Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Coś nowszego jako następce A710is?

  1. #1

    Domyślnie Coś nowszego jako następce A710is?


    Tak jak wyżej, posiadam Canon'a A710IS (kooooope lat).
    W międzyczasie miałem inne nowsze aparaty, jak Nikon S9100, Fuji , itp.
    Moje spostrzeżenia są takie, że żaden z nowszych aparatów które miałem nie zachwycił mnie tak jak zdjęcia wiekowego Canona....
    Jestem amatorem fotografii więc nie chodzi tu o konkretny sprzęt do profesjonalnej fotografii, bardziej domowe warunki takie jak:
    zdjęcia przedmiotów wystawianych na aukcje, okazyjne wyjazdy (wakacje itp), normalne zdjęcia "portretowe" , z dziewczyną czy też selfie (z tego wyrosłem, może raz na rok się przytrafi, ale jak wyżyj wspomniałem z żadnych zdjęć (choćby robionych do lustra) nie byłem tak zadowolony jak właśnie tych Canona).

    No i tutaj nasuwa się pytanie, wiem że wiek nie oznacza wcale że teraz wszystko jest lepsze, ale czy znajdę coś od Canona (niekoniecznie najnowsze - ale nowszego) coś co może być godnym następcą dla mojego A710is? Coś co da mi porównywalne (ewentualnie lepsze [technika też idzie do przodu]) zdjęcia w dobrej cenie?
    Proszę o propozycje konkretnych modeli.

    Z góry dzięki za pomoc - pozdrawiam!

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar GalaktycznyMuczaczo
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    London
    Posty
    1 329

    Domyślnie Odp: Coś nowszego jako następce A710is?

    Hej, jasne EOS-M
    Masz pytania, nie chcesz zaśmiecać forum, pisz na priv chętnie ci pomogę.

  3. #3

    Domyślnie Odp: Coś nowszego jako następce A710is?

    Canon G1 X Mark II i masz spokój na najbliższe 10÷15 lat. Zakres ogniskowych (dla 35mm) - 24-120/f2,0÷3,9. Za jedyne 2 800zł.
    C eos 6D | T 24-70/2,8 VC USD; C 70-200/2,8 L USM; C TCx1,4II | YN-568EX
    www.cobalt.fr.pl

  4. #4
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2013
    Miasto
    Sulechów
    Posty
    489

    Domyślnie Odp: Coś nowszego jako następce A710is?

    Zależy nowe czy używane. Jak nowe to Cobalt już podał. Jak używane to Canon G12 - ostatni prawdziwy kompakt serii G godny tej serii. Używki za ok. 800zł

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 409

    Domyślnie Odp: Coś nowszego jako następce A710is?

    Mój kolega w analogicznej sytuacji zdecydował się właśnie na G12. Wybierał, przebierał i tak wybrał...
    Jest bardzo zadowolony.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  6. #6
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2013
    Miasto
    Sulechów
    Posty
    489

    Domyślnie Odp: Coś nowszego jako następce A710is?

    Ja też mogę polecić G12. Używam intensywnie od 4 lat. Teraz akurat zablokował mu się obiektyw w wysuniętej pozycji i muszę wysłać na Żytnią. Ale to ma prawo się zdarzyć. O innym kompakcie na razie nie myślę, na G1X II mnie nie stać, szczególnie, że myślę o dokupieniu obiektywów do lustrzanki a i o zmianie samej lustrzanki. G15/G16 nie maja gibanego ekranu a to potężna wada, w testach szumów i dynamiki też wypadają gorzej niż G12. G12 to naprawdę kapitalny aparat! Do tego możliwa instalacja tulejki i mnóstwa akcesoriów.
    No i zapomniałem dodać, że u mnie G12 zastąpił Canona A620.
    Ostatnio edytowane przez Suchy ; 26-01-2015 o 22:26

  7. #7
    Początki nałogu Awatar ArekLodzPl
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    346

    Domyślnie Odp: Coś nowszego jako następce A710is?

    Suchy - to prawda że G15 nie ma gibanego ekranu, ale czy to jest taka wielka wada...???
    Spójrz na ekwiwalent ogniskowej w tym aparacie i światło 1,8-2,8
    Możliwość założenia tulejki również jest.
    Mam ten model od półtora roku i jestem z niego bardzo zadowolony. Nie patrz na testy szumów tylko na zdjęcia w warunkach bojowych ISO 800 wygląda na prawdę bardzo ładnie, co w połączeniu z f/1,8 pozwala w większości przypadków fotografować na świetle zastanym.
    Kupiłem go jako "kieszonkowca" by nie dźwigać ze sobą torby z 5D i stałkami....więc moje wymagania względem kompaktu były dość wysokie a G15 spełnił je

  8. #8
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2013
    Miasto
    Sulechów
    Posty
    489

    Domyślnie Odp: Coś nowszego jako następce A710is?

    @ArekLodzPl - co do szumów to istotnie mogłem ocenić tylko po tablicach testowych, a te wyniki wskazują na wyższość starszego G12. Brak gibanego ekranu może być wielką wadą jeśli ktoś robi zdjęcia z różnych pozycji, dla mnie akurat jest. Ja osobiście G12 nie zamieniłbym na G15/16 ale to tylko moja prywatna opinia.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •