Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 47

Wątek: migawka w 300d

  1. #21
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie

    Pewnie jestem "rekordzistą", w moim 300d migawka rozsypała się (dosłownie) po... 6000 zdjęć. Wniosek: kupujesz 300d, warto mieć gwarancję...

  2. #22
    kwietniowa
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Diodak
    Mój 300D padł też po 15k zdjęciach . Najprawdopodobniej masz problem z niepodnoszącym się lusterkiem od AFa. Odepnij obiektyw od body, i delikatnie podnieś lustro główne do góry. Jeśli zobaczysz całe okienko migawki z listkami to znaczy, że problem z migawką, a jeśli zobaczysz po drodze mniejsze lusterko zasłaniające migawkę to problem jest z lustrem AFa i trzeba naprawić. Jeśli na gwarancji to 0zł, jesli po gwarancji to Żytnia 390zł lub ewentualnie nieautoryzowany serwis Diodaka za polowe ceny .

    zrobiłam wedle tych wskazówek i widzę ewidentnie małe lusterko...ale na MF nie da sie robic normalnych zdjec
    moje pytanie brzmi gdzie dać aparat do naprawy? ryzykowac jakims tam dobrze reklamowanym serwisem foto (znam tylko z tego że siebie chwali...ale może jest dobry) czy tez ponieść koszty ale mieć pewnosć że aparat został profesjonalnie naprawiony

  3. #23
    Pełne uzależnienie Awatar snow
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Świdnik/Lublin
    Wiek
    40
    Posty
    1 145

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jotes25
    Wniosek: kupujesz 300d, warto mieć gwarancję...
    Jeżeli kupujesz coś wyposażone w mechanike lub elektronike to zawsze może ci się zepsuć. Chociaż jak masz zwykłe koło to też może ci się popsuć bo może przestać być okrągłe. Wniosek: kupujesz urządzenie techniczne to może ci się zepsuć a szczególnie jak masz tak skomplikowane jak aparat. Więc czy to 300d czy nie to bez znaczenia
    40d + m42 58-500 + EF 18-75

    "osiagnales szczyt w lizaniu viteaza" - by dan7770

  4. #24
    Uzależniony Awatar Diodak
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    41
    Posty
    696

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kwietniowa
    zrobiłam wedle tych wskazówek i widzę ewidentnie małe lusterko...ale na MF nie da sie robic normalnych zdjec
    moje pytanie brzmi gdzie dać aparat do naprawy? ryzykowac jakims tam dobrze reklamowanym serwisem foto (znam tylko z tego że siebie chwali...ale może jest dobry) czy tez ponieść koszty ale mieć pewnosć że aparat został profesjonalnie naprawiony
    Zapytać powinieneś przede wszystkim portfela na jaką naprawę Cię stać, ale 400zł Żytniakom bym nie dał . Najlepiej byłoby zapytać ile chcą w serwisie o którym mówisz.

    Generalnie uszkodzeniu uległa część mechaniczna, także cała "sztuka" to rozebrać EOSa i wymienić tą część. Druga sprawa to trwałość części... Nie wiem jak w wyższych modelach, ale w 300D bolec prowadnicy lusterka AF jest plastikowy i jeśli serwis wymieni Ci na taką samą oryginalną część od Canona to prędzej czy później znowu się urwie np. z powodu gwałtownej zmiany temperatur. A jeśli serwis będzie naprawiał "po swojemu" to jest szansa że założy metalowy bolec tak jak ja to zrobiłem w swoim 300D i dożywotnio nie ma prawa się urwać . Oczywiście w dalszym ciągu oferuję swoje uslugi .
    Ostatnio edytowane przez Diodak ; 09-04-2006 o 18:48
    EOS 450D, EF 24mm 1.4 L, EF 50mm 1.2 L, EF 24-105mm L, EF-S 10-22mm

  5. #25
    kwietniowa
    Guest

    Domyślnie

    coż...zapytałam portfela i nie tylko....no oddałam go na żytnią...diagnoza...opadło lustro od AF czyli poszedł bolec...znowu bedzie plastik...coż trudno, jakos bałam sie zaryzykowac i dać do naprawy serwisowi nieautoryzowanemu, gdyby choc. ktoś go polecał... trudno...350zł nie moje

    mam nadzieje ze aparat wóci do mnie w dobrej kondycji i bedzie cieszyl mnie dalej robionymi przez siebie zdjeciami...a oto link gdzie można moje foto poogladac jesli ktoś ma ochote
    http://www.plfoto.com/uzytkownik.php?authorid=43357

    lub

    http://foto.moon.pl/user.php?id=785&cat=all

  6. #26
    Bywalec Awatar bogunow
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Łomża
    Posty
    122

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Diodak
    Mój 300D padł też po 15k zdjęciach . Najprawdopodobniej masz problem z niepodnoszącym się lusterkiem od AFa. Odepnij obiektyw od body, i delikatnie podnieś lustro główne do góry. Jeśli zobaczysz całe okienko migawki z listkami to znaczy, że problem z migawką, a jeśli zobaczysz po drodze mniejsze lusterko zasłaniające migawkę to problem jest z lustrem AFa i trzeba naprawić. Jeśli na gwarancji to 0zł, jesli po gwarancji to Żytnia 390zł lub ewentualnie nieautoryzowany serwis Diodaka za polowe ceny .
    Odgrzebałem ten wątek po kilku miesiącach w nagłej potrzebie. Wczoraj w moim 300D nastąpiła opisywana tutaj awaria. Ponieważ do Wa-wy mam 150km, a do Diodaka który takie rzeczy wymienia jeszcze dalej ośmieliłem się poprosić o jakiś prosty manual wymiany tego nieszczęsnego bolca. Chodzi mi przede wszystkim o opis rozbiórki 300D (co najpierw rozkręcać) no i oczywiście sama wymiana bolca też mnie interesuje. Dzięki z góry za pomoc !


  7. #27
    Pełne uzależnienie Awatar KuchateK
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    USA
    Posty
    4 895

    Domyślnie

    Zacznij moze od lektury tego dokumentu... Zobaczysz gdzie sa wkrety do odkrecenia, przewody do odlutowania i takie tam Powinno tez z tym byc Ci go latwiej zlozyc po rozebraniu
    http://canon-board.info/showpost.php...8&postcount=10

    Choc do bolca dobierac sie trzeba z drugiej strony, pomocne moze byc to:
    http://www.lifepixel.com/ir-tutorial...structions.htm
    http://ghonis2.ho8.com/rebelmod.html
    ...

  8. #28
    Uzależniony Awatar Diodak
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    41
    Posty
    696

    Domyślnie

    Wszystko się zgadza.. jeśli ktoś się nie boi to może sobie sam rozkręcić obudowe, odlutować co przeszkadza i naprawić. Instrukcje które podał KuchateK z racji że maja fotki wystarczą. Kto nie chce ryzykować podwójnej naprawy może przesłać aparacik do mnie .
    EOS 450D, EF 24mm 1.4 L, EF 50mm 1.2 L, EF 24-105mm L, EF-S 10-22mm

  9. #29
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Zbąszyń
    Wiek
    44
    Posty
    53

    Domyślnie

    Jak mi padnie to na bank wysylam do Ciebie Diodak
    300D+bp+kit\sigma70-300APO DG\2x1G scanDisc\statyw\wężyk sam\polar hoya\

  10. #30
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Diodak
    Kto nie chce ryzykować podwójnej naprawy może przesłać aparacik do mnie .

    A z ciekawosci - puzzle tez bys przyjal? Znaczy te rozebrane juz trzysetki ktore ktos probowal zlozyc ale mu za duzo czesci zostalo .

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •