Strona 3 z 13 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 122

Wątek: Szykujcie większą kasiorkę dla Zakałdu Utylizacji Szmalu ...

  1. #21
    Początki nałogu Awatar MariuszM
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Warszawa/Ursynów
    Wiek
    48
    Posty
    245

    Domyślnie Odp: Szykujcie większą kasiorkę dla Zakałdu Utylizacji Szmalu ...

    Cytat Zamieszczone przez zanussi Zobacz posta
    ZUS jest obowiązkowy... i to jest ta największa tragedia.... bo już godziwa emerytura obowiązkowa nie jest..... renta także.... ale ZUS? ZUS w jakiejkolwiek nonsensownej kwocie by nie był zawsze jest obowiązkowy.... nie ważne czy zarobiłeś w miesiacu 0 zł, 100 zł czy 100 000 zł ZUS kosztuje zawsze tyle samo.... i to jest tragedia tego systemu.... że prócz ZUSu nie ma nic..... nie płacisz ZUS - nie ma Cię - spadaj, wypad, zgiń, przepadnij
    Racja.
    Ale największą tragedią jest to, że tych wpłacanych obowiązkowo pieniędzy nie ma i nie będzie...

  2. #22
    Pełne uzależnienie Awatar zysk
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    1 121

    Domyślnie Odp: Szykujcie większą kasiorkę dla Zakałdu Utylizacji Szmalu ...

    Cytat Zamieszczone przez MariuszM Zobacz posta
    Obywatel tyle wpompowuje w to państwo, że ma prawo zrobić studia, a następnie pierwszego dnia z dyplomem kupić bilet do Nowej Zelandii i polecieć....
    zapomniałem ,ze państwo trzyma mnie tu siłą
    "http://www.canon-board.info/galerie-uzytkownikow-15/zysk-auto-moto-speed-i-inne-95489/"]galeria na CB[/URL]
    7D2/10-640/2,8-5,6+YN568EXII

  3. #23
    Pełne uzależnienie Awatar banan82
    Dołączył
    Jun 2007
    Miasto
    Scotland
    Wiek
    41
    Posty
    1 165

    Domyślnie Odp: Szykujcie większą kasiorkę dla Zakałdu Utylizacji Szmalu ...

    Cytat Zamieszczone przez zysk Zobacz posta
    -cieszy mnie każdy sukces polaka za granica i że za tą granica jest Tobie dobrze
    -widzę ,że Twoja wiedza (dobrze,niedobrze)jest mocno ograniczona,wyłączyłeś ze swojej oceny :wschodnie niemcy,południe europy,
    ale to nie to forum na szczegóły
    -co Ty przyjacielu wiesz o komunie ? zapytałby Linda
    pozdrawiam
    Geografią i historią akurat się interesuję

    Chodziło mi o część eruopy która zawiera większość słowiańskich krajów (+ parę nie słowiańskich) w tym bałkany. Jesteśmy częścią europy drugiej kategorii i nie mówcie że tak nie jest. Gospodarczo, historycznie jest bardzo podobnie. Czy to są Węgry czy Słowacja itp itd.

    O komunie wiem tyle co z książek. Dała ona Polsce 40 lat w plecy pod każdym względem.

    Dziwi mnie taka dziwna nienawiść, tych osób które mieszkają w kraju, względem tych którzy z niego wyjechali. Każdy ma swoje życie. Nie jesteśmy do niczego zmuszani. Tym bardziej do życia w kraju w którym, z tego co czytam, słyszę i widzę średnio da się żyć.
    5Dmk3 + 1Dsmk2 + Fuji X-T1
    Crazy Apple Fanboy
    Ex Linux User

  4. #24
    Uzależniony Awatar centur
    Dołączył
    Nov 2011
    Miasto
    Pomorze
    Posty
    766

    Domyślnie Odp: Szykujcie większą kasiorkę dla Zakałdu Utylizacji Szmalu ...

    Cytat Zamieszczone przez zanussi Zobacz posta
    ZUS jest obowiązkowy... i to jest ta największa tragedia.... bo już godziwa emerytura obowiązkowa nie jest..... renta także.... ale ZUS? ZUS w jakiejkolwiek nonsensownej kwocie by nie był zawsze jest obowiązkowy.... nie ważne czy zarobiłeś w miesiacu 0 zł, 100 zł czy 100 000 zł ZUS kosztuje zawsze tyle samo.... i to jest tragedia tego systemu.... że prócz ZUSu nie ma nic..... nie płacisz ZUS - nie ma Cię - spadaj, wypad, zgiń, przepadnij
    z zusem jest taki problem że kasa potrącana na ubezpieczenie z powojennego pokolenia została praktycznie rozkradziona i przejedzona przez komuchów. Rzad nawet gdyby chciał znieść obowiązkowość zusu to nie moze tego zrobić bo niby z czego miałby utrzymać całą rzeszę emerytów, rencistówi wszelkiej maści świadczeniobiorców. Nawet danie kopa w d*pe wszyskim urzędasom nie rozwiązałoby problemu dlatego zus działa juz na zasadzie piramidy finansowej a ta, jak wiecie, zawsze kiedyś runie ....
    http://www.obiektywni.pl/autorzy/aut...68-0-0-0-0.php
    http://www.canon-board.info/galerie-...karaiby-84676/
    Sprzęt: C650D+BG-E8, T17-50/2.8, C550EX dawniej: C20D, C300D, G3, S70-200/2.8, C50/1.4, T17-35/2.8-4.0, T90/2.8 macro...

  5. #25
    Początki nałogu Awatar MariuszM
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Warszawa/Ursynów
    Wiek
    48
    Posty
    245

    Domyślnie Odp: Szykujcie większą kasiorkę dla Zakałdu Utylizacji Szmalu ...

    Cytat Zamieszczone przez centur Zobacz posta
    z zusem jest taki problem że kasa potrącana na ubezpieczenie z powojennego pokolenia została praktycznie rozkradziona i przejedzona przez komuchów. Rzad nawet gdyby chciał znieść obowiązkowość zusu to nie moze tego zrobić bo niby z czego miałby utrzymać całą rzeszę emerytów, rencistówi wszelkiej maści świadczeniobiorców. Nawet danie kopa w d*pe wszyskim urzędasom nie rozwiązałoby problemu dlatego zus działa juz na zasadzie piramidy finansowej a ta, jak wiecie, zawsze kiedyś runie ....
    Teraz jest przejadana przez kolegów ze steropianu

    Rząd powinien - w stosownym czasie - zlikwidować ZUS, a pieniądze obecnym emerytom wypłacać z prywatyzacji przedsiębiorstw i dochodów budżetowych przy jednoczesnym ograniczeniu wydatków na różne cele nie związane z bezpieczeństwem państwa. Młode pokolenie powinno dostać wybór: ubezpieczasz się gdzie chcesz lub nie ubezpieczasz się wcale...ze wszystkimi konsekwencjami.

    Państwo nie ma pieniędzy i ich mieć nie będzie....ani teraz ani w przyszłości.....bo niby skąd? To droga donikąd pod hasłem "aby przetrwać 4 lata, a jak się da, to więcej...."

    Moje poglądy są dość radykalne, więc lepiej skończę:-)
    Ostatnio edytowane przez MariuszM ; 30-12-2014 o 23:10

  6. #26
    Pełne uzależnienie Awatar zysk
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    1 121

    Domyślnie Odp: Szykujcie większą kasiorkę dla Zakałdu Utylizacji Szmalu ...

    Cytat Zamieszczone przez banan82 Zobacz posta
    O komunie wiem tyle co z książek. .........................

    Dziwi mnie taka dziwna nienawiść, tych osób które mieszkają w kraju, względem tych którzy z niego wyjechali. Każdy ma swoje życie. Nie jesteśmy do niczego zmuszani. Tym bardziej do życia w kraju w którym, z tego co czytam, słyszę i widzę średnio da się żyć.
    Z książek ,hehe ,nawet nie powinies był tego pisać .
    Przyjacielu:
    W Polsce żyje się całkiem dobrze,jak w kazdym kraju jest rozwarstwienie.
    W wielu dziedzinach Polska odstaje od krajów zachodnich ,ale to też jest wina nas polaków.
    Nie szanujemy przepisów drogowych,porzadkowych ,konstytucji ,itd.
    Wybieramy kretynów na polityków itd.
    Gdybyłbym tak niezadowolony jak cholera z życia w tym kraju ,to juz by mnie tu nie było.
    Co serdecznie niezadowolonym doradzam,
    przy okazji sugerujac zapoznanie się z sytuacją społeczną w innych krajach europy.
    "http://www.canon-board.info/galerie-uzytkownikow-15/zysk-auto-moto-speed-i-inne-95489/"]galeria na CB[/URL]
    7D2/10-640/2,8-5,6+YN568EXII

  7. #27
    Pełne uzależnienie Awatar banan82
    Dołączył
    Jun 2007
    Miasto
    Scotland
    Wiek
    41
    Posty
    1 165

    Domyślnie Odp: Szykujcie większą kasiorkę dla Zakałdu Utylizacji Szmalu ...

    Cytat Zamieszczone przez zysk Zobacz posta
    Z książek ,hehe ,nawet nie powinies był tego pisać .
    Przyjacielu:
    W Polsce żyje się całkiem dobrze,jak w kazdym kraju jest rozwarstwienie.
    W wielu dziedzinach Polska odstaje od krajów zachodnich ,ale to też jest wina nas polaków.
    Nie szanujemy przepisów drogowych,porzadkowych ,konstytucji ,itd.
    Wybieramy kretynów na polityków itd.
    Gdybyłbym tak niezadowolony jak cholera z życia w tym kraju ,to juz by mnie tu nie było.
    Co serdecznie niezadowolonym doradzam,
    przy okazji sugerujac zapoznanie się z sytuacją społeczną w innych krajach europy.
    No nie wiem czy za minimalną pensję, wykładając towary na półki dla przykładu, stać ludzi na większość życiowych przyjemnośći.

    Pod tym względem Polska niestety jest głęboko w tyle. Nie każdy musi być inżynierem, politykiem czy nauczycielem. Nawet za najmniej płatne prace, powinno się w teorii dać wyżyć.

    Za około 1400zł to jest wegetacja. 900 funtów w UK - stać cię na wakacje, kredyt mieszkaniowy i dobre auto. ZUS brytyjski minimalny, a przy minimalnej pensji podatku dochodowego nie płacisz.

    I powiedz mi Zysk że w Polsce dobrze się żyje. Może w Warszawie gdy pracujesz dla zagranicznej korporacji.
    5Dmk3 + 1Dsmk2 + Fuji X-T1
    Crazy Apple Fanboy
    Ex Linux User

  8. #28
    Początki nałogu Awatar MariuszM
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Warszawa/Ursynów
    Wiek
    48
    Posty
    245

    Domyślnie Odp: Szykujcie większą kasiorkę dla Zakałdu Utylizacji Szmalu ...

    Cytat Zamieszczone przez banan82 Zobacz posta

    I powiedz mi Zysk że w Polsce dobrze się żyje. Może w Warszawie gdy pracujesz dla zagranicznej korporacji.
    W Polsce można żyć wręcz doskonale. I to wcale nie w korpo:-)
    W korpo ludzie często tylko myślą, że są szczęśliwi, bo ich stać na sushi raz w tygodniu lub wakacje raz w roku w Turcji.
    Najczęściej są jednak zakładnikami banków i korporacji.

    Jesteś z zawodu spadkobiercą, najlepiej ziemskim, synem polityka lub znanego biznesmena. Żyjesz jak Pan.
    Biegam, bo lubię

  9. #29
    Bywalec Awatar PMP
    Dołączył
    Jul 2012
    Miasto
    Poznań
    Posty
    131

    Domyślnie Odp: Szykujcie większą kasiorkę dla Zakałdu Utylizacji Szmalu ...

    Kabaret Młodych Panów & Kabaret Smile - Król ZUS …: http://youtu.be/g2bEsm9ZtM0 tak mi się przypomniało

  10. #30
    Pełne uzależnienie Awatar zysk
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    1 121

    Domyślnie Odp: Szykujcie większą kasiorkę dla Zakałdu Utylizacji Szmalu ...

    Cytat Zamieszczone przez banan82 Zobacz posta
    Za około 1400zł to jest wegetacja. 900 funtów w UK - stać cię na wakacje, kredyt mieszkaniowy i dobre auto. ZUS brytyjski minimalny, a przy minimalnej pensji podatku dochodowego nie płacisz.

    I powiedz mi Zysk że w Polsce dobrze się żyje. Może w Warszawie gdy pracujesz dla zagranicznej korporacji.
    Tą odpowiedzią zakońcżę(taki mam zamiar) udział w tym topicu.
    banan82
    kilka ostatnich zdań:
    -upraszczasz wszystko okropnie
    -gloryfikujesz aogielski socjal przez pryzmat swojego"sukcesu" na wyspach i nie mąć tymi 900 funtami
    -pokaż może tych emigrantów ,którzy maja jeszcze gorzej niż Ci za 1400,bo nie mają wsparcia rodziny
    -czy Ty uważasz wszystkich ,którzy nie wyjechali za kretynów ?
    -tysiace nowych aut ,zapchane SPA i ośrodki wypoczynkowe, zarezerwowane wyjazdy zagraniczne
    -na wyspach nie ma biedaków ?
    -nie mieszkam w Wawie i nie marzę o tym .
    -to jest moja opinia o mojej Polsce
    "http://www.canon-board.info/galerie-uzytkownikow-15/zysk-auto-moto-speed-i-inne-95489/"]galeria na CB[/URL]
    7D2/10-640/2,8-5,6+YN568EXII

Strona 3 z 13 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •