Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Wątek: Spora przyslona a glebi ostrosci jakby za malo

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: Spora przyslona a glebi ostrosci jakby za malo

    Mam FF, APSC, 100mm L i kilka innych ostrych szkieł...ale kiedy sprzedaję coś na ebay chwytam za Canona s100.

    Właśnie z tego powodu, że GO jest większa. Wierzę, że zdjęcia sprzedaja towar i dlatego musza być ostre, kolorowe i apetyczne. Zdjęcia przedmiotów na sprzedaż częściowo w boke do dla mnie fuszerka i amatorszczyzna niestety, chyba, że to ma być naprawdę super artystyczne zdjęcie typowo reklamowe (w przeciwieństwie do katalogowego) na dobrej jakości papierze w dużym formacie. Ja takich nie robię, ale wtedy dopiero warto może sięgnać po lustrzankę i niestety poświęcić sporo więcej wysiłku.
    I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

  2. #12
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Kraków
    Posty
    1 850

    Domyślnie Odp: Spora przyslona a glebi ostrosci jakby za malo

    pan.kolega potwierdza to, co napisałem parę postów wtecz

  3. #13
    Bywalec Awatar chrisNI
    Dołączył
    Apr 2013
    Miasto
    Newry
    Posty
    173

    Domyślnie Odp: Spora przyslona a glebi ostrosci jakby za malo

    Koledze @daki Chodzi o fotografię produktowĂ* a nie sprzedaż badziewia na eBay-u. Do zrobienia zdięć na eBay czy allegro
    Nie potrzeba kupować dodatkowo compakta, wystarcza Telefon komórkowy który prawie każdy w dzisiejszych czasach posiada .
    IMHO w tym wĂ*tku chodzi mu o ambitniejsze zdięcia, takie jakie prezentowane sĂ* w katalogach produktowych.

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: Spora przyslona a glebi ostrosci jakby za malo

    Cytat Zamieszczone przez chrisNI Zobacz posta
    Koledze @daki Chodzi o fotografię produktowĂ* a nie sprzedaż badziewia na eBay-u. Do zrobienia zdięć na eBay czy allegro
    Nie potrzeba kupować dodatkowo compakta, wystarcza Telefon komórkowy który prawie każdy w dzisiejszych czasach posiada .
    IMHO w tym wĂ*tku chodzi mu o ambitniejsze zdięcia, takie jakie prezentowane sĂ* w katalogach produktowych.
    Jeżeli sprzedajesz na ebay badziew, to jest to Twój osobisty problem.
    Najważniejsze jest do tego celu dobre światło. Jak jest swiatło, to oczywiście, że dobry telefon by wystarczył, ale jednak byłby niewygodny z wielu względów. Dobry kompakt z lampą, rawami , statywem, manualnymi nastawami jednak jest lepszy. Z dobrym światłem zdjęcie do celów katalogowych z lustrzanki dla małych przedmiotów nie będzie lepsze niż z kompakta.

    Product Photography Tutorial: How to Shoot Great Photos on the Cheap
    Tabletop Studio - Frequently asked questions about product photography
    I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

  5. #15
    Bywalec Awatar chrisNI
    Dołączył
    Apr 2013
    Miasto
    Newry
    Posty
    173

    Domyślnie Odp: Spora przyslona a glebi ostrosci jakby za malo

    @Pan.kolega Dobry compact z RAW w manualu to spory wydatek. @daki ma lustro I je chcę wykorzystać do tego typu zdięć z tad jego za pytanie. JĂ* do macro wole puszka z C100 makro, a G11 niech sobie dalej odpoczywa w szufladzie . Co do lampy to nie miałeś na myśli chyba też wbudowanej w compakcie

  6. #16
    Pełne uzależnienie Awatar piast9
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    3 267

    Domyślnie Odp: Spora przyslona a glebi ostrosci jakby za malo

    Jeśli chcesz robić zdjęcia lustrzanką to w wypadku zbyt małej GO na przysłonach rzędu 11 to ja widzę dwa wyjścia: albo składanie zdjęcia z kilku ekspozycji z różnie ustawioną ostrością (wspominał o tym m-a-r) albo zrobienie zdjęcia z większej odległości bądź szerszym obiektywem, niż by się chciało, i późniejsze wykadrowanie.
    650D, T 12-24 4.0, S 30 1.4, S 18-35 1.8, C 70-210 3.5-4.5, C 50 2.5 macro, M42: Praktica LLC, Jupiter 9, Pentacon 135 2.8, Orestegor 300 4.0

  7. #17
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: Spora przyslona a glebi ostrosci jakby za malo

    Cytat Zamieszczone przez piast9 Zobacz posta
    Jeśli chcesz robić zdjęcia lustrzanką to w wypadku zbyt małej GO na przysłonach rzędu 11 to ja widzę dwa wyjścia: albo składanie zdjęcia z kilku ekspozycji z różnie ustawioną ostrością (wspominał o tym m-a-r) albo zrobienie zdjęcia z większej odległości bądź szerszym obiektywem, niż by się chciało, i późniejsze wykadrowanie.
    Naliczyłem 5 sposobów, jeśli się chce fotografować większym formatem, czyli lustrzanka, która czywiście jest pod wieloma względami lepsza. Każdy z nich ma swoje minusy.

    Tu parę osób czyni kilka rozsadnych komentarzy na temat GO:
    depth of field - How do I get more in focus when aperture is already quite small? - Photography Stack Exchange

    1. Podkręcić moc światła na full, przymknać przysłonę na ile szkło pozwoli, wyostrzyć, i nie bać się dyfrakcji.

    2. Fotografować krótka ogniskowa i kropować...czyli to samo, co użyć mniejszej matrycy.

    3. Fotografować tele z daleka...ale oczywiście wydłużenie ogniskowej zwęża GO...a jak się kropuje, to może lepiej od razu użyć kropa...poza tym trzeba mieć miejsce w studio...poza tym można z reguły odejść tylko w poziomie, co czasem nie jest wygodne.

    4. Focus stacking, jak wyżej...ale to jest pracochłonne, trzeba złożyć kilka zdjęć i bawić się w fotoszopie.

    5. Użyć tilt-shift...jak się go ma...i jeśli da się tak skomponować temat zdjęcia. Przynajmniej jeden pstryk wystarczy i nie trzeba tyle kombinować.
    Ostatnio edytowane przez pan.kolega ; 05-01-2015 o 05:53
    I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

  8. #18

    Domyślnie Odp: Spora przyslona a glebi ostrosci jakby za malo

    Dziekuje za wszystkie odpowiedzi,
    nie wiedzialem ze az tylu rzeczy nie wiem

  9. #19
    Uzależniony Awatar italy
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    508

    Domyślnie Odp: Spora przyslona a glebi ostrosci jakby za malo

    Cytat Zamieszczone przez daki Zobacz posta
    Dziekuje za wszystkie odpowiedzi,
    nie wiedzialem ze az tylu rzeczy nie wiem
    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    za mala
    a nie wpadłeś na to ze zanim się za coś weźmiesz to warto dowiedzieć się jak się to robi?
    I koło się zamknęło
    przed Tobą dużo nauki,poszukaj na sieci,poczytaj kilka książek na temat fotografii produktowej,przygotuj miejsce, zakup sprzęt przeznaczony do tego,i nastąpi wtedy czas próby,Twej silnej woli.Będziesz musiał poświecić na to bardzo dużo czasu,bo to nie tylko zrobienie zdjęcia.Temat,zakup- zebranie potrzebnych rekwizytów,przygotowanie miejsca,obróbka graficzna,opis zdjęcia,wysyłka,pierwsze rozczarowania bo Ci zdjęć inspektor nie zakwalifikuje,a w końcu zniechęcenie bo nawet jak masz zdjęcie w portofolio to się nie sprzedaje.
    A na koniec liczenie poniesionych kosztów.
    polecam http://stock-board.info/
    Ale jak masz wiedzę,zapał,czas i silne zaparcie się na to co robisz, spróbuj ,zaznaczając ze nie ma z tego dużych pieniędzy.
    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez italy ; 06-01-2015 o 02:37

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •