Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Wątek: Problem z ostrzeniem SIGMA 18-35mm przy wspomaganiu AF

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Problem z ostrzeniem SIGMA 18-35mm przy wspomaganiu AF

    Cytat Zamieszczone przez pawlack Zobacz posta
    Przy wspomaganiu AF to lampa określa odległość przedmiotu fotografowanego od aparatu więc winy należałoby szukać bardziej z tej strony.
    Lampa wyświetla stosowny wzorek z wykorzystaniem diod LED i w zasadzie nic więcej nie robi w odniesieniu do AF. Poza tym chyba, że nie działa w Servo.
    Ostatnio edytowane przez marfot ; 10-01-2015 o 11:55
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  2. #12
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    18

    Domyślnie Odp: Problem z ostrzeniem SIGMA 18-35mm przy wspomaganiu AF

    Cytat Zamieszczone przez pawlack Zobacz posta
    cobalt, ... Przy wspomaganiu AF to lampa określa odległość przedmiotu fotografowanego od aparatu więc winy należałoby szukać bardziej z tej strony....
    Dobrze cię zrozumiałem? Lampa określa odległość do przedmiotu i następnie przesyła info do body?

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar piast9
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    3 267

    Domyślnie Odp: Problem z ostrzeniem SIGMA 18-35mm przy wspomaganiu AF

    Lampa niczego nie określa. Pamiętam jednak, że tu na forum był wątek, w którym opisany był problem pudłowania AF przy wspomaganiu wzorkiem z lampy. Poszło to do serwisu i gdy wróciło w papierach było napisane, że wymieniono moduł oświetlania w lampie! Nie mogę niestety dokopać się do tego wątku. Miało to miejsce jakieś dwa lata temu. Wynikałoby z tego, że wadliwie wyświetlany wzorek potrafi ogłupić AF w aparacie. Może to być prawdopodobne, wzorek ma powtarzające się linie, które potrafią ogłupić czujnik fazowy.
    650D, T 12-24 4.0, S 30 1.4, S 18-35 1.8, C 70-210 3.5-4.5, C 50 2.5 macro, M42: Praktica LLC, Jupiter 9, Pentacon 135 2.8, Orestegor 300 4.0

  4. #14
    Coś już napisał Awatar pawlack
    Dołączył
    Mar 2009
    Miasto
    Rzeszów
    Wiek
    29
    Posty
    76

    Domyślnie Odp: Problem z ostrzeniem SIGMA 18-35mm przy wspomaganiu AF

    Fakt, mój błąd, przyznaje się, do tej pory byłem pewien że to ostrzenie ze wspomaganiem inaczej działa, teraz rozumiem.
    No właśnie pewnie trzeba będzie 580EX wysłać do serwisu, dziś ustawiłem w dość ciemnym lokalu mikroregulację na ok. +10 i jest żyleta Oczywiście po wyłączeniu wspomagania robi FF ale całą imprezę obskoczyłem na wspomaganiu.
    Wielkie dzięki za porady - mój problem rozwiązany

  5. #15

    Domyślnie Odp: Problem z ostrzeniem SIGMA 18-35mm przy wspomaganiu AF

    Cytat Zamieszczone przez pawlack Zobacz posta
    dziś ustawiłem w dość ciemnym lokalu mikroregulację na ok. +10 i jest żyleta Oczywiście po wyłączeniu wspomagania robi FF ale całą imprezę obskoczyłem na wspomaganiu.
    Czy możesz mi wyjaśnić, bo totalnie nie rozumiem tego nazewnictwa...mikroregulacja, FF...
    Też mam 580 EX i również mam problem, że po założeniu lampy i robieniu zdjęć w ruchu np. taniec, większość jest nieostra co zrobić w tej sytuacji? Mam robić jakieś ręczne ustawienia, dać lampę do serwisu? Doradź proszę. Będę wdzięczna Magda

  6. #16
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2020
    Miasto
    Kraków
    Posty
    381

    Domyślnie Odp: Problem z ostrzeniem SIGMA 18-35mm przy wspomaganiu AF

    Cytat Zamieszczone przez madeleiness Zobacz posta
    Czy możesz mi wyjaśnić, bo totalnie nie rozumiem tego nazewnictwa...mikroregulacja, FF...
    Też mam 580 EX i również mam problem, że po założeniu lampy i robieniu zdjęć w ruchu np. taniec, większość jest nieostra co zrobić w tej sytuacji? Mam robić jakieś ręczne ustawienia, dać lampę do serwisu? Doradź proszę. Będę wdzięczna Magda
    Mikroregulacja - niektóre co lepsze aparaty posiadają opcje dostrajania pracy układu Autofocusa, nazywa się to właśnie mikroregulacja, dostępna jest ona z menu aparatu i wiąże się z konkretnym obiektywem, tzn podpinasz obiektyw i jeśli wymaga on zmian w zakresie dostrajania, czyli poruszanej mikroregulacji wprowadzasz korektę. Wtedy układ AF powinien zacząć działać lepiej i ustawiać ostrość precyzyjniej tam gdzie chcesz.

    FF to front focus - tendencja do ustawiania ostrości przed obiektem, odwrotnością jest BF, czyli back focus tendencja do ustawiania ostrości za obiektem wskazanym przez punkt ostrości (miejscem na które ostrzy aparat). Przyczyny powstawania FF/BF leżą przeważnie po stronie obiektywu.
    W przypadku niewielkiego FF lub BF można korygować to właśnie ustawieniami mikroregulacji. Natomiast działa ona w pewnym zakresie, jeśli na jego krańcach dalej nie uzyskujemy satysfakcjonującej pracy autofocusa trzeba zadziałać bardziej radykalnie i odesłać obiektyw z aparatem do serwisu na kalibrację. Serwisowa kalibracja daje większe pole do popisu niż ograniczona mikroregulacja w aparacie.

    W drugim wątku już forumowicze usiłują Ci pomóc to nie będę mieszał.

  7. #17

    Domyślnie Odp: Problem z ostrzeniem SIGMA 18-35mm przy wspomaganiu AF

    Cytat Zamieszczone przez robcio Zobacz posta
    Mikroregulacja - niektóre co lepsze aparaty posiadają opcje dostrajania pracy układu Autofocusa, nazywa się to właśnie mikroregulacja, dostępna jest ona z menu aparatu i wiąże się z konkretnym obiektywem, tzn podpinasz obiektyw i jeśli wymaga on zmian w zakresie dostrajania, czyli poruszanej mikroregulacji wprowadzasz korektę. Wtedy układ AF powinien zacząć działać lepiej i ustawiać ostrość precyzyjniej tam gdzie chcesz.

    FF to front focus - tendencja do ustawiania ostrości przed obiektem, odwrotnością jest BF, czyli back focus tendencja do ustawiania ostrości za obiektem wskazanym przez punkt ostrości (miejscem na które ostrzy aparat). Przyczyny powstawania FF/BF leżą przeważnie po stronie obiektywu.
    W przypadku niewielkiego FF lub BF można korygować to właśnie ustawieniami mikroregulacji. Natomiast działa ona w pewnym zakresie, jeśli na jego krańcach dalej nie uzyskujemy satysfakcjonującej pracy autofocusa trzeba zadziałać bardziej radykalnie i odesłać obiektyw z aparatem do serwisu na kalibrację. Serwisowa kalibracja daje większe pole do popisu niż ograniczona mikroregulacja w aparacie.

    W drugim wątku już forumowicze usiłują Ci pomóc to nie będę mieszał.
    Dziękuję za wyjaśnienia! Jeśli masz jakąś swoją sugestię/radę co do mojego [pytania w drugim wątku, to chętnie posłucham!

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •