Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 51

Wątek: Canon 60D nie oddaje kolorów rzeczywistości POMOCY!!!

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar GalaktycznyMuczaczo
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    London
    Posty
    1 329

    Domyślnie Odp: Canon 60D nie oddaje kolorów rzeczywistości POMOCY!!!

    Cytat Zamieszczone przez glapa.wojciech Zobacz posta
    Aparat za 3300 zł powinien już robić w miare odzwierciedlające rzeczywistość zdjęcia (przynajmniej wg. mnie).
    Dzięki Bogu że tylko wg ciebie .
    Kolego szybkie wyjaśnienie, zdjęcia które cię interesuja to typowe zdjęcia produktowe, i nawet fotografując w białym namiocie zdjęcia i tak trzeba poddać obórce, nie wazne czy to 350D czy 1d .
    Jeżeli nie masz czasu na obróbkę są tylko dwa rozwiazani albo masz dużo pracy albo jesteś leniwy. Będe optymistą i stawiam na to pierwsze. W tym wypadku polecam, sprzedaćaparat i kase przeznaczyć na fotografa ktory wykona ci takie zdjęcia ciuchów, a ty będziesz miał wiecej czasu dla siebie i kto wie może poduczysz się fotografii.
    Jeżeli jednak sam chcesz robićtakie zdjęcia na potrzeby allegro to sprzedaj aprat , kup w miarę porządny kompakt ktory ma zlącze synchro (albo doświetlaj światłem ciąglym) a reszte kasy przeznacz na kurs fotografii produktowej. W obu przypadkach myślę , że jesteś wygrany .
    Masz pytania, nie chcesz zaśmiecać forum, pisz na priv chętnie ci pomogę.

  2. #12
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Kraków
    Posty
    1 850

    Domyślnie Odp: Canon 60D nie oddaje kolorów rzeczywistości POMOCY!!!

    spróbuj zmienić styl obrazów na inny
    styl "dokładny" daje mdłe kolory

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: Canon 60D nie oddaje kolorów rzeczywistości POMOCY!!!

    Nie sprzedawaj aparatu, nie wynajmuj fotografa, nie trać czasu na studiowanie fotografii.
    Poszukaj sobie w Internecie, w tym na youtube, jak ustawić "custom white balance" na biała ścianę, sufit, albo ciuch oświetlone twoim światłem. Używaj jednego tylko rodzaju światła, np. jasne białe halogeny. Wtedy zdjęcia będa wystarczajaco wierne.

    Żeby były super dokładne musisz się jeszcze trochę bardziej postarać, np. skalibrować monitor, poprawiać w RAW, itd.

    Niestety żaden sprzęt nie wyczuje bezbłędnie balansu bieli na automacie dla dowolnego oświetlenia, nawet iphone, a lustrzanka marki Canon na pewno nie.
    I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

  4. #14
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Posty
    270

    Domyślnie Odp: Canon 60D nie oddaje kolorów rzeczywistości POMOCY!!!

    chyba troche rozumiem forumowicza, napatrzył sie na forum fotek i co ja nie zrobie??? bywa....
    sam pomysł fotek ubrań na tych tłach do mnie nie przemawia. sprzętu jest sporo. nie masz manekina? weż go ubierz i rób foty jak modelowi. odsuń od ściany, oświetl centralnie parasolem f koło 5,6 i lecisz. na allegro powinno wystarczyć. fotgrafia pogniecionych ubrań na tle fototapety..... hmmm nie przemawia do mnnie jako klienta
    5Dc, 70d, C 10-22, S 18-35, S 50 1.4EX, T 70-200 2.8 macro, T90 2.8 VC, ciut m42, yn 568

  5. #15
    Coś już napisał Awatar marcin_g
    Dołączył
    Oct 2014
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    73

    Domyślnie Odp: Canon 60D nie oddaje kolorów rzeczywistości POMOCY!!!

    Kurcze uwielbiam to forum. Gdybym ja zadał takie pytanie to pewnie zostałbym zmieszany z błotem, ale że to inny kowalski to odpuścili HAhahaha

  6. #16
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Canon 60D nie oddaje kolorów rzeczywistości POMOCY!!!

    Cytat Zamieszczone przez marcin_g Zobacz posta
    Kurcze uwielbiam to forum. Gdybym ja zadał takie pytanie to pewnie zostałbym zmieszany z błotem, ale że to inny kowalski to odpuścili HAhahaha
    Nieważne kto, ważne jak.
    6D; 5DII; C 24-70 2.8L; C 24-105L; C 70-200 2.8L; C 35 2.0 IS; C 50 1.4; C 85 1.8; S 17-35 2.8-4
    Moje fotki Moje fotki II

  7. #17
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Canon 60D nie oddaje kolorów rzeczywistości POMOCY!!!

    ja tez się czuje oszukany
    kupiłem 5dmk3 i miał robić wszystko, a dalej muszę zatrudniać ukrainke
    napisałem reklamacje do canona ale nawet nie odpisali
    tyle pieniędzy w błoto


    a, ukrainka chce podwyżki
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar GalaktycznyMuczaczo
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    London
    Posty
    1 329

    Domyślnie Odp: Canon 60D nie oddaje kolorów rzeczywistości POMOCY!!!

    Cytat Zamieszczone przez marcin_g Zobacz posta
    Kurcze uwielbiam to forum. Gdybym ja zadał takie pytanie to pewnie zostałbym zmieszany z błotem, ale że to inny kowalski to odpuścili HAhahaha
    mysle ze to ni o to chodzi, zadawałem tutaj kilkukrotnie pytania i dostawałem sensowne odpowiedzi. problem polega na tym (moim zdaniem) że kupujesz lustro , dosc drogie, po to zeby robic foty koszulek na allegro, nie umiesz robić zdjęć i masz pretensje do sprzętu bo przecież drogi i musi robic "dobre" zdjecia. A dobre zdjęcia to zdjęcia takiej ak sobie w głowie zamarze a nie tak jak aparat rozumie "dobre" . Dodatkowo tak jak napisał pan.kolega internet jest pełen informacji, juz nie tylko pisanych ale i do ogladania na YT w ktorych naprawdę w prosty sposób sie wyjasnia jak to działa, a jednak wciaz mamy ludzi ktorzy mają pretensję o to ze jest inaczej.
    Zawsze szanowałem amatorów bo kazdy z nas wie jak jest ciężko na początku, ale nie szanuje ludzi którym trzeba podać wszystko na tacę. chcesz kupic aparat wystarczy napisac na forum, chcesz robic foty koszulek napisz na forum, chcesz obiektyw napisz na forum, a ludzie ktoryz siedzą w tym od lat napewno rozpiszą się rzeczowo i rzetelnie tylko po to aby potem taki uzytkownik i tak zrobił inaczej
    Dlatego też doszedłem do wniosku o umieszczeniu info w stopce, ze mozna pytac bezposrednio mnie o roznie rzeczy, ponieważ chcialbym moc odpowiadac dla ludzi na forum na rozne ich nieścisłosci jednak jezeli mamy wysyp tematu jaki aparat do 1000zł potem do 1200 zł i tak do 10 tys dobijamy, to samo szkła. Dodatkowo dochodzi złość związana z tym że ktoś wrzuci zdjęcie kierunkowskazu na forum a nam sie to nie podoba i jest foch i rajd po profilu

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    ja tez się czuje oszukany
    kupiłem 5dmk3 i miał robić wszystko, a dalej muszę zatrudniać ukrainke
    napisałem reklamacje do canona ale nawet nie odpisali
    tyle pieniędzy w błoto


    a, ukrainka chce podwyżki
    chociażładna ta ukrainka czy z promocji?
    Masz pytania, nie chcesz zaśmiecać forum, pisz na priv chętnie ci pomogę.

  9. #19
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Canon 60D nie oddaje kolorów rzeczywistości POMOCY!!!

    z promocji
    ale jak mam dać podwyżkę to wole poszukać droższej ale ładnej
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  10. #20
    Pełne uzależnienie Awatar GalaktycznyMuczaczo
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    London
    Posty
    1 329

    Domyślnie Odp: Canon 60D nie oddaje kolorów rzeczywistości POMOCY!!!

    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    z promocji
    ale jak mam dać podwyżkę to wole poszukać droższej ale ładnej
    polecam azjatki, nie dość żę tańsze to jeszcze egzotyczne, mniejsze wiec wcisną się w każdy zakamarek, w razie kontroli mozesz pwoeidzec ze to uczennica ( ich wzrost i wygląda zazwyczaj na to wskazują) , no i mają niesamowitą wytrzymałość jeżeli chodzi o ilość godzin jakie mogą pracować za bezcen , prawie jak polak w angli
    Masz pytania, nie chcesz zaśmiecać forum, pisz na priv chętnie ci pomogę.

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •