Strona 3 z 15 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 146

Wątek: EOS 7D Mark II czy EOS 6D

  1. #21
    Coś już napisał
    Dołączył
    Oct 2013
    Miasto
    niewielkie
    Posty
    66

    Domyślnie Odp: EOS 7D Mark II czy EOS 6D

    Roznice sa - moze nie ogromne, ale sa. Przesiadlem sie z 7d mk l na 6d. "6" jest lzejsza i zgrabniejsza, choc nie tak "pancerna" i chyba troche gorzej wyprofilowana - wieksza frajde mialem z trzymania "7", ktora po prostu "kleila" sie do reki. Jakosc na wyzszych ISO bezapelacyjnie na rzecz "6", rowniez RAW z "6" lepiej sie obrabia. AF daje rade - ostatnio fotografowalem skaczaca tancerke i trafial. Pies jest pewnie szybszy, ale niewiele. "7" ma na pewno lepszy tryb seryjny - wieksze prawdopodobienstwo, ze w zrobionej serii zdjec trafi sie "to jedno".
    Generalnie widzialbym to tak - jesli fotografujesz w jpegach zeby wrzucac zdjecia do internetu, wybierz 7d albo 70d. Jesli robisz RAWy do pozniejszej obrobki to 6d jest zdecydowanie lepsze, ale ze swiadomoscia, ze raz na jakis czas ten najlepszy moment jednak umknie.

    A tak w ogole to kup Nikona d750 z Tamronem 70-200 f/2,8 i problem z glowy ;-)
    Ostatnio edytowane przez roja ; 06-11-2014 o 07:14

  2. #22
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    Warsaw
    Posty
    374

    Domyślnie Odp: EOS 7D Mark II czy EOS 6D

    Kup 5Dmk3 - rozwiążesz problem, bo on jakby łączy 6D z 7DII
    -C

    EOS R5+kilka szkiełek Canona

  3. #23

    Domyślnie Odp: EOS 7D Mark II czy EOS 6D

    Mam 7D mkI i wiem na 100%, że 7D mkII nie kupię. Ani żadnego aparatu APS-C.
    Jak planujesz 6D + 70-200/2,8 L IS USM II, to pomyśl o zestawie 5D mkIII + 70-200/2,8 L USM (bez IS). Cenowo chyba wyjdzie podobnie. A jak wiesz, że interesuje Cię tylko ogniskowa 200mm, to lepiej zainwestować w stałkę Canon 200/2,8 L II USM. Będzie mniej uniwersalny, ale lepszy optycznie. Na czasach 1/1250, czy 1/1600s można żyć bez stabilizacji. Mnie osobiście brak stabilizacji nie doskwiera. Gorzej jest w 7D mkI z wysokim ISO.
    A zamiast Canona 85/1,8 USM kup sobie do FF Canona 100/2,0 USM.
    C eos 6D | T 24-70/2,8 VC USD; C 70-200/2,8 L USM; C TCx1,4II | YN-568EX
    www.cobalt.fr.pl

  4. #24
    Uzależniony Awatar RTSiak
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    635

    Domyślnie Odp: EOS 7D Mark II czy EOS 6D

    jakość matrycy 7d może trwale uszkodzić światopogląd na temat aps-c

  5. #25
    Uzależniony Awatar namoamo
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Wawa
    Wiek
    41
    Posty
    928

    Domyślnie Odp: EOS 7D Mark II czy EOS 6D

    Cytat Zamieszczone przez Mufffinka Zobacz posta
    Trudna decyzja.
    Bardzo łatwa. Zresztą znasz różnice między tymi aparatami i w moim odczuciu prawidłowo oceniasz je pod siebie. 6D jest dla Ciebie

  6. #26
    Początki nałogu Awatar Adam71
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    Pruszków
    Wiek
    53
    Posty
    316

    Domyślnie Odp: EOS 7D Mark II czy EOS 6D

    Cytat Zamieszczone przez RTSiak Zobacz posta
    jakość matrycy 7d może trwale uszkodzić światopogląd na temat aps-c
    Oj tu bym uważał z takimi opiniami. Obecnie mam w domu 7D i 6D. I sobie testuje obydwa. Miałem wcześniej dwa inne 7D i jednego 6D.
    Mój "obecny" 7D jest z USA tzw refurbished czyli chyba ma wszystko poprawione. Odnoszę wrażenie że działa dużo lepiej niż moje poprzednie 7D
    które były kupione w Polsce i nigdy nie były w serwisie . Nawet ISO 6400 jest akceptowalne. I pisze teraz o JPEGach z puszki.
    6D faktycznie nawet ISO 10 000 ma dość czyste.
    Co do jakości wykonania to 7D to jest miód malina - najlepsze body Canona - najlepiej leży w ręku i ma najlepszą ergonomie.
    Biorąc 6D mam wrażenie że cofam się do czasów jak miałem 60D. Plastik - fantastic. Chyba specjalnie Canon to robi żeby zawodowcy kupowali 1D .
    6D ma genialną matryce ale wszystko łącznie z ergonomią jest jakby specjalnie spieprzone.

  7. #27
    Uzależniony Awatar namoamo
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Wawa
    Wiek
    41
    Posty
    928

    Domyślnie Odp: EOS 7D Mark II czy EOS 6D

    Cytat Zamieszczone przez Adam71 Zobacz posta
    6D ma genialną matryce ale wszystko łącznie z ergonomią jest jakby specjalnie spieprzone.
    No ale masz bezpośrednie porównanie, a teraz wyobraź sobie że ktoś nigdy nie miał w reku 7d. Ergonomia czy tworzywo będzie wtedy bez znaczenia.
    To jest bardzo częste zjawisko, że ludzie doradzają pod siebie, a nie pod osobę pytającą.

  8. #28
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Posty
    270

    Domyślnie Odp: EOS 7D Mark II czy EOS 6D

    7d mkII tez bym raczej nie kupowal, nie w tej cenie.
    6D i fotografia psów biegających hmmm, nie mam 6D i nie znam jego AF, ale z lektury forum wynika, że do zbyt dynamicznych nie należy no i ciekawe jak jego af zachowa się przy biegnącym psie przy F 2.8 na 200mm
    70D mam tę puszkę i sobie ją chwale, szybki AF i szum na matrycy jak dla mnie akceptowalny do ISO 3200, a nawet jak dobrze naświetlona klatka to i 6400 obleci.
    Jak lubisz psy to pewnie będziesz też miała ochotę nakręcić video piesków i tu 70d ma naprawdę wiele do zaoferowania, af w LV może być tu zbyt wolne

    o wadze zestawu FF nie wspominam. Co do szkła 70-200 is f2.8 to deka ciężkie jest, mam tamron 70-200 2.8 macro i to waży koło 1,2kg i bywa to mało poręczne. super szkłem jest 70-200 f4 is od canona. nie wiem ile światła jest na takich wyścigach. jak masz kogoś w pobliżu to może watro było by go zabrać i spróbować zrobić parę fotek cudzym sprzętem. Tak na sucho trudno doradzić co będzie strzałem w 10! puszki o zupełnie innych parametrach, chociaż w zbliżonej cenie.
    Może warto kupić na start jakąś używkę pokroju 50D i używany zoom - zawsze można to odsprzedać, a będziesz wiedzieć czego ci brakuje
    5Dc, 70d, C 10-22, S 18-35, S 50 1.4EX, T 70-200 2.8 macro, T90 2.8 VC, ciut m42, yn 568

  9. #29
    Początki nałogu Awatar maciek12ss
    Dołączył
    Aug 2012
    Wiek
    39
    Posty
    492

    Domyślnie Odp: EOS 7D Mark II czy EOS 6D

    Cytat Zamieszczone przez adam1004a Zobacz posta
    6D i fotografia psów biegających hmmm, nie mam 6D i nie znam jego AF, ale z lektury forum wynika, że do zbyt dynamicznych nie należy no i ciekawe jak jego af zachowa się przy biegnącym psie przy F 2.8 na 200mm
    Jak nie wiesz to po co mieszasz ludziom w głowie ? Doradzanie bo naczytałeś się forum ? No ludzie ogłady trochę.
    85 1.8 6d i moja Tośka :
    6D, C16-35L II, C50 1.8II, C85 1.8, S70-300 APO DG MACRO, 600D+kit, 2X YN568EXII, 3X YN622C, jupiter 21m (200mm f4), helios 44m-5(58mm f2)

  10. #30
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Posty
    270

    Domyślnie Odp: EOS 7D Mark II czy EOS 6D

    fajne fotki. co do ostrzenia wyłącznie centralnym to nie ćwiczyłem tego od bardzo dawna. psa nie masz w centralnym punkcie fotki, ale nie zmienia to faktu, że 6D dał radę. wiem, że FF ma dużo zalet względem aps-c. Ale aps-c broni się dodatkami. Boczne punkty AF to jednak wygoda jest,przypuszczam, że ja miał bym problem ze zrobieniem takiego foto na centralnym - szczególnie 1 pokazanego - chyba, że je cropowałeś. 6D bezsprzecznie jest bardzo ciekawą konstrukcją, ale 7D mk2 czy 70d też mają swoje zalety. 6D i 7d mk2 to skrajnie różne systemy. Przypuszczam, że gdyby odpowiedź była prosta to ten post by nie powstał.

    Ja do swoich zastosowań brałbym 6D, jednak do szybkich ujęć i konieczności korzystania z teleobiektywu pewnie też rozpatrywałbym cropa.
    5Dc, 70d, C 10-22, S 18-35, S 50 1.4EX, T 70-200 2.8 macro, T90 2.8 VC, ciut m42, yn 568

Strona 3 z 15 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •