Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29

Wątek: Canon 6d + HSS, a lampy studyjne.

  1. #21

    Domyślnie Odp: Canon 6d + HSS, a lampy studyjne.

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    To nie migawka. Nadajnik nie działa w HSS tylko w trybie normalnym a przy 6d trzeba zejść do 1/100 w niektórych przypadkach. A robiłeś w HSS ? Jaki efekt np. przy 1/500 ?
    Z tym, że z 7d działa. Odpalałem też przez kostkę PC+kabel jak wspomniałem.
    Co masz na myśli pisząc " w niektórych przypadkach"- nigdy tak nie miałem.
    Zainstalowalem nowy firmware, wszystkie ustawienia fabryczne. W ustawieniach są 3 pozycje (opcje) synchronizacji- widnieje tam np. 1/180s, jak to się ma do tego wszystkiego ?
    Z lampą systemową Speedlite 580 EX II, działa bez zarzutu.

  2. #22

    Domyślnie Odp: Canon 6d + HSS, a lampy studyjne.

    Przeglądam sesję w której robiłem tą samą lampą ( tylko inny modyfikator) przy 1/200 ani 1/250s nie ma żadnych gradientów.
    Z kolei przed sesją o której w/w też widziałem paski.
    Powiedzcie mi czy wina może leżeć np. w akumulatorkach które zasilają nadajniki ?
    Gdzie mamy szybsza rekację ? kabel czy nadajniki ?( pytam dla pewnosći)

  3. #23
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Canon 6d + HSS, a lampy studyjne.

    Nie wiem jak w 622, ale przy starych, jednokanałowych wyzwalaczach (i innym body) kiedyś musiałem zejść do 1/60 albo nawet niżej (nie chciało mi się przerywać sesji i wyjść po baterie). W miarę wyczerpywania się baterii w odbiorniku zwiększało się opóźnienie.

    Przy kablu masz "bezpośrednie przeniesienie informacji" z aparatu do lampy, przy radiu: nadajnik dostaje sygnał z aparatu, koduje go, wysyła (pewnie kilka razy dla pewności), odbiornik dekoduje, przekazuje do lampy.

  4. #24

    Domyślnie Odp: Canon 6d + HSS, a lampy studyjne.

    Cytat Zamieszczone przez r_m Zobacz posta
    Nie wiem jak w 622, ale przy starych, jednokanałowych wyzwalaczach (i innym body) kiedyś musiałem zejść do 1/60 albo nawet niżej (nie chciało mi się przerywać sesji i wyjść po baterie). W miarę wyczerpywania się baterii w odbiorniku zwiększało się opóźnienie.

    Przy kablu masz "bezpośrednie przeniesienie informacji" z aparatu do lampy, przy radiu: nadajnik dostaje sygnał z aparatu, koduje go, wysyła (pewnie kilka razy dla pewności), odbiornik dekoduje, przekazuje do lampy.
    Na złość zepsuła mi się łądowarka i do tego czasu nie mogłem zrobić testu na pełnych aku.
    Mam nadzieję, że tym razem zdjęcie się wrzuci, bo mam z tym problem.
    Mianowicie, zwiększyła sie toleracja ( nie wiem jak to nazwać)
    Naświetlałem jak w opisie obrazka:
    Canon EOS 6d+ quantuum t600 połączone odbiornikami Yongnuo 622-C na full akumulatorkach eneloop 2200 mAh.
    Jest różnica jak widać. Co sądzicie?
    Świeciłem małym BD więc mogą być lekko rogi ciemne, ale patrzę na paski... raz się nie doświetla mały kawałek kadru ( gradient u dołu) a na wyższych czasach tak jakby na odwrót.

    --- Kolejny post ---

    Tutaj test z lampą CY200MR ( ja wiem, że quantuum to tania chinszczyzna, ale to jest warte tyle co cyferka w modelu )

  5. #25

    Domyślnie Odp: Canon 6d + HSS, a lampy studyjne.

    Sprawdze to po weekendzie na Dual Power 300.

  6. #26
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2015
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    33

    Domyślnie Odp: Canon 6d + HSS, a lampy studyjne.

    Odgrzeje temat, bo wracałem do niego już dwa razy i mam chyba rozwiązanie.

    Wczoraj przy włączonym HSS w lampach YN586 (nałożonej na 622) i YN685 wyzwalanej z sanek drugim 622C. Przy czasach 1/250 miałem widoczne paski na zdjęciach. HSS nie działał.

    Canon 6D pokazywał komunikat w menu "nastawy lampy" - nie znaleziono

    Rozwiązaniem było założyć lampę na sanki, odczekać chwilę i zdjąć.
    W aparacie włączyło się menu nastaw lampy. Zdjąłem z sanek i wyzwalało się z HSS.
    facebook, 6D, 80D, 24-70L 2.8 ll, 70-200L 2.8 ll, YN568ll, YN685, YN622, ATLAS 600 TTL, GODOX TT350, Navigator

  7. #27
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Canon 6d + HSS, a lampy studyjne.

    jeden wniosek mi się nasuwa - jakie lampy taki hss
    Ostatnio edytowane przez jaś ; 18-12-2016 o 11:15
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  8. #28
    Dopiero zaczyna Awatar leon28
    Dołączył
    Dec 2016
    Posty
    15

    Domyślnie Odp: Canon 6d + HSS, a lampy studyjne.

    Cytat Zamieszczone przez jaś Zobacz posta
    jeden wniosek mi się nasuwa - jakie lampy taki hss
    mysle, ze troche za mocno uogolniasz czesto drogie i firmowe lampy studyjne uznanych producentow tez tego nie obsluguja, a np. jakis quantum lub cos innego z odpowiednim nadajnikiem i mozliwoscia regulacji opoznienia pracuje w hss od strzalu.

  9. #29
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Canon 6d + HSS, a lampy studyjne.

    Cytat Zamieszczone przez jaś Zobacz posta
    jeden wniosek mi się nasuwa - jakie lampy taki hss
    Dokładnie tak, ale chyba nie w tym znaczeniu, które miałeś na myśli.
    Dobre, szybkie lampy studyjne - brak nawet takiego HSS, błysk za krótki, aby w miarę równo naświetlić całą klatkę.
    Słabe lampy studyjne, o długim czasie błysku - praca tą metodą bez problemu.
    Nowoczesne lampy, z wysokiej półki (czy chińskie, czy inne) - HSS działa jak w lampach systemowych, przez serię błysków a nie przez wykorzystanie jednego długiego błysku.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •