Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Wątek: [Golondrina]Moje pierwsze chrzciny :)

  1. #11

    Dołączył
    Nov 2014
    Miasto
    Lublin
    Posty
    0

    Domyślnie Odp: [Golondrina]Moje pierwsze chrzciny :)

    Własnie wiem kościół był dziwny nie dało się dobrze doświetlić, tak błyskałem w górę z dyfuzorem. Następnym razem będę próbował ze stałkami, a do jakiego ISO w kościele 6D robić zdjęcia tak aby się nadawały ;p

  2. #12
    Uzależniony Awatar trothlik
    Dołączył
    Sep 2004
    Wiek
    46
    Posty
    782

    Domyślnie Odp: Moje pierwsze chrzciny :)

    Cytat Zamieszczone przez merida Zobacz posta
    Lampa w kościele to samo zło
    Masz lepszy pomysł?
    trothlik
    "Nie istnieją różnice prócz różnic stopni między różnymi stopniami i brakiem różnicy. To znaczy w przekładzie na ludzki język: któż teraz nie pije".

  3. #13

    Domyślnie Odp: [Golondrina]Moje pierwsze chrzciny :)

    Cytat Zamieszczone przez Golondrina Zobacz posta
    Własnie wiem kościół był dziwny nie dało się dobrze doświetlić, tak błyskałem w górę z dyfuzorem. Następnym razem będę próbował ze stałkami, a do jakiego ISO w kościele 6D robić zdjęcia tak aby się nadawały ;p
    Jak patrzę na zdjęcia kolegi @RTSiaka to na ISO 1600 Canon 6D daje spokojnie ładny obrazek bez lampy. Nie wiem jak w ciemnym kościele? Ale jak Bóg da, to może być OK.
    Zdziwiło mnie Twoje pytanie, bo należało wejść sobie do kościoła dzień wcześniej, pogadać z księdzem i sprawdzić sobie światło. Dobrze jest zabrac kogoś znajomego, bo można go ustawić w dowolnym miejscu i zobaczyć jak światło układa się na skórze (twarzy).
    Może po głębszym zbadaniu sprawy okazałoby się, że lepiej jest robić na krótkich (średnich czasach) np 1/800s z wykorzystaniem HSS. Lampa wtedy nie generuje jednego błysku jak przy wybuchu jądrowym tylko kilka o mniejszej mocy. Może wtedy scena byłaby lepiej (równomierniej naświetlona). A może lepszy efekt dałoby zredukowanie błysku lampy i lekkie podkręcenie ISO.
    C eos 6D | T 24-70/2,8 VC USD; C 70-200/2,8 L USM; C TCx1,4II | YN-568EX
    www.cobalt.fr.pl

  4. #14
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: [Golondrina]Moje pierwsze chrzciny :)

    Cytat Zamieszczone przez cobalt Zobacz posta
    Jak patrzę na zdjęcia kolegi @RTSiaka to na ISO 1600 Canon 6D daje spokojnie ładny obrazek bez lampy. ...
    ISO 1600 czasami używałam w 50D i tragedii nie było. W 6D jeszcze nie zdążyłem dokładnie wypróbować, ale myślę że 6400 bez najmniejszego problemu. W prawidłowo naświetlonym zdjęciu jest bardzo ładnie, nie wiem jak wyjdzie jeśli trzeba by coś z cieni powyciągać.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez cobalt Zobacz posta
    ... A może lepszy efekt dałoby zredukowanie błysku lampy i lekkie podkręcenie ISO.
    Dokładnie. Tylko trzeba uważać na kolor światła. Jeśli wykorzystujesz dużo światła sztucznego (żarowe, świetlówki energooszczędne), to na lampę musisz założyć pomarańczowy filtr.
    6D; 5DII; C 24-70 2.8L; C 24-105L; C 70-200 2.8L; C 35 2.0 IS; C 50 1.4; C 85 1.8; S 17-35 2.8-4
    Moje fotki Moje fotki II

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •