss Zobacz posta
    Cukierek łatwiej sprzedać..
    "Najlepsze jest to co się sprzeda..."
    "A nasz klient nasz Per pan"
    Skoro tobie pasuje i klientowi to spoko
    trothlik
    "Nie istnieją różnice prócz różnic stopni między różnymi stopniami i brakiem różnicy. To znaczy w przekładzie na ludzki język: któż teraz nie pije".

  10. #30
    Pełne uzależnienie Awatar liquidsound
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    40
    Posty
    1 956

    Domyślnie Odp: [maciek12ss] Ślubny mix z prośbą o ocenę

    To parę słów ode mnie. Nie jestem super pro który trzaska 30 ślubów rocznie, ale parędziesiąt udało mi się poczynić.

    1) Obróbka - absolutnie do poprawy. Po pierwsze balans bieli leży, po drugie zbyt "fluo", a za mało stonowanej kolorystyki.
    2) Wyrzuć do kosza 16-35 (no albo na allegro ) bo to jest masakra. Kup za te pieniądze sigmę 35 i uwierz mi, że w zupełności wystarczy tak szeroki kąt.
    3) Nie zabieraj lampy błyskowej na plener bo robisz sobie nią kuku (w sensie swoim fotografiom), bo błyskasz nieumiejętnie. Spróbuj wykorzystać światło zastane.
    4) Kup porządny monitor bo moim zdaniem tu jest pies pogrzebany z obróbką.

    Ogólnie to będą z Ciebie ludzie
    1Dx, 5D III, 33, 650, 20 2.8 , 24L, S35 1.4, 50L, 85L II, C70-210 3.5-4.5, 600EX-RT, 580EX,
    Było: 1Ds mk II, 1D mk III, 6D, 5D, 40D,600D, 350D, Z16 2.8, 24L II, 35L, 85 1.8, 50 1.4, 24-70L II, 24-70L, T28-75, 28 1.8, 35 2.0, T S-M-C 50 1.4., 430EX II

Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •