Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 104

Wątek: PRZED i PO. Banal: fotograf prezentuje fote. Do zaawansowanych fotografów :)

  1. #11
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    61

    Domyślnie Odp: :) Do zaawansowanych fotografów. Banal: fotograf prezentuje fote PRZED i PO

    Cytat Zamieszczone przez ernest319 Zobacz posta
    mnie tez .. ale to jest indywidualna sprawa każdego fotografa.. poza tym trzeba dążyć do ideału ..

    Dlatego zalozylam ten temat wyjasniajac wszystko w 1 poscie - poszukiwany zaawansowany fotograf, ktory bedzie mial dystans i pokaze bez wstydu fote ktorą obrabia tyle i tyle czasu ... i efekt koncowy. Obawiam sie, ze bedzie ciezko o takowego, bo dla wielu jest to pewnego rodzaju "wstyd" A nuz znajdziemy tu kogos takiego. Nieistotne jest czy robi w RAWie czy nie - chodzi o to co zostanie utrwalone po odpaleniu migawki i to, co ostatecznie wypusci na forum/swoj profil na fb/swoja strone internetową.

    Nie ukrywam, ze zakladajac ten wątek mialam nadzieje na znalezienie kogos, dla kogo "postprodukcja" nie pelni kluczowego zabiegu nie mniej jednak licze sie z tym, ze sa osoby ktore trzasną fotkę ktorej lepiej nie pokazywac nikomu, a w domu beda ją dopieszczali (i niektorzy nawet do granic mozliwosci). Czekamy więc. O tyle o ile sie da.

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar RobertON
    Dołączył
    Dec 2012
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Wiek
    60
    Posty
    2 173

    Domyślnie Odp: :) Do zaawansowanych fotografów. Banal: fotograf prezentuje fote PRZED i PO

    Cytat Zamieszczone przez tymczasowa Zobacz posta
    Dlatego zalozylam ten temat wyjasniajac wszystko w 1 poscie - poszukiwany zaawansowany fotograf, ktory bedzie mial dystans i pokaze bez wstydu fote ktorą obrabia tyle i tyle czasu ... i efekt koncowy. Obawiam sie, ze bedzie ciezko o takowego, bo dla wielu jest to pewnego rodzaju "wstyd" A nuz znajdziemy tu kogos takiego. Nieistotne jest czy robi w RAWie czy nie - chodzi o to co zostanie utrwalone po odpaleniu migawki i to, co ostatecznie wypusci na forum/swoj profil na fb/swoja strone internetową.

    Nie ukrywam, ze zakladajac ten wątek mialam nadzieje na znalezienie kogos, dla kogo "postprodukcja" nie pelni kluczowego zabiegu nie mniej jednak licze sie z tym, ze sa osoby ktore trzasną fotkę ktorej lepiej nie pokazywac nikomu, a w domu beda ją dopieszczali (i niektorzy nawet do granic mozliwosci). Czekamy więc. O tyle o ile sie da.

    Nie chodzi o żaden wstyd, tylko nie wiem, czy założyłaś ten watek, aby się nauczyć - podpatrzyć czy aby ktoś dał receptę:
    1) RAW wołamy w .... 1-2-3, programów jest kilka, może kilkanaście,
    2) WB ustawiany na białe to tak, na czarne, to tak, na szare, inaczej a może na inne sposoby
    3) Odszumiamy to tak...
    4)...
    5)...
    .
    ..
    ...
    n) Zapisujemy...

    Nie ma takich recept wyłącznie jednych, jest ich całe setki..tysiące. Świetne lekcje są autorstwa Janusza BODY w dziale Tips & Tricks.

    Moim zdaniem oczekujesz zupełnie czegoś innego niż napisałaś.

    W mojej galerii mam zupełnie nieudaną fotkę koziołka - zrobioną przez szybę i wynik starań aby coś z tego "wyciągnąć".
    Jak Ci ten przykład coś da, to proszę bardzo.

    Pierwszy to JPEG prosto z puszki, druga fotka "ratowana" jak się dało, nawet nie pamiętam jakimi suwaczkami.



    Ostatnio edytowane przez RobertON ; 23-11-2014 o 17:35

  3. #13
    Dopiero zaczyna Awatar ernest319
    Dołączył
    Sep 2014
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    36
    Posty
    25

    Domyślnie Odp: :) Do zaawansowanych fotografów. Banal: fotograf prezentuje fote PRZED i PO

    ładnie ci to wyszlo RobertON

    przed

    po
    Canon 50d + tamron 28-75 mm f/2.8 + Canon 50mm 1.8 + Canon 70-210 f4 + Canon Speedlite 430EX II

  4. #14
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    61

    Domyślnie Odp: :) Do zaawansowanych fotografów. Banal: fotograf prezentuje fote PRZED i PO

    Cytat Zamieszczone przez RobertON Zobacz posta
    Nie chodzi o żaden wstyd, tylko nie wiem, czy założyłaś ten watek, aby się nauczyć - podpatrzyć czy aby ktoś dał receptę: (...)
    Nie pisalam o Tobie w kontekscie wstydu - znam osoby, ktore nie pokażą zdjecia zanim nie obrobią. Czy nauczyc? Nie, tez nie to - napisalam "z ciekawosci" chcac takze wiedziec czy sa tu osoby, ktore bedac zaawansowane mimo wszystko nie stosuja duzej obróbki, bo po prostu .... nie muszą, bo sa w stanie za pierwszym razem cyknac taka fotkę aby nie bylo trzeba w nia nadmiernie ingerować, (uf) a jesli juz ingerują - chcialabym zobaczyc jakie "byle co" obrabiaja, aby bylo "perełką". Bardzo bym chciala ominac komentarzy 'ale fotografia cyfrowa polega glownie na obróbce" - o tym wiem, nie mniej jednak wyboldowana kwestia jest dla mnei kluczowym pytaniem

    Mam nadzieje, ze wyrazilam sie bardzo jasno.

    ps. hm, dzieki za publikacje pierwszych fot przed-po.

  5. #15
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 309

    Domyślnie Odp: :) Do zaawansowanych fotografów. Banal: fotograf prezentuje fote PRZED i PO

    Ale fajny temat.
    Nie uważam, że "fotografia cyfrowa polega glownie na obróbce". Zdjęcia, w których za dużo muszę dłubać, po prostu wyrzucam. Bo leniwy jestem.

    Zdjęcia z dzisiejszego spaceru z psem.

    Przed

    Po

    Trochę ściemniłem i pobawiłem się temperaturą.

  6. #16
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    61

    Domyślnie Odp: :) Do zaawansowanych fotografów. Banal: fotograf prezentuje fote PRZED i PO

    Cytat Zamieszczone przez Leon007 Zobacz posta
    Ale fajny temat.
    Nie uważam, że "fotografia cyfrowa polega glownie na obróbce". Zdjęcia, w których za dużo muszę dłubać, po prostu wyrzucam. Bo leniwy jestem.

    Zdjęcia z dzisiejszego spaceru z psem. (...)

    Trochę ściemniłem i pobawiłem się temperaturą.

    A dziekuje za uznanie dla pomyslu takiego, a nie innego tematu
    Otóż to, ja tez nie uwazam, ze fotografia cyfrowa polega glownie na obrobce, nie mniej jednak kiedys uczestniczylam w dyskusji w ktorej twierdzono, ze tak wlasnie jest. U mnie podobnie jest z fotografowaniem - jestem zbyt leniwa zeby siedziec przy fotach i dlubac.. dlubac ... mam wystarczajaco pracy przy komputerze -_- Nie kazda fota wyjdzie super, ale staram sie osiagnac efekt przy aparacie, a nie przy komputerze.

    To co wrzuciles - niewiele manewrowales, faktycznie - ciut kontrastu. Brakowalo jeszcze zeby ów kolorowy ptaszor spojrzal bezposrednio w obiektyw. Byloby to wysoce "cute" i ujmujące
    Ostatnio edytowane przez tymczasowa ; 23-11-2014 o 19:51

  7. #17
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 309

    Domyślnie Odp: :) Do zaawansowanych fotografów. Banal: fotograf prezentuje fote PRZED i PO

    Wystarczyło krzyknąć "Ty! Sikorka!" i spojrzał

    przed

    A temat mi się podoba, bo można się z niego czegoś nauczyć. Ty pokaż, chociaż tymczasowo ( ), jak masz przed i po.

  8. #18
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2011
    Miasto
    022
    Wiek
    44
    Posty
    367

    Domyślnie Odp: :) Do zaawansowanych fotografów. Banal: fotograf prezentuje fote PRZED i PO

    czy tylko zaawansowani czy normalni też mogą wrzucić?
    czasami obróbka potrafi uratować zdjęcie

  9. #19
    Dopiero zaczyna Awatar ernest319
    Dołączył
    Sep 2014
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    36
    Posty
    25

    Domyślnie Odp: :) Do zaawansowanych fotografów. Banal: fotograf prezentuje fote PRZED i PO

    dawaj co masz
    Canon 50d + tamron 28-75 mm f/2.8 + Canon 50mm 1.8 + Canon 70-210 f4 + Canon Speedlite 430EX II

  10. #20
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: :) Do zaawansowanych fotografów. Banal: fotograf prezentuje fote PRZED i PO

    Akurat wczoraj międliłem kadry z 16-35 f4 LIS z okazji dyskusji w innym wątku na temat tego obiektywu, mikrokontrastu i jego walorów artystycznych albo ich braku.

    Tylko proszę pamiętać, że dla mnie to jest zawsze tylko zabawa. Czasem lubię obrobić, czasem chciałbym dobre obrazki prosto z puszki. W zasadzie nie lubię kiedy widać, ze zdjęcie jest obrabiane, i rzadko podoba mi sie wygląd haderów. A z drugiej strony, fotografia cyfrowa jest skazana na obróbkę, bo inaczej musimy się zdać na gust jakiegoś inżyniera z Canona czy innego Samsunga. No chyba, że to jest Leica, wtedy to co innego.

    Ale to nie jest tak jak z filmem, gdzie wygląd jakiegoś negatywu, mimo, że nie całkiem wierny, można uznać za kultowy i pożądany. Zdjecia bez obróbki mogą być co najwyżej poprawne, ale dlatego też mogą być nudne.

    1. bez obróbki z DPP 4

    2. z LR 4.4

    3. z DXO 10 (tylko proszę nie myśleć, że z DXO musi tak wyglądać, po prostu eksperymenty z suwakami Microkontrast czy ClearView)
    I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •