Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 104

Wątek: PRZED i PO. Banal: fotograf prezentuje fote. Do zaawansowanych fotografów :)

  1. #1
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    61

    Domyślnie PRZED i PO. Banal: fotograf prezentuje fote. Do zaawansowanych fotografów :)

    Witajcie.
    Ten wątek kieruje do osob z doświadczeniem, ktore znaja swoja wartosc, wiedza, ze ich warsztat techniczny i zmysl estetyczny sa na wyzszym niz "amatorski" poziomie i sa pasjonatami. Osoby, ktore maja dystans do siebie i mimo wszystko sa w miare skromne. Czy zastanę tu takie?:)
    Sami sobie odpowiecie - chcialabym uniknac wypowiedzi osob, ktore zajmuja sie fotografia amatorsko (nie chodzi o to, ze nie zarabiaja na fotografii) / lub: dopiero zaczynaja.

    Do meritum:
    Powiedzmy, ze jestes osoba ktora opisalam wyzej:

    Czy masz jakies opory przed zaprezentowaniem fotografi przed i po obróbce? np. plenerze ktos kto jest w posiadaniu laptopa spontanicznie proponuje, zeby zgrac foty i zaprezentować je - godzisz sie na to? ;)
    (wybierasz pare sztuk z aparatu majac na uwadze, ze nie byly obrabiane)

    Czy jestes w stanie umiescic w tym wątku fote 'przed' i 'po'?

    Prosze mi nie tlumaczyc czym jest obróbka i co mozemy nią uzyskac, nie urodzilam się wczoraj :)
    Z gory dzieki za odpowiedzi.


    Prosze rowniez o nie zbaczanie z wątku i nie wdawanie sie w kłotnie i przepychanki :) Jesli nie macie nic do napisania - prosze nie wypowiadajcie sie: interesuja mnie proste i rzeczowe wypowiedzi / z uzasadnieniem chociazby :). Z gory dzieki.
    Ostatnio edytowane przez tymczasowa ; 23-11-2014 o 11:41

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar crazy
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Chełmno
    Wiek
    40
    Posty
    1 554

    Domyślnie Odp: :) Do zaawansowanych fotografów. Banal: fotograf prezentuje fote PRZED i PO

    Cytat Zamieszczone przez tymczasowa Zobacz posta
    Witajcie.
    Ten wątek kieruje do osob z doświadczeniem, ktore znaja swoja wartosc, wiedza, ze ich warsztat techniczny i zmysl estetyczny sa na wyzszym niz "amatorski" poziomie i sa pasjonatami. Osoby, ktore maja dystans do siebie i mimo wszystko sa w miare skromne. Czy zastanę tu takie?
    Sami sobie odpowiecie - chcialabym uniknac wypowiedzi osob, ktore zajmuja sie fotografia amatorsko (nie chodzi o to, ze nie zarabiaja na fotografii) / lub: dopiero zaczynaja.

    Do meritum:
    Powiedzmy, ze jestes osoba ktora opisalam wyzej:

    Czy masz jakies opory przed zaprezentowaniem fotografi przed i po obróbce? np. plenerze ktos kto jest w posiadaniu laptopa spontanicznie proponuje, zeby zgrac foty i zaprezentować je - godzisz sie na to?
    (wybierasz pare sztuk z aparatu majac na uwadze, ze nie byly obrabiane)

    Czy jestes w stanie umiescic w tym wątku fote 'przed' i 'po'?

    Prosze mi nie tlumaczyc czym jest obróbka i co mozemy nią uzyskac, nie urodzilam się wczoraj
    Z gory dzieki za odpowiedzi.


    Prosze rowniez o nie zbaczanie z wątku i nie wdawanie sie w kłotnie i przepychanki Jesli nie macie nic do napisania - prosze nie wypowiadajcie sie: interesuja mnie proste i rzeczowe wypowiedzi / z uzasadnieniem chociazby . Z gory dzieki.
    Podoba mi się zamysł :-)
    Skupiam się na zdjęciach a nie na tym czym fotografuję.

  3. #3
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Poznań
    Posty
    80

    Domyślnie Odp: :) Do zaawansowanych fotografów. Banal: fotograf prezentuje fote PRZED i PO

    Pomysł fajny. Szkoda tylko, że sama nie zamieściłaś swojej pracy.

  4. #4

    Domyślnie Odp: :) Do zaawansowanych fotografów. Banal: fotograf prezentuje fote PRZED i PO

    szkoda, że jestem amatorem bo dałbym przykład :-(
    Ludzie listy noszą...

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: :) Do zaawansowanych fotografów. Banal: fotograf prezentuje fote PRZED i PO

    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  6. #6
    Uzależniony Awatar słowiczek
    Dołączył
    Feb 2014
    Miasto
    T.M.
    Wiek
    50
    Posty
    764

    Domyślnie Odp: :) Do zaawansowanych fotografów. Banal: fotograf prezentuje fote PRZED i PO

    Cytat Zamieszczone przez tymczasowa Zobacz posta
    Witajcie.
    Ten wątek kieruje do osob z doświadczeniem, ktore znaja swoja wartosc, wiedza, ze ich warsztat techniczny i zmysl estetyczny sa na wyzszym niz "amatorski" poziomie i sa pasjonatami. Osoby, ktore maja dystans do siebie i mimo wszystko sa w miare skromne. Czy zastanę tu takie?
    Sami sobie odpowiecie - chcialabym uniknac wypowiedzi osob, ktore zajmuja sie fotografia amatorsko (nie chodzi o to, ze nie zarabiaja na fotografii) / lub: dopiero zaczynaja.

    Do meritum:
    Powiedzmy, ze jestes osoba ktora opisalam wyzej:

    Czy masz jakies opory przed zaprezentowaniem fotografi przed i po obróbce? np. plenerze ktos kto jest w posiadaniu laptopa spontanicznie proponuje, zeby zgrac foty i zaprezentować je - godzisz sie na to?
    (wybierasz pare sztuk z aparatu majac na uwadze, ze nie byly obrabiane)

    Czy jestes w stanie umiescic w tym wątku fote 'przed' i 'po'?

    Prosze mi nie tlumaczyc czym jest obróbka i co mozemy nią uzyskac, nie urodzilam się wczoraj
    Z gory dzieki za odpowiedzi.


    Prosze rowniez o nie zbaczanie z wątku i nie wdawanie sie w kłotnie i przepychanki Jesli nie macie nic do napisania - prosze nie wypowiadajcie sie: interesuja mnie proste i rzeczowe wypowiedzi / z uzasadnieniem chociazby . Z gory dzieki.
    Ładnie napisane, ale gdzie zdjęcia? To dział "Galerie użytkowników", więc oceniamy fotografie będące na różnym poziomie. No i konieczna edycja tytułu ( czytaj regulamin), bo wątek pójdzie w diabły...

  7. #7
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: :) Do zaawansowanych fotografów. Banal: fotograf prezentuje fote PRZED i PO

    Może nie do końca odpowiadam kryteriom które padałaś, ale i tak napiszę.
    Cytat Zamieszczone przez tymczasowa Zobacz posta
    ...Czy masz jakies opory przed zaprezentowaniem fotografi przed i po obróbce?... [/I]
    Nie pokazuję fotografii przed obróbką, chyba że na wyświetlaczu aparatu, gdy chcę danej osobie przedstawić ogólny zamysł zdjęcia lub gdy osoba chce zobaczyć swój wyraz twarzy itp.
    Powód jest prosty. Fotografuję zawsze w RAW, a więc:
    -nie ustawiam WB - najczęściej w końcowym efekcie jest zmienione.
    -fotografuję z reguły do prawej strony histogramu, często z lekkimi przepałami co wymaga zawsze korekty w programie graficznym.
    To są dwa główne powody, dla których nie daję zdjęć przed obróbką.
    PS
    Nie zauważyłem wcześniej że ten wątek umieszczony jest w galerii :-)
    Ostatnio edytowane przez tlustyx ; 23-11-2014 o 15:28
    6D; 5DII; C 24-70 2.8L; C 24-105L; C 70-200 2.8L; C 35 2.0 IS; C 50 1.4; C 85 1.8; S 17-35 2.8-4
    Moje fotki Moje fotki II

  8. #8
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    61

    Domyślnie Odp: :) Do zaawansowanych fotografów. Banal: fotograf prezentuje fote PRZED i PO

    Cytat Zamieszczone przez Gargins Zobacz posta
    Pomysł fajny. Szkoda tylko, że sama nie zamieściłaś swojej pracy.
    Sprawa jest prosta: nie obrabiam zdjęć i nie fotografuje w RAWie - wiec nie mam zdjec "przed" / "po" - jesli zdjecie zepsuję - wyrzucam, jesli jest ok - zostawiam.
    Wymyslalac tego posta chcialam podac koncepcje, a nie dać "przyklad: no! to dla zachęty ja publikuje pierwsza" - bo to nie bylo obowiązkowe, chyba, ze macie na mysli to, ze temat jest umieszczony w takim dziale a nie innym (podkreslenie ponizej).

    Jesli ktos chce - moze tutaj wrzucic swoje zdjecia na tej zasadzie i wtedy rozpocznie się praktyczna część wątku.

    ( Nie uwazam sie za speca ani geniusz wrodzony, po prostu nie mam ani czasu ani cierpliwosci na obrabianie - fotografia jest moja pasja/hobby, nie zarabiam na niej - nie robie sesji slubnych itp itd ) - prosze zostawic bez komentarza, to nie temat o mnie.

    Rozpoczynajac tutaj ten wątek pomyslalam ze ten dzial bedzie dobry - jesli powinien isc do innego to poprosze moderatora o przeniesienie go do "koncepcje" "pomysly" czy cokolwiek.

    a osoby chętne ktore regularnie obrabiaja zdjecia zachęcam do publikacji - ciekawi mnie jak wyglada wasza surowa fotka i pozniejsza, po obróbce.
    Ostatnio edytowane przez tymczasowa ; 23-11-2014 o 15:34

  9. #9
    Dopiero zaczyna Awatar ernest319
    Dołączył
    Sep 2014
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    36
    Posty
    25

    Domyślnie Odp: :) Do zaawansowanych fotografów. Banal: fotograf prezentuje fote PRZED i PO

    Cytat Zamieszczone przez tymczasowa Zobacz posta
    ciekawi mnie jak wyglada wasza surowa fotka i pozniejsza, po obróbce
    mnie tez .. ale to jest indywidualna sprawa każdego fotografa.. poza tym trzeba dążyć do ideału ..
    Canon 50d + tamron 28-75 mm f/2.8 + Canon 50mm 1.8 + Canon 70-210 f4 + Canon Speedlite 430EX II

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar RobertON
    Dołączył
    Dec 2012
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Wiek
    60
    Posty
    2 173

    Domyślnie Odp: :) Do zaawansowanych fotografów. Banal: fotograf prezentuje fote PRZED i PO

    Jako amator nie ma nic do powiedzenia, ale poniższe przykłady coś dopowiedzą... przynajmniej w kwestii obróbki

    Digital Foto Video - RAW - cyfrowy negatyw

Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •