Strona 2 z 15 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 146

Wątek: EOS 7D Mark II czy EOS 6D

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar zysk
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    1 121

    Domyślnie Odp: EOS 7D Mark II czy EOS 6D

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    7dII to już jest spoooory kawał cegły, a 70-200/2.8 II to następne 1,5kg. Zabawa 2,5 kg zestawem bywa męcząca..
    No moje współczucie .
    -Jak chciec mieć dobry sprzet , to TAK
    -Jak nosic ten sprzęt ,to już NIE
    Histeryzujecie z tym cięzarem.
    Na kazdych pokazach lotniczych fotografujacy z Canonami , to King-Kongi i Pudziany w jednym.
    Tak to widzę .Cherubinkom trzeba lustrzanki +plecak szkieł odradzać .
    "http://www.canon-board.info/galerie-uzytkownikow-15/zysk-auto-moto-speed-i-inne-95489/"]galeria na CB[/URL]
    7D2/10-640/2,8-5,6+YN568EXII

  2. #12
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: EOS 7D Mark II czy EOS 6D

    Panowie to rzecz bardzo indywidualna, dajcie spokój z tym prężeniem muskułów .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar zysk
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    1 121

    Domyślnie Odp: EOS 7D Mark II czy EOS 6D

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    dajcie spokój z tym prężeniem muskułów
    Z oszczędzaniem na każdym gramie ciężaru też.
    Śmieszy mnie jak body x dostaje 100 punktów za cięzar 889 g a body y dostaje 879 punktów za ciężar 912 g.
    Podobnie głupie porównania dotyczą pojemności bagażników aut lub drogi hamowania opon , gdzie danymi można żonglować.
    btw
    mozna wybrać sie na wyprawę z lekkm body i lekkim obiektywem,do plecaka wrzucić : laptop,ładowarke ,2 wody mineralne niegazowane po 1,5 litra,
    2 soki dla ukochanej,jedzonko,itd.W końcu okazuje się ,że sprzęt foto to tlko 20% wagi targanego sprzętu.
    Problemy trzeba rozwiazywać ,a nie płakać nad nimi.
    Ja mam problem : nie lubię robić czegoś tak idiotycznego ,jak jazda na rowerze.
    Problem rozwiazałem:
    małzonka jedzie,ja biegne.I po problemie ,to samo z ciężarem body + obiektyw: da się rozwiazać
    "http://www.canon-board.info/galerie-uzytkownikow-15/zysk-auto-moto-speed-i-inne-95489/"]galeria na CB[/URL]
    7D2/10-640/2,8-5,6+YN568EXII

  4. #14
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: EOS 7D Mark II czy EOS 6D

    No bo widzisz dalej z uporem będę mowił, że to kwestie bardzo indywidualne. Ja np. lubię właśnie walczyć o każdy gram w sprzęcie ale nie cierpię jeździć na rowerze . Świat byłby piekielnie nudny gdyby wszyscy chcieli tego samego .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  5. #15
    Uzależniony Awatar RTSiak
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    635

    Domyślnie Odp: EOS 7D Mark II czy EOS 6D

    jedyne co ma lepszego 7d tak w praktyce to seria (nie komentuje AF bo to nadal niewiadoma), reszta + po stronie 6d

  6. #16
    Uzależniony Awatar trothlik
    Dołączył
    Sep 2004
    Wiek
    46
    Posty
    782

    Domyślnie Odp: EOS 7D Mark II czy EOS 6D

    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    dlaczego ja nie mam takich dylematów?
    Ja także nie mam...wiem co chcę ale że mam kryzys ekonomiczno erotyczny, to problem rozwiązuje się sam...
    Cytat Zamieszczone przez zysk Zobacz posta
    Z oszczędzaniem na każdym gramie ciężaru też.
    Śmieszy mnie jak body x dostaje 100 punktów za cięzar 889 g a body y dostaje 879 punktów za ciężar 912 g.
    Podobnie głupie porównania dotyczą pojemności bagażników aut lub drogi hamowania opon , gdzie danymi można żonglować.
    btw
    mozna wybrać sie na wyprawę z lekkm body i lekkim obiektywem,do plecaka wrzucić : laptop,ładowarke ,2 wody mineralne niegazowane po 1,5 litra,
    2 soki dla ukochanej,jedzonko,itd.W końcu okazuje się ,że sprzęt foto to tlko 20% wagi targanego sprzętu.
    Problemy trzeba rozwiazywać ,a nie płakać nad nimi.
    Ja mam problem : nie lubię robić czegoś tak idiotycznego ,jak jazda na rowerze.
    Problem rozwiazałem:
    małzonka jedzie,ja biegne.I po problemie ,to samo z ciężarem body + obiektyw: da się rozwiazać
    Dobre to z tymi porównaniami, ale zależy jeszcze kto ma jakie priorytety.
    Dla mnie waga sprzętu ma znaczenie piętnastorzędne. Ale są i tacy co będą gderać. Zależy czy chcesz mieć ładne foto czy lekko.
    Jak lekko to może kompakcik?
    Ja nie wnikam, tacham ze sobą wszystko prawie co mam. Żona czasem ma obiekcje że "po co ci to wszystko". Ale wolę czasem tachać, niż nie tachać i się okazuje że akurat to nietachane jest potrzebne.
    Ech elaborat.
    Co do tematu 7D+70-200 L is jak na moje. W końcu po to ma stalilizator żeby go użyć.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Świat byłby piekielnie nudny gdyby wszyscy chcieli tego samego .
    Jesteś tego tak do końca pewny?
    trothlik
    "Nie istnieją różnice prócz różnic stopni między różnymi stopniami i brakiem różnicy. To znaczy w przekładzie na ludzki język: któż teraz nie pije".

  7. #17
    Coś już napisał
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    61

    Domyślnie Odp: EOS 7D Mark II czy EOS 6D

    Cytat Zamieszczone przez trothlik Zobacz posta
    Co do tematu 7D+70-200 L is jak na moje. W końcu po to ma stalilizator żeby go użyć.
    zdjęcia psów w ruchu to czasy, przy których już stabilizacja schodzi na dalszy plan...

    Cytat Zamieszczone przez zysk Zobacz posta
    małzonka jedzie,ja biegne.I po problemie
    ha, często mam tak samo, a żonę wymieniem czasami na syna

    Co do cięzaru.
    Waga body typu 7d + 70-200 to spora waga i nic dziwnego, że komus może to nie odpowiadać.
    Dlatego minimalnie lżejsze body plus szybka, jasna stalka wygodniejszym rozwiązaniem byc może
    Canon 5dmkII, 2x6d, 7d, EF 70-200L 2.8 mkII, EF 135 f2, EF 17-40L, Sigma 85 1.4, Sigma 50 1.4 ART, Sigma 35 1.4 ART, YN-568EXx3, YN-560EX, YN-622C, Manfrotto, SLIK, Tamrac, Lowepro, SanDisk, Eizo

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar zysk
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    1 121

    Domyślnie Odp: EOS 7D Mark II czy EOS 6D

    Cytat Zamieszczone przez C>N Zobacz posta
    Waga body typu 7d + 70-200 to spora waga i nic dziwnego, że komus może to nie odpowiadać.
    Prawda ,ale zmiana ciężaru o 200 g nic nie zmienia,dalej jest to kula o nogi .
    Zmiana wagi sprzetu z 2,5 kg na 0,5-,7 kg- , pewnie zmienia.
    Zreszta róznica jest duża w odczuwaniu wagi , czy nosi się sprzęt w łapach(pokazy) czy w plecaku .
    "http://www.canon-board.info/galerie-uzytkownikow-15/zysk-auto-moto-speed-i-inne-95489/"]galeria na CB[/URL]
    7D2/10-640/2,8-5,6+YN568EXII

  9. #19
    Pełne uzależnienie Awatar RobertON
    Dołączył
    Dec 2012
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Wiek
    60
    Posty
    2 173

    Domyślnie Odp: EOS 7D Mark II czy EOS 6D

    Cytat Zamieszczone przez zysk Zobacz posta
    Ja mam problem : nie lubię robić czegoś tak idiotycznego ,jak jazda na rowerze.
    Problem rozwiazałem:
    małzonka jedzie,ja biegne.
    Nie lubię biegania, jak mogę jechać na rowerze
    Ale lubię niezbyt ciężki plecak - 300/4L dość lekkie szło, 50D niezły kloc, do tego inne jakieś szersze szkiełko Tokina 28 mm, waga na plecach da się odczuć - nie chcę więcej "wozić".

    Co do wątku, to 70D+70-200/2,8 jest moim zdaniem dobrym wyborem.

    P.S. Temat lekko się "rozjechał", zamiast o foto, to o masie - 7D2 - 910g; 6D - 680g; 70D - 675g (bez baterii).
    Ostatnio edytowane przez RobertON ; 06-11-2014 o 00:02

  10. #20

    Dołączył
    Nov 2014
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    3

    Domyślnie Odp: EOS 7D Mark II czy EOS 6D

    Dziękuje wszystkim za odpowiedzi.
    Jeśli chodzi o masę - różnice nie są bardzo duże, więc jestem gotowa powalczyć .

    7d Mark II i 70d są lepsze do sportu-szybsze, natomiast 6d ma pełną klatkę więc pewnie lepiej pracuje przy słabym świetle i generalnie oferuje dużo więcej (jeśli sie mylę, proszę krzyczeć).
    Chyba, że różnice wcale nie są ogromne?
    Jestem studentką grafiki, więc zapewne taki sprzęt stanie sie też po części narzędziem pracy. Charty w ruchu piękne, ale nie na nich świat sie konczy. Trudna decyzja.

Strona 2 z 15 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •