Strona 2 z 13 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 122

Wątek: Szykujcie większą kasiorkę dla Zakałdu Utylizacji Szmalu ...

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar banan82
    Dołączył
    Jun 2007
    Miasto
    Scotland
    Wiek
    41
    Posty
    1 165

    Domyślnie Odp: Szykujcie większą kasiorkę dla Zakałdu Utylizacji Szmalu ...

    Cytat Zamieszczone przez zysk Zobacz posta
    Tak ,śmiesznie tanie,szczególnie dla tych co mają ambicję ,chęc nauki ,a nie mają wsparcia finansowego ani samodzielnego mieszkania.
    Chyba nie masz styku z tym przedzialem"studentów".Diesiatkom jesli nie setkom ludzi ,nie śmiałbym powiedzieć ile kosztuje moje hobby.

    Co do dramatyzowania:
    Nie ,nie dramatyzuję.To tylko moje zdanie.
    Ktoś ,kto ucieka po studiach za które nie zaplacił,chwali się tym ,a jednocześnie przyjeżdża po chińskie zupki do tesco co miesiac ,jest po prostu mięczakiem.
    Takie obrazki widzę codziennie w lokalnym hipmarkecie.
    Aby było jasne: to nie do kolegi banan.
    Nie uciekłem, ale miałem ofertę pracy nie do odrzucenia. Na szczęście w zawodzie który mi dały studia. Do Polski to puki co przyjeżdzam rodzinę odwiedzić, a na forum canon-board byłem już zanim gdziekolwiek pojechałem więc Swoje w nasz kraj zainwestowałem, więc myślę, że dług za studia spłacony.

    Żyje się tam gdzie jest dobrze. W Polsce (i całym bloku na wschód od Niemiec) dobrze nie jest. Sentymentów do garnka nie włożysz a poza tym nikt nikogo na siłę nigdzie nie trzyma. Jako kraj dostaliśmy po d**ie w XX wieku pomimo zniesienia komuny niezbyt się polepsza.
    5Dmk3 + 1Dsmk2 + Fuji X-T1
    Crazy Apple Fanboy
    Ex Linux User

  2. #12
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    46
    Posty
    12 012

    Domyślnie Odp: Szykujcie większą kasiorkę dla Zakałdu Utylizacji Szmalu ...

    Cytat Zamieszczone przez igor58 Zobacz posta
    nie zapominaj, kto zapłacił za Twoje studia
    to jest ten malo komentowany aspekt wolnego rynku pracy w Unii. ze kraje ekonomicznie lepiej stojace drenuja specjalistow z krajow biedniejszych.

    czesc tego niejako "wraca" w funduszach unijnych, ktorych de facto Polska bierze niewspolmiernie duzo do swojej wielkosci. i tutaj podatnik ze zgnilego kapitalistycznego zachodu
    moglby sie burzyc, ze to z jego dochodow idzie. po prawdzie to akurat o tym nie ma prawa zapomniec, od bicia na tej piany sa brunatni politycy (Wilders, Farage, Le Pen, ...)

    Cytat Zamieszczone przez YaneC Zobacz posta
    Szwedzi muszą studia opracować. Przynajmmiej lekarze....
    nie wiem jak konkretnie Szwecja, ale w wielu krajach jest duzy niedobor medykow. i te kraje z jednej strony kombinuja jak zatrzymac wlasnych absolwentow a z drugiej strony uwielbiaja
    sciagac juz "zaplaconych" absolwentow spoza swoich granic...

    Cytat Zamieszczone przez zanussi Zobacz posta
    O il emu te studia w ogóle były potrzebne za granicą.... i nie tyle potrzebne co respektowane.... Tam odpracowujesz studia, ale tam studia a to co u nas nazywa się uczelnią wyższą to dwa różne światy....
    tu bym sie nie rozpedzal. a na pewno nie generalizowal. wiem, ze w NL studia sa duzo bardziej praktyczne i z lepszym przelozeniem na dobry start na rynku pracy. ale to niekoniecznie sa studenci wyzszego kalibru niz z szanujacej sie polskiej uczelni.


    Cytat Zamieszczone przez zysk Zobacz posta
    Mam nadzieję,że nie przyjeżdżasz do Polski .Ja po takiej decyzji nie przyjeżdżałbym .
    bo?

    Cytat Zamieszczone przez MariuszM Zobacz posta
    Pewnie rodzice, nie? (w podatkach)
    jego rodzice. moi rodzice. Twoi rodzice. pana rodzice. pani rodzice...

    koszt wyksztalcenia magazyniera czy inzyniera, jesli uwzglednic cala stojaca za tym infrastrukture, nie jest az tak maly. a z tego co wiem w przypadku medykow mowi sie o jeszcze wiekszych nakladach...

    znalazlem takie dane (szkolnictwo podstawowe) i nawet zakladajac, ze Polska nie jest w czolowce swiatowej, to to moze byc wiecj niz 40~50 tysiecy PLN za wygenerowanie "mgr" przed nazwiskiem:


    U.S. Education Spending & Student Performance vs. The World Infographic | MAT@USC | USC Rossier Online

    to jest graficzne, ale sa pod spodem odnosniki do zrodel. mnie sie nie chce dlubac szczegolowo, zeby dojsc do uczelni wyzszych, Google namietnie upiera sie, ze interesuja mnie czesne na uniwerkach
    www albo tez flickr

  3. #13
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    46
    Posty
    12 012

    Domyślnie Odp: Szykujcie większą kasiorkę dla Zakałdu Utylizacji Szmalu ...

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Studia w PL są śmiesznie tanie. Cały semestr na politechnice kosztuje tyle co dobre, jednodniowe warsztaty foto
    bosz... serio?


    studenta owszem, kosztuje niewiele. ale cala reszte przeciez dorzucaja podatnicy. lekarz pierwszego kontaktu tez jest darmowy, ale przeciez wyplate potem jakas dostaje i ma ogrzewanie w gabinecie. no a skads pieniadze na to sie musza wziac, prawda?
    www albo tez flickr

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar zysk
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    1 121

    Domyślnie Odp: Szykujcie większą kasiorkę dla Zakałdu Utylizacji Szmalu ...

    Cytat Zamieszczone przez banan82 Zobacz posta
    Żyje się tam gdzie jest dobrze. W Polsce (i całym bloku na wschód od Niemiec) dobrze nie jest. Sentymentów do garnka nie włożysz a poza tym nikt nikogo na siłę nigdzie nie trzyma. Jako kraj dostaliśmy po d**ie w XX wieku pomimo zniesienia komuny niezbyt się polepsza.
    -cieszy mnie każdy sukces polaka za granica i że za tą granica jest Tobie dobrze
    -widzę ,że Twoja wiedza (dobrze,niedobrze)jest mocno ograniczona,wyłączyłeś ze swojej oceny :wschodnie niemcy,południe europy,
    ale to nie to forum na szczegóły
    -co Ty przyjacielu wiesz o komunie ? zapytałby Linda
    pozdrawiam
    "http://www.canon-board.info/galerie-uzytkownikow-15/zysk-auto-moto-speed-i-inne-95489/"]galeria na CB[/URL]
    7D2/10-640/2,8-5,6+YN568EXII

  5. #15
    Początki nałogu Awatar MariuszM
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Warszawa/Ursynów
    Wiek
    48
    Posty
    245

    Domyślnie Odp: Szykujcie większą kasiorkę dla Zakałdu Utylizacji Szmalu ...

    Cytat Zamieszczone przez zysk Zobacz posta
    Ktoś ,kto ucieka po studiach za które nie zaplacił,chwali się tym ,a jednocześnie przyjeżdża po chińskie zupki do tesco co miesiac ,jest po prostu mięczakiem.
    Takie obrazki widzę codziennie w lokalnym hipmarkecie.
    Mijasz się z prawdą, bo owszem, zapłacił - on i zapewne jego rodzice płacąc w tym kraju podatki od każdej zarobionej/wydanej złotówki, i to kilkukrotnie.

    I ma prawo wyjechać kiedy chce i gdzie chce, ma również prawo robić zakupy w lokalnym Tesco (nawet lepiej, że w lokalnym, bo dzięki niemu znowu płaci podatki w PL).

    Nie nazwałbym go mięczakiem, a wręcz przeciwnie:-)

  6. #16
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Szykujcie większą kasiorkę dla Zakałdu Utylizacji Szmalu ...

    Cytat Zamieszczone przez zysk Zobacz posta
    Tak ,śmiesznie tanie,szczególnie dla tych co mają ambicję ,chęc nauki ,a nie mają wsparcia finansowego ani samodzielnego mieszkania.
    Chyba nie masz styku z tym przedzialem"studentów".Diesiatkom jesli nie setkom ludzi ,nie śmiałbym powiedzieć ile kosztuje moje hobby.
    Jak ktoś ma ambicję i chęć nauki to na pewno osiągnie założony cel. Trochę wiary Ogólnie wiedza kosztuje. Inżynier zaocznie na politechnice to koszt. ok. 15.000zł. Wg Ciebie to dużo jak za taką wiedzę poświadczoną konkretnym zaświadczeniem - dyplomem inżyniera? Myślę, że na taką kwotę, w przypadku braku wsparcia finansowego, można brać kredyt studencki i jakiejś tragedii nie będzie.
    Porównaj to z kosztem studiów w Europie Nawet w PL...bardzo podstawowy kurs excella z allegro 50zł, autocada ok. 80zł itd. a na uczelni jest tego znacznie więcej.

    Ogólnie jestem daleki od potępiania ludzi, którzy wyemigrowali a w szczególności rozliczania ich z pobranych świadczeń, za które zapłacili w podatkach jak nie oni sami to ich rodzice. Wracając do postu centura - to s****#%^y Czekamy jeszcze na opublikowanie nowej składki zdrowotnej, wraz z którą pragnąłbym dostać na piśmie co pokrywa owa składka i na jakich warunkach z możliwością wypowiedzenia umowy
    Miłego dnia
    moja www

  7. #17
    Początki nałogu Awatar MariuszM
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Warszawa/Ursynów
    Wiek
    48
    Posty
    245

    Domyślnie Odp: Szykujcie większą kasiorkę dla Zakałdu Utylizacji Szmalu ...

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta

    jego rodzice. moi rodzice. Twoi rodzice. pana rodzice. pani rodzice...

    koszt wyksztalcenia magazyniera czy inzyniera, jesli uwzglednic cala stojaca za tym infrastrukture, nie jest az tak maly. a z tego co wiem w przypadku medykow mowi sie o jeszcze wiekszych nakladach...
    Podatki są jeszcze większe, bo płacone od każdej zarobionej złotówki, wydanej złotówki, a nawet powietrza którym oddychasz.
    Podatkiem jest też coś co nazywa się oszukańczo ubezpieczeniem emerytalno-rentowym...

    Obywatel tyle wpompowuje w to państwo, że ma prawo zrobić studia, a następnie pierwszego dnia z dyplomem kupić bilet do Nowej Zelandii i polecieć....
    Ostatnio edytowane przez MariuszM ; 30-12-2014 o 22:39

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar zanussi
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    to tu to tam
    Wiek
    48
    Posty
    1 696

    Domyślnie Odp: Szykujcie większą kasiorkę dla Zakałdu Utylizacji Szmalu ...

    ZUS jest obowiązkowy... i to jest ta największa tragedia.... bo już godziwa emerytura obowiązkowa nie jest..... renta także.... ale ZUS? ZUS w jakiejkolwiek nonsensownej kwocie by nie był zawsze jest obowiązkowy.... nie ważne czy zarobiłeś w miesiacu 0 zł, 100 zł czy 100 000 zł ZUS kosztuje zawsze tyle samo.... i to jest tragedia tego systemu.... że prócz ZUSu nie ma nic..... nie płacisz ZUS - nie ma Cię - spadaj, wypad, zgiń, przepadnij
    Oko plus aparat - dobrana para.

    sprzęt do generowania, rozpraszania, skupiania i rejestrowania świat(ł)a.....

  9. #19
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Szykujcie większą kasiorkę dla Zakałdu Utylizacji Szmalu ...

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    bosz... serio?


    studenta owszem, kosztuje niewiele. ale cala reszte przeciez dorzucaja podatnicy.
    Zgadza się, ale jeśli nawet cały koszt to 40-50k zł jak podajesz w poprzednim poście to relatywnie nie są to duże kwoty za wykształcenie. Osobiście wolałbym żeby państwo nic nie dawało("edukacja", "ochrona zdrowia" itd.), ale też nie zabierało (podatki), aby to potem rozdać "sprawiedliwie" Temat rzeka.
    Miłego dnia
    moja www

  10. #20
    Pełne uzależnienie Awatar zysk
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    1 121

    Domyślnie Odp: Szykujcie większą kasiorkę dla Zakałdu Utylizacji Szmalu ...

    Cytat Zamieszczone przez MariuszM Zobacz posta
    I ma prawo wyjechać kiedy chce i gdzie chce, ma również prawo robić zakupy w lokalnym Tesco (nawet lepiej, że w lokalnym, bo dzięki niemu znowu płaci podatki w PL).

    Nie nazwałbym go mięczakiem, a wręcz przeciwnie:-
    Ależ przyjacielu zgadzam się z Tobą:
    -dziś możemy prawie dowolnie decydować co robimy i gdzie mieszkamy.
    -możemy jeść zupki chińskie w Polsce i w Londynie
    -możemy zmywać gary w knajpie polskiej lub angielskiej
    -mozemy pracować za grosze w aglii i w polsce
    -możemy pracować za dobre pieniadze i tu i tam
    ale:
    na wszystko trzeba zapracować:
    od wysiłku,pracy,nauki ,samozaparcia po trochę szczęścia.
    btw
    Pod Tesco ,którego nie wymieniałem ,widzę co weekend "emigrantów"
    skurczonych,zmęczonych,wymiętych ,skacowanych,z redbulami w łapkach .
    To są właśnie mięczaki,nie potrafią i nie mogą żyć za granicą.
    Tym ,którzy mogą i zintegrowali się ze społecznością zagraniczną-gratuluję.
    Też bym tak zrobił.
    "http://www.canon-board.info/galerie-uzytkownikow-15/zysk-auto-moto-speed-i-inne-95489/"]galeria na CB[/URL]
    7D2/10-640/2,8-5,6+YN568EXII

Strona 2 z 13 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •