Strona 4 z 15 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 146

Wątek: EOS 7D Mark II czy EOS 6D

  1. #31
    Uzależniony Awatar namoamo
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Wawa
    Wiek
    41
    Posty
    928

    Domyślnie Odp: EOS 7D Mark II czy EOS 6D

    Maćku, co niektórym osobom prawdopodobnie zburzyłeś świat
    A tak na poważnie każdym sprzętem można zrobić zdjęcia, różnica tylko taka że w niektórych dziedzinach dany sprzęt projektowano aby to jeszcze bardziej ułatwić. Tylko tyle i aż tyle.

    Cytat Zamieszczone przez adam1004a Zobacz posta
    Przypuszczam, że gdyby odpowiedź była prosta to ten post by nie powstał.
    Nie zgodzę się, większość takich dylematów wynika z nieznajomości tematu - braku wiedzy sprzętowej, fotograficznej. Sa i takie jak ten, gdzie osoba szuka bardziej potwierdzenia własnego wyboru.
    Ostatnio edytowane przez namoamo ; 06-11-2014 o 12:25

  2. #32

    Dołączył
    Nov 2014
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    3

    Domyślnie Odp: EOS 7D Mark II czy EOS 6D

    Zdecydowenie zaczeły mnie przekonywać pełne klatki .
    roja poruszył temat Nikona, więc obejrzałam sobie wcześniej wspomniany D750 oraz na moje oko dość podobny, a jednak znacznie tańszy D610.
    Jeden i drugi ma lepszy AF i jest szybszy od Canona 6d. Zawsze mnie zastanawiało, czy różnice między Nikonem a Canonem są znaczne? ale to chyba już nie w temacie muszę sama poszukać.

    Charty biegają po polach, plaży...więc tu nie ma jakiś wielkich wymagań. Natomiast wystawy psów odbywają się często na ciemnych, okropnych halach.

    Moje przykładowe zdjęcia, wykonane pozyczonym Nikonem D90 + nikkor 70-200 f4 (z tego co pamiętam)

    Ostatnio edytowane przez Mufffinka ; 06-11-2014 o 12:50

  3. #33
    Uzależniony Awatar namoamo
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Wawa
    Wiek
    41
    Posty
    928

    Domyślnie Odp: EOS 7D Mark II czy EOS 6D

    Piekne zdjęcia, widać w nich kobiece oko ;-)

  4. #34
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 693

    Domyślnie Odp: EOS 7D Mark II czy EOS 6D

    Harty - piękne
    Wypowiem się i ja - z dynamiki to focę samoloty i czasem mojego syna. Mam od dłuższego czasu 6d i od kilku miesięcy 7d mk I, którego zakupiłem specjalnie pod pokazy.
    Jak dla mnie 7d mk I ma przewagę tylko i wyłączanie w jednej kwestii - ilości klatek na sekundę, dzięki czemu przy panningu i długich czasach (jak chcę rozmywać śmigła) jak robię foty w serii, więcej jest ostrych - i jak na moje potrzeby tylko ta kwestia przeważa nad 6d. Cała reszta to przewaga 6d, a przede wszystkim jakość obrazu i możliwość posprodukcji. ISO w 7d dla mnie to jest już kaszana, w 6d bezproblemowe.
    Co do AF to nie widziałem na pokazach żadnej różnicy, zawsze fociłem centralny i oba body spisywały się podobnie – dobrze (fociłem na zmianę).
    7d mk I na pewno pójdzie w odstawkę, pewnie sprzedam za jakiś czas, ale 7d mk II jeśli będzie miał tak użyteczne ISO jak ma 6d to nie twierdzę, że za jakiś czas nie rozważę

    Co do tego, że 6d jest okrojone z wielu funkcjonalności – zgadzam się w pełni i wg mnie jest to celowe działanie Canona, przecież 6d z założenia ma być budżetowym FF, ale dla mnie jedyną funkcjonalnością, której mu brakuje to brak wbudowanej lampy, by np. delikatnie coś dobłysnąć lub sterować lampą zewnętrzną zdalnie.

    Wg mnie 6d będzie dla Ciebie dużo lepszym wyborem niż 7d mk II.

  5. #35
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: EOS 7D Mark II czy EOS 6D

    Na centralnym punkcie to raczej nie ma żadnej różnicy pomiędzy 7d i 6d, a nawet ten ostatni może być efektywniejszy w słabszych warunkach. Różnicy spodziewałbym się w "klejeniu" servo na wielu punktach AF do śledzonego obiektu, szczególnie, gdy tło jest bardziej problematyczne niż czyste niebo. I zwłaszcza większej różnicy w przypadku 7d II. Tego ostatniego nie miałem w rękach i prędko mieć nie będę, natomiast pewnie porównywalny pod względem AF 1DX robi spore wrażenie w prowadzeniu obiektu na tle ściany lasu, trzcinowiska czy pola.

  6. #36
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 733

    Domyślnie Odp: EOS 7D Mark II czy EOS 6D

    Temat dotyczący psów został wycięty do nowego wątka:
    http://www.canon-board.info/hydepark...zelakie-97912/
    I tam zapraszam do rozmów na ten temat .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  7. #37
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Kraków
    Posty
    1 850

    Domyślnie Odp: EOS 7D Mark II czy EOS 6D

    przecież to nie jest wątek o psach, tylko o działaniu af w różnych puszkach

  8. #38
    Coś już napisał
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    61

    Domyślnie Odp: EOS 7D Mark II czy EOS 6D

    Cytat Zamieszczone przez adam1004a Zobacz posta
    6D i fotografia psów biegających hmmm, nie mam 6D i nie znam jego AF, ale z lektury forum wynika, że do zbyt dynamicznych nie należy no i ciekawe jak jego af zachowa się przy biegnącym psie przy F 2.8 na 200mm
    więc jaki jest sens całego tego zdania... jeśli nie masz i nie znasz


    Cytat Zamieszczone przez maciek12ss Zobacz posta
    Jak nie wiesz to po co mieszasz ludziom w głowie ? Doradzanie bo naczytałeś się forum ? No ludzie ogłady trochę.
    +1

    Zdjęcia

    +1

    Cytat Zamieszczone przez namoamo Zobacz posta
    Maćku, co niektórym osobom prawdopodobnie zburzyłeś świat
    tak się dzieje zawsze gdy praktyka zderza się z internetowym śmietniskiem informacyjnym

    Nie ma co porównywać AF'u z 7dmkII i 6d, to zupełnie inne możliwości, dla kogoś kto potrzebuje tak rozbudowanego systemu AF.
    AF w 6d pozwala na bardzo wiele, zresztą jak większość układów w lustrach.
    Już to kiedyś pisałem, servo w 6d działa znacznie szybciej na centralnym niż w 7dI,
    boczne punkty nie są takie złe, w zasadzie w większości scen różnica między środkiem i resztą jest niezauważalna.

    Jedynym problemem może być śledzenie korzystając z wielu punktów, wtedy wiadomo, że "ciasno" ulokowane punkty AF będą miały przewagę bezapelacyjną.
    Canon 5dmkII, 2x6d, 7d, EF 70-200L 2.8 mkII, EF 135 f2, EF 17-40L, Sigma 85 1.4, Sigma 50 1.4 ART, Sigma 35 1.4 ART, YN-568EXx3, YN-560EX, YN-622C, Manfrotto, SLIK, Tamrac, Lowepro, SanDisk, Eizo

  9. #39
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 693

    Domyślnie Odp: EOS 7D Mark II czy EOS 6D

    @ jotes - ale jeśli użytkownik potrafi sprawnie utrzymać centralny punkt na obiekcie, to tło nie ma znaczenia...
    swoją drogą czułość śledzenia można ustawić w Cfn - bawiłem się ostatnio tą funkcją na pokazach i rzeczywiście ma duże znaczenie właściwe ustawienie tego lub świadomość jak to działa.
    Focąc 7d próbowałem używać AF strefowego, ale wg mnie dużo gorzej to działało, niż precyzyjne celowanie środkowych.

  10. #40
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: EOS 7D Mark II czy EOS 6D

    Owszem, masz rację. Jednak pies czy ptak, to moim zdaniem trudniejszy obiekt do śledzenia niż samolot. Zmienia kształt, jest mniej przewidywalny i ma zwykle większą prędkość kątową. A jak już raz zgubi centralny, to jest wtedy, nomen omen, "po ptakach"
    Ostatnio edytowane przez jotes25 ; 06-11-2014 o 15:59

Strona 4 z 15 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •