Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 71

Wątek: [marcin_g] Portrety kobiet.

  1. #1
    Coś już napisał Awatar marcin_g
    Dołączył
    Oct 2014
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    73

    Domyślnie [marcin_g] Portrety kobiet.

    Witam,
    Zdjęcia wykonane zostały dwa lata temu, dzisiaj złapałem wenę na obrobienie kilku, ale nie wiem czy taka wersja spodoba się komukolwiek, nie wiem czy mój styl jest w ogóle do przyjęcia, czy kadry są w ogóle do obejrzenia. Jeśli możecie to bardzo proszę o kilka zdań, waszej opinii.

    1.

    2.

    3.

    4.

    5.

    6.

    7.

    8.

  2. #2
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    54

    Domyślnie Odp: [marcin_g] Portrety kobiet.

    Cześć. Nie czuje się recenzentem fotografii portretowej ale napiszę Ci na co zwróciłem w pierwszej kolejności patrząc na te zdjęcia.
    1 nie podoba mi się że Twoja modelka ma oczy zwrócone w inną stronę niż głowę, wgląda jak by w trakcie pozowania zerkała sobie na coś ciekawszego.
    2 troszeczkę żle skadrowane tz. za blisko jej prawej ręki, i w ogóle wygląda jak by to nie była jej ręka. Na plus żę patrzy na mnie.
    3 bez emocji, ale fajne ciepłe zdjęcie.
    4 bardzo ładnie wygląda tym zdjęciu twarz, szkoda że tu nie zrobiłeś ciasnego kadru.
    5 okropna poza, jej prawa ręka przechodzi w nogę wygląda bardzo pokracznie.
    6 najlepsze ze wszystkich, fajne światło na buzi, ładne oczy, uśmiech. Jest w tym zdjęciu jakaś pozytywna energia. Bardzo dobre. Na mały minus że włosy na ramieniu leżę jakoś
    nienaturalnie, lepiej jak by odsłoniły ciut więcej.
    7 bardzo zwraca uwagę jej dłoń, jak by coś przyciskała i znowu włosy na dekolt.
    8 bardzo ciekawe są tu tory - serio! A modelka mi zasłania cała widok. Co jest za nią? Rozumiesz o co mi chodzi? Myślę że ciekawiej by było jak by zwyczajnie usiadła na szynie.

    To tyle moich spostrzeżeń.

  3. #3

    Domyślnie Odp: [marcin_g] Portrety kobiet.

    Na wszystkich zdjeciach poza ostatnim €“ przydalaby sie szczotka do wlosow. Staraj sie miec dobrze rozczesane wlosy I tani lakier do wlosow zeby sie utrzymaly do nastepnej pozy.
    - Lap ostrosc na oczy – Oczy sa najwazniejsze w portrecie
    - Bizuteria, kolczyki odwracaja zawsze uwage
    - Staraj sie nie zaslaniac oczowchyba ze chcesz osiagnac jakis specjalny efekt
    - Uzywasz jednej lampy, ktora naswietla jedna strone a daje cien na druga. Powinienes miec wypeniacz jeden lub dwa stopy nizej z drugiej strony. Mozesz to uzyskac po przez odbicie dziennego swiatla
    - Szoste zdjecie jest dobregdyby nie te wlosy – kazde w inna strone I zaslaniaja twarz z prawej strony, dekolt. Kolczyki odwracaja uwage
    - Osme podoba mi sie najbardziej przesunalbym sie troche w prawo zeby tory byly symetryczne. Otworzylbym do maxa zeby miec bokeh z przodu I z tylu modelki. Wykasowalbym ten slup z tylu (mozna zrobic to w photoshop).
    - Pieprzyk na ramieniu. Na zdjeciu powyzej skasowales i wyglada znacznie lepiej
    Ostatnio edytowane przez flipflap ; 19-11-2014 o 03:33

  4. #4
    Coś już napisał Awatar marcin_g
    Dołączył
    Oct 2014
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    73

    Domyślnie Odp: [marcin_g] Portrety kobiet.

    Dziękuję wam za uwagi dotyczące zdjęć. Obrabiam w LR, na razie na PS mnie nie stać. Ciesze się że komuś podobają się te zdjęcia. Mam wrażenie że te zdjęcia są bardzo kiepskie, a może zbyt wysoko postawiłem sobie poprzeczkę, za dużo zdjęć profesjonalistów się naoglądałem.

  5. #5
    Uzależniony Awatar trothlik
    Dołączył
    Sep 2004
    Wiek
    46
    Posty
    782

    Domyślnie Odp: [marcin_g] Portrety kobiet.

    1 i 8 spoko
    reszta to "ctrl+c. ctrl+v"
    trothlik
    "Nie istnieją różnice prócz różnic stopni między różnymi stopniami i brakiem różnicy. To znaczy w przekładzie na ludzki język: któż teraz nie pije".

  6. #6
    Coś już napisał Awatar marcin_g
    Dołączył
    Oct 2014
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    73

    Domyślnie Odp: [marcin_g] Portrety kobiet.

    Na dziś przygotowałem jedno zdjęcie.

    1.

  7. #7

    Dołączył
    Oct 2010
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    9

    Domyślnie Odp: [marcin_g] Portrety kobiet.

    Nie numeruj zdjęć za każdym razem od początku bo wtedy trudniej się do nich odnieść.
    Strasznie rozpraszają pojedyncze włosy, które są w nieładzie. Poza tym na ramieniu są jakieś plamy, nie wiem czy to winna mojego monitora, kompresji czy obróbki. Generalnie według mnie najlepsze ze wszystkich.

  8. #8
    Coś już napisał Awatar marcin_g
    Dołączył
    Oct 2014
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    73

    Domyślnie Odp: [marcin_g] Portrety kobiet.

    Dzięki za cenną uwagę z numerowaniem.

    U mnie nie widzę żadnych plamek.

  9. #9

    Domyślnie Odp: [marcin_g] Portrety kobiet.

    Calkiem mila fotka. Maly retusz i juz jestes na dobrej drodze


    Nie gniewaj sie ale pozwolilem sobie na drobne poprawki. Troche wlosy, troche wygladzenia, ostrosc oczow. W sumie drobiazgi a widac roznice
    Ostatnio edytowane przez flipflap ; 20-11-2014 o 04:42

  10. #10
    Początki nałogu Awatar RadOs41
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    Radom
    Wiek
    57
    Posty
    350

    Domyślnie Odp: [marcin_g] Portrety kobiet.

    Poszukaj (np.w internecie) płyty do numeru styczeń-luty 2012 Practical Photoshop Polska

    http://www.conowego.pl/uploads/RTEmagicC_PPP1.jpg.jpg

    Jest w nim kilka podstawowych wskazówek (na początek wystarczą) dot. retuszu w portrecie.
    Trochę gratów i nieco innych szpargałów...

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •