Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 31

Wątek: G1 X Mark II czy G7 x?

  1. #21
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2013
    Miasto
    Sulechów
    Posty
    489

    Domyślnie Odp: G1 X Mark II czy G7 x?

    Porównanie rozmiarów Eosa M i Canona G16:

    Compare camera dimensions side by side

  2. #22

    Domyślnie Odp: G1 X Mark II czy G7 x?

    Cytat Zamieszczone przez Janusz_K Zobacz posta
    Dylemat jest inny. W jakich sytuacjach potrzebny jest lepszy aparat, niż np. S120, czy G16, a nie potrzeba w nich jakości, jaką osiągamy za pomocą lustrzanki.
    No właśnie o to chodzi.

    Ja lubię fotografować ale staram się robić to z głową. Robię zdjęcia dzieciom ale staram się, żeby były one dobre a nie napstrykane jak leci. Swego czau pasjonowałam się makrofotografię. Jestem amatorem ale ma dla mnie znaczenie światło, GO, ziarno itd. I chce mieć do tego maksymalnie uniwersalny sprzęt, bo nie lubię nosić ze sobą klamotów

    Aktualnie skłaniam się ku g16 bo jest prawie o 1000zł tańszy od g7 x a ma i makro i dobre filmy. Matrycę małą ale taką samą jak w g12 a nie miałam jakiś szczególnych zastrzeżeń do tamtej... więc czy jest sens aż tyle dopłacać za dużą matrycę?

  3. #23
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: G1 X Mark II czy G7 x?

    Cytat Zamieszczone przez koraf Zobacz posta
    W teorii można kupić za 999 zł sam byłem zainteresowany, ale w praktyce nigdzie nie ma za taką cenę .
    Sprawdziłbym w okolicy, ale boję się, że będzie mnie to kosztować 1000

  4. #24
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: G1 X Mark II czy G7 x?

    Cytat Zamieszczone przez Suchy Zobacz posta
    No i optyka do eosa m jest rewelacyjna. 18-55 stm miażdży! Jest jeszcze lepszy niż lustrzankowy 18-55 stm. Pewnie ostrzy wolno ale wszystkie kompakty Canona też tak mają.
    Nie wszystkie kompakty tak mają. EOS M to muł w porównaniu chociażby do G16, wiem co piszę bo posiadam obydwa aparaty. Do EOS M wgrałem Magic Lantern i podpinam do niego za pomocą odpowiedniej przejściówki posiadane przez siebie obiektywy z bagnetem M42. Do pracy z nimi ten aparat nadaje się doskonale, tu nie jest potrzebna duża szybkość działania no i w takiej konfiguracji akumulator na dłużej starcza. Bo niestety obiektywy z bagnetem EF-M są trochę? dziwne ze względu na swoje zachowanie. Miałem stałkę EF-M 22mm f/2 STM, przy każdym usypianiu (już nie wspominając o wyłączaniu) aparatu obiektyw automatycznie sobie "parkował" (jego ruchoma pracująca część chowała się do środka tak aby nic nie wystawało) co nie pozostawało bez wpływu na długość pracy akumulatora. Tak, jakby się ktoś pytał to mam drugi w zapasie bo bez niego lepiej w ogóle nie wychodzić z domu z tym aparatem jeśli ktoś chce podpinać pod niego obiektywy z bagnetem EF-M.

    Cytat Zamieszczone przez adad Zobacz posta
    Aktualnie skłaniam się ku g16 bo jest prawie o 1000zł tańszy od g7 x a ma i makro i dobre filmy. Matrycę małą ale taką samą jak w g12 a nie miałam jakiś szczególnych zastrzeżeń do tamtej... więc czy jest sens aż tyle dopłacać za dużą matrycę?
    Większa matryca zbiera więcej światła więc powinnaś otrzymać lepszą jakość obrazu... Zresztą sama sprawdź:

    Test Canon PowerShot G16 - Właściwości matrycy - Test aparatu - Optyczne.pl

    Przewiń trochę do dołu gdzie masz porównywarkę. Wybierz ISO 200, PowerShot G7 X, PowerShot G1 X Mark II, zwiększaj ISO i obserwuj co się dzieje. Najmniej zaszumiony i najbardziej wierny kolorystycznie obraz uzyskasz z Canon PowerShot G1 X Mark II, potem G7 X a na końcu G16.

    Filmy na G16 kręci się jak marzenie (dlaczego nie jest tak fajnie w 6D!?) ale ja mam zastrzeżenia co do jakości rejestrowanego dźwięku. Szumi znacznie bardziej niż w 6D, nawet przy włączonej redukcji szumu wiatru czy jak to się tam nazywa. Gdybym miał to często robić (nagrywać filmiki) to od razu zainwestowałbym w jakiś mikrofon wystający poza obręb aparatu bardziej do przodu.

  5. #25

    Domyślnie Odp: G1 X Mark II czy G7 x?

    Chyba nic nie kupię Każdy aparat ma jakieś wady, nie mogę znaleźć nic co by spełniało wszystkie moje założenia... myślałam, że na takiej półce cenowej to nie będzie żadnego problemu

  6. #26
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2013
    Miasto
    Sulechów
    Posty
    489

    Domyślnie Odp: G1 X Mark II czy G7 x?

    G12 to taki aparat, ze naprawdę trudno go zastąpić. G16 ma niby nowszą matrycę, która jest de facto gorsza a do tego nie ma ruchomego ekranu. Pozostałe 2 aparaty są o wiele droższe, mają gorsze makro, G7X pewnie nie będzie miał możliwości mocowania akcesoriów na obiektywie...
    Może warto trochę poczekać z zakupem, bo Canon właśnie zapowiedział wydanie nowego kompaktu z serii G o wielce inspirujących parametrach:
    - matryca formatu 1",
    - odpowiednik ogniskowych 24-200 mm,
    - światłosiła f/1.4-2.0,
    - system stabilizacji optycznej IS,
    - korpus ze stopów magnezowych,
    - ekran LCD o przekątnej 3.2 cala i rozdzielczości 1.3 mln punktów,
    - wbudowany GPS,
    - wbudowany interfejs WiFi.

    Wg mnie idealny aparat podróżniczy i taki ogólnoużytkowy dla amatora. Nie wiadomo tylko czy ekran będzie ruchomy. Matryca 1-calowa da lepsza jakość zdjęć niż te dotychczasowe w serii G a jednocześnie jest na tyle mała, ze z makro i głębią ostrości nie powinno być żadnych problemów.

    Ja na razie swoją G12 wysyłam na Żytnią bo w tej chwili następcy nie widać. Może będzie nim własnie ten nowy dopiero zapowiadany aparat...

  7. #27
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: G1 X Mark II czy G7 x?

    Jak zauważył jeden z kolegów na forum, ta 1" matryca ma lepszą dynamikę niż 6d

    P.S. Niestety to jedyna rzecz, którą ma lepszą. I w dodatku tylko na ISO 100. Ale i tak robi na mnie to wrażenie.

    P.S. 2. Ciekawe czy Canon inwestując w R&D związany z wykorzystaniem tej matrycy w kompaktach poprzestanie na tym czy popełni też coś w rodzaju Nikon 1?
    Ostatnio edytowane przez jotes25 ; 07-01-2015 o 15:09

  8. #28

    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Podbeskidzie
    Posty
    0

    Domyślnie Odp: G1 X Mark II czy G7 x?

    Czy są dostępne jakieś baterie-zamienniki do G1x II?

  9. #29
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: G1 X Mark II czy G7 x?

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Jak zauważył jeden z kolegów na forum, ta 1" matryca ma lepszą dynamikę niż 6d

    P.S. Niestety to jedyna rzecz, którą ma lepszą. I w dodatku tylko na ISO 100. Ale i tak robi na mnie to wrażenie.

    P.S. 2. Ciekawe czy Canon inwestując w R&D związany z wykorzystaniem tej matrycy w kompaktach poprzestanie na tym czy popełni też coś w rodzaju Nikon 1?
    Raczej wątpię. Oni raczej w takie ślepe uliczki nie wchodzą. Zresztą charakterystyczne jest to że nie mają tendencji do powielania rozwiązań innych producentów tylko rzeźbią coś samemu.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  10. #30

    Domyślnie Odp: G1 X Mark II czy G7 x?

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    P.S. 2. Ciekawe czy Canon inwestując w R&D związany z wykorzystaniem tej matrycy w kompaktach poprzestanie na tym czy popełni też coś w rodzaju Nikon 1?
    No w sumie miałem okazję pobawić się właśnie Nikonem 1 AW z obiektywem 11-€“27.5mm i muszę stwierdzić, że zwolennicy egipskich raf będą nim zachwyceni. Piachu i upadków też się nie boi. Na początku było to nie wiadomo co, a w końcu okazało się, dla kogo to ma być.

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •