Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: przesycone zdjęcia w One Drive

  1. #1

    Domyślnie przesycone zdjęcia w One Drive

    Uszanowanie.
    Czy ktoś ma podobny problem lub miał i zna rozwiązanie? Otóż na wspomnianej chmurze trzymam zwój backup zdjęć, które gdy je wyświetlić w przeglądarce są wyraźnie przesycone. W każdej, której używam (chrome, ff, ie). Natomiast jak ściągnę zdjęcie z powrotem na dysk, wówczas wyświetlane jest prawidłowo spod Winowsa. Korzystam z systemu W8.1, monitor Eizo S2433 z zapiętym prawidłowo profilem, przeglądarki też prawidłowo ustawione, zdjęcia sRGB, na Flickrze wyświetlane prawidłowo, w LR i innych PS'ach również, tylko ten nieszczęsny One Drive. Wie ktoś coś jak zaradzić?
    6D I 17-40 F4L I 35 F2 IS I 50 F1.8 STM I 85 F1.8 I 70-200 F4L I 580EX II

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: przesycone zdjęcia w One Drive

    Niestety Microsoft kombinuje z kolorami i ogólnie wyświetlaniem obrazków jak koń pod górę i ciagle coś jest nie tak.
    U mnie w Win7 wszystko wyświetla się w zasadzie prawidłowo w programach z color management i jako tako poza nimi z wyjatkiem przegladarki Microsoft Live, gdzie rawy czy jpegi sa nie tyle ciemniejsze, co prawie czarne. Ogólnie Microsoft nad kolorami nie panuje.
    Nie pamiętam jak jest w OneDrive.
    I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar Tom01
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Białystok-Warszawa
    Wiek
    52
    Posty
    2 600

    Domyślnie Odp: przesycone zdjęcia w One Drive

    FF ma CMM zapięty na opcję 1?
    Masz problem z kolorem, wal śmiało!
    e-mail: color@mastiff.pl

  4. #4

    Domyślnie Odp: przesycone zdjęcia w One Drive

    Ma. Wszystko w systemie mam poprawnie pozapinane. We wszystkich przeglądarkach ten sam problem. Tak jak podkreśliłem u góry - wszystkie strony/galerie ok z wyjątkiem One Drive.
    6D I 17-40 F4L I 35 F2 IS I 50 F1.8 STM I 85 F1.8 I 70-200 F4L I 580EX II

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •