Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: [300D] Error 99 występuje tylko z obiektywem - ryzykować kupno nowego?

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    40

    Domyślnie [300D] Error 99 występuje tylko z obiektywem - ryzykować kupno nowego?

    Canon 300D (a właściwie Digital Rebel, bo mam wersję amerykańską) - wyskakuje błąd 99, który jak wiadomo jest bardzo ogólnym błędem.

    W punkcie napraw aparatów fotograficznych bez patrzenia na aparat stwierdzono, że to najprawdopodobniej migawka co czyni naprawę nieopłacalną. Trochę mi było szkoda (aparat kupiłem okazyjnie za pieniądze, które dostałem od rodziny na osiemnastkę, więc mam sentyment ), więc postanowiłem na własną rękę go przeczyścić, i mu się przyjrzeć.

    Okazuje się, że błąd 99 występuje tylko przy przykręconym kitowym obiektywie. Nie wiem teraz czy ryzykować kupno nowego obiektywu (kupiłbym najtańszy możliwy, zapewne używany kit) czy lepiej dać sobie spokój i kupić nowy aparat. Nie mam kontaktów wśród fotografów (jestem zupełnym hobbystą) i nie mam możliwości przykręcenia innego obiektywu. Ryzykować? Czy może to problem ze stykami w samym aparacie i zmiana obiektywu nic nie zmieni? Przez Internet nie da się nic stwierdzić, ale jak to wygląda z Waszego doświadczenia?
    Ostatnio edytowane przez Słowik ; 05-01-2015 o 13:45

  2. #2
    Bywalec
    Dołączył
    Oct 2014
    Miasto
    Biłgoraj
    Wiek
    42
    Posty
    148

    Domyślnie Odp: [300D] Error 99 występuje tylko z obiektywem - ryzykować kupno nowego?

    Miałem identyko problem w mojej 350-tce. Podpiąłem pod niego 3 inne obiektywy i śmigał. Po zaniesieniu do serwisu okazało się, że jakaś taśma poszła w obiektywie. Aktualnie czekam na wycenę naprawy. Poszukaj wśród znajomych, może ktoś ma obiektyw do pożyczenia na godzinkę. Jak nie to poszukaj coś na olx podjedź i protestuj, a będziesz miał odpowiedź, czy to obiektyw.
    Był Canon 6DII + 35IS + 85 1.8 + 70-200
    Jest Nikon D810 + D750 + 24, 50, 70-210.

  3. #3
    dawniej 'Olka i Jacek'
    Dołączył
    Jul 2012
    Miasto
    Świętej Wieży
    Wiek
    60
    Posty
    192

    Domyślnie Odp: [300D] Error 99 występuje tylko z obiektywem - ryzykować kupno nowego?

    Cytat Zamieszczone przez Michal Zobacz posta
    Jak nie to poszukaj coś na olx podjedź i protestuj
    Albo po prostu idź z puszką do pierwszego lepszego Fotojokera (albo innego sklepu ze sprzętem foto) i przymierzając jakiś obiektyw sprawdź, czy błąd wyskakuje czy nie.
    kiedyś Canon, teraz Fuji

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •