Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Sprzęt dla początkującego portrecisty

  1. #1
    Coś już napisał Awatar MartinYa
    Dołączył
    Aug 2014
    Miasto
    Gorzów
    Posty
    55

    Domyślnie Sprzęt dla początkującego portrecisty

    Witam.
    Fotografią chciałbym zajmować się wyłącznie amatorsko więc szukam budżetowych rozwiązań aby stworzyć mini studio najbardziej interesują mnie portrety ludzi, takie zdjęcia podobają mi się najbardziej moja dziewczyna zajmuje się stylizacją paznokci i na potrzeby aktualizowania jej strony internetowej także będę musiał robić zdjęcia.
    Mam body canon 600d z kitem 18-55 oraz kupiłem używany obiektyw ef 50 mm1.8 II. Po przeczytaniu wielu wątków na forum mniej więcej wiem co będę potrzebował jeszcze tzn. lampa błyskowa, jakieś źródła światła ciągłego myślę żeby kupić jakiś gotowy zestaw do 1500zl, filtry polaryzacyjne na obiektywy do zdjęć w plenerze. Moje pytanie czy może ktoś pomóc zdecyduj co jest mi najbardziej potrzebne na teraz bo budżet pozwala kupić powiedzmy coś za około 500 do 1000 zł miesięcznie więc zanim kupie wszystko ze swojej listy to minie jeszcze sporo czasu, a chciałbym zacząć robić zdjęcia już bo jak dotychczas nie zrobiłem żadnego które było zadowalające. Mam nadzieje także ze sporządzając listę niczego niezbędnego nie pominąłem
    http://www.glamstudio.pl
    5d mark3, 6D i 600D |S50mm f1.4 Art, C100mm f2.8 is L, C17-40mm f4.0 L, C50mm f1.8, C85 f1.8


  2. #2
    Początki nałogu
    Dołączył
    Dec 2014
    Miasto
    Oberschlesien
    Posty
    389

    Domyślnie Odp: Sprzęt dla początkującego portrecisty

    kup dwie lampy 200 Ws i do tego tło i blendę.
    Resztę wydaj na porządny kurs świecenia.

  3. #3
    Uzależniony
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    552

    Domyślnie Odp: Sprzęt dla początkującego portrecisty

    może warto miec obiektyw do portretowania ? do cropa i budzetowo to 85 1.8

  4. #4
    Uzależniony Awatar słowiczek
    Dołączył
    Feb 2014
    Miasto
    T.M.
    Wiek
    50
    Posty
    764

    Domyślnie Odp: Sprzęt dla początkującego portrecisty

    Do plenerów na pewno jasną stałkę 85/1.8 będzie ok, lub też obiektyw makro ( też stałka) które sprawdzają się w portrecie. Przydałaby się blenda. Do studia - jakie by ono nie było - oświetlenie.

  5. #5
    Coś już napisał Awatar MartinYa
    Dołączył
    Aug 2014
    Miasto
    Gorzów
    Posty
    55

    Domyślnie Odp: Sprzęt dla początkującego portrecisty

    Cytat Zamieszczone przez słowiczek Zobacz posta
    Do plenerów na pewno jasną stałkę 85/1.8 będzie ok, lub też obiektyw makro ( też stałka) które sprawdzają się w portrecie. Przydałaby się blenda. Do studia - jakie by ono nie było - oświetlenie.
    Mam na liście zakup 85 1.8 troszke mam obawy czy nie jest zbyt wąski do cropa musze przejrzeć zdjęcia nim robione, czasem mam wrażenie że 50mm 1.8 jest troszkę wąski

  6. #6
    Uzależniony Awatar słowiczek
    Dołączył
    Feb 2014
    Miasto
    T.M.
    Wiek
    50
    Posty
    764

    Domyślnie Odp: Sprzęt dla początkującego portrecisty

    Cytat Zamieszczone przez MartinYa Zobacz posta
    Mam na liście zakup 85 1.8 troszke mam obawy czy nie jest zbyt wąski do cropa musze przejrzeć zdjęcia nim robione, czasem mam wrażenie że 50mm 1.8 jest troszkę wąski
    Bo to crop, więc trzeba się z tym pogodzić, albo zmienić na ff, albo...zbieraj na 30/1.4, do pomieszczeń na cropa w sam raz. Jeżeli to musi być stałka. Możesz się też rozejrzeć za krótkim zoomem o stałym świetle, starczy na t17-50/2.8
    Ostatnio edytowane przez słowiczek ; 14-12-2014 o 19:05

  7. #7
    Początki nałogu
    Dołączył
    Dec 2014
    Miasto
    Oberschlesien
    Posty
    389

    Domyślnie Odp: Sprzęt dla początkującego portrecisty

    30 nie jest szkłem do portretu. Umówmy się, że warunkowo 50 może być. Ale to tylko umownie lub marketingowo, bo teoretycznie portret można zrobić wszystkim. Tylko, że im bliżej 100mm tym lepiej dla fotografowanej osoby.

  8. #8
    Uzależniony Awatar słowiczek
    Dołączył
    Feb 2014
    Miasto
    T.M.
    Wiek
    50
    Posty
    764

    Domyślnie Odp: Sprzęt dla początkującego portrecisty

    Cytat Zamieszczone przez cubbus Zobacz posta
    30 nie jest szkłem do portretu.
    Na cropie?

  9. #9
    Początki nałogu Awatar maciek12ss
    Dołączył
    Aug 2012
    Wiek
    39
    Posty
    492

    Domyślnie Odp: Sprzęt dla początkującego portrecisty

    Czy na cropie czy na ff obiektyw ma takie same znieksztalcenia. Crop jedynie obetnie te po brzegach.
    6D, C16-35L II, C50 1.8II, C85 1.8, S70-300 APO DG MACRO, 600D+kit, 2X YN568EXII, 3X YN622C, jupiter 21m (200mm f4), helios 44m-5(58mm f2)

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar RobertON
    Dołączył
    Dec 2012
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Wiek
    60
    Posty
    2 173

    Domyślnie Odp: Sprzęt dla początkującego portrecisty

    Cytat Zamieszczone przez maciek12ss Zobacz posta
    Czy na cropie czy na ff obiektyw ma takie same znieksztalcenia. Crop jedynie obetnie te po brzegach.
    Właśnie dlatego aberracje będą efektywnie na obrazku mniejsze (na cropie), bo przy brzegach są największe, które "obetnie matryca".

    Ale tak, czy inaczej - 30 mm to zdecydowanie zbyt krótka ogniskowa do portretów.
    Ostatnio edytowane przez RobertON ; 15-12-2014 o 08:31

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •