Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26

Wątek: Opinie o hi-tech1 - Szczecin

  1. #11
    Początki nałogu Awatar 5pirit
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    433

    Domyślnie Odp: Opinie o hi-tech1 - Szczecin

    Cytat Zamieszczone przez cobalt Zobacz posta
    A jak to jest na Allegro (gdy ktoś prowadzi sklep) z odstąpieniem od transakcji internetowej w ciągu 10 dni?
    Kupiłem właśnie (w sklepie internetowym, nie na Allegro) kontroler Pentagram 4 x USB 3.0. Telefonowałem do sklepu i mogę oddać w ciągu 10 dni.
    Jeżeli kupujesz coś przez internet z wysyłką, to możesz to zwrócić nawet bez podawania powodu, i w tej chwili od tego roku zwiększyli chyba nawet z 10 do 14 dni.

    Jeżeli się mylę to niech ktoś sprostuje.
    eŁOS 6D + Canon + Tamron + Tokina + YN

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar MC_
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Torun/Slupsk
    Posty
    3 449

    Domyślnie Odp: Opinie o hi-tech1 - Szczecin

    Tak jest, ale tylko jeśli kupujesz jako osoba prywatna.

  3. #13

    Domyślnie Odp: Opinie o hi-tech1 - Szczecin

    I chyba nie może to być kupno w formie aukcji - licytacji, tylko "kup teraz"
    Pozdr

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar MC_
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Torun/Slupsk
    Posty
    3 449

    Domyślnie Odp: Opinie o hi-tech1 - Szczecin

    Zgadza się.

  5. #15
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie Odp: Opinie o hi-tech1 - Szczecin

    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    ale dlaczego cwaniaczek jak pisze prawde?
    i czy jak sie kupi na firme i sie odda to jest w papierach? czy to taki sztuczny koszt?
    Jak sprzedawca odpisuje na negatywa, często po prostu kłamie, żeby wyszło na jego. Odsyłałem kiedyś golarkę, oczywiście nową, nieużywaną. Sprzedawca nie chciał zwrócić pełnej kwoty, więc wystawiłem mu negatywa. On zaś jako wyjaśnienie do sporu wysłał zdjęcie wymiętego pudełka, w którym rzekomo odesłałem towar i napisał w odpowiedzi na komentarz, że potrącił sobie za zniszczone pudełko (oczywiście odesłałem w pudełku jak nowe, na dodatek owinięte w bąbelki i spakowane do większego. Aktualnie mam przejście dokładnie identyczne - zwróciłem lampę i zażądałem zwrotu. Sprzedawca stwierdził, że sobie potrąci 9 zł bo on musiał się fatygować z paczką na pocztę, a jak mu odpisałem, że to niezgodne z prawem to wyskoczył, że towar nosił ślady używania i nie jest już w stanie nowym. Na szczęście nauczony doświadczeniem przed odesłaniem zrobiłem zdjęcia towaru przed i po zapakowaniu do pudła

    Jak się kupi na firmę i odda (za porozumieniem oczywiście, bo normalnie sprzedawca nie musi przyjąć zwrotu) to przecież musi być wystawiona korekta i jest tak, jakby transakcji nie było.
    Ostatnio edytowane przez Cichy ; 08-01-2015 o 11:26
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  6. #16

    Domyślnie Odp: Opinie o hi-tech1 - Szczecin

    Niestety w dobie Internetu dzieci biorą się za sprzedaż na Allegro. Siedzą sobie w akademiku, nie prowadzą magazynu, tylko wysyłają wiadomości z której hurtowni do klienta wysłać towar. I w przypadku zwrotów zaczynają się schody, bo co ma np z taką golarką zrobić ten "biedak". Następną może sprzeda za pół roku.
    Gdyby na Allegro panowały takie zwyczaje jak na eBay nie byłoby kłopotu ze zwrotem kiepskiego towaru..
    C eos 6D | T 24-70/2,8 VC USD; C 70-200/2,8 L USM; C TCx1,4II | YN-568EX
    www.cobalt.fr.pl

  7. #17
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie Odp: Opinie o hi-tech1 - Szczecin

    Akurat ta "firma " miała tych golarek kilkadziesiąt, zapewne jakieś powystawowe z zachodu, ponieważ miała być fabrycznie nowa, a była porysowana i w zastępczym pudełku Oczywiście w opisie nikt się nie zająknął, że towar jest powystawowy (używany?) co w przypadku takiego rodzaju towaru jest IMO niedopuszczalne. Czyli kłamstwo zaczyna się już w momencie wystawienia przedmiotów na aukcje.

    PS. ale wróćmy już do tytułowego sprzedawcy. Na jego temat niewiele mogę powiedzieć, bo go nie znam, ale jak już napisał jeden z kolegów - forma i sposób odpowiedzi na nieprzychylne komentarze powinny dać do myślenia.
    Ostatnio edytowane przez Cichy ; 08-01-2015 o 13:05
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  8. #18
    Początki nałogu Awatar MariuszM
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Warszawa/Ursynów
    Wiek
    48
    Posty
    245

    Domyślnie Odp: Opinie o hi-tech1 - Szczecin

    Słownictwo oraz arogancja i agresja tego sprzedawcy wyrażona w odpowiedziach na negatywy skutecznie zniechęcałaby mnie do robienia z nim interesów.

    Zapomniał chyba, kto tu jest dla kogo...
    Biegam, bo lubię

  9. #19
    Początki nałogu Awatar GoomeX
    Dołączył
    Sep 2007
    Miasto
    Poland - Poznań
    Wiek
    38
    Posty
    338

    Domyślnie Odp: Opinie o hi-tech1 - Szczecin

    ok, no to u kogo tanio i pewnie Fuji? :-)

  10. #20
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Opinie o hi-tech1 - Szczecin

    qrcze ceny ma dobre, duzo zadowolonych klientow
    a ze chamski?
    do mnie przemawia 20 000 zadowolonych klientów a to ze trafił na 60 którzy maja problem czytania ze zrozumieniem?
    ja to mam na co dzień w pracy, tylko ze rozmowy mam nagrywane i każdemu sprawnie intelektualnie inaczej muszę tłumaczyć oczywiste oczywistości
    to wyrzy##nia
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •