Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 41

Wątek: [marianzzz1] Białe.

  1. #21
    Początki nałogu Awatar mkkaczy
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    IRL
    Posty
    461

    Domyślnie Odp: [marianzzz1] Białe.

    Podoba mi się, choć znam Twoje inne i lepsze w moim odczuciu z mgły. Na pewno są innym podejściem do tematu, co również mi się podoba.
    Jak spisuje się sprzęt w czasie mgły? Jakieś problemy z AF, ostrzysz ręcznie? Masz całość oprócz soczewki w jakimś pokrowcu?
    R6 5DIII 17-40/4 35/1.4LII 50STM 85/1.2II 135/2 200/2.8II 400/2.8IS TC1.4III
    https://500px.com/mkkaczy

  2. #22
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: [marianzzz1] Białe.

    Cytat Zamieszczone przez RobertON Zobacz posta
    Pooglądaj galerię wątkotwórcy. Tradycyjne foty są świetne, ale to moje zdanie tradycjonalisty
    Nie zwracam uwagi na to czy zdjęcie zostało docenione przez 30 nieznanych mi osób. Wyrażam swoja opinię.

  3. #23

    Domyślnie Odp: [marianzzz1] Białe.

    Zapewniam że to zdjęcie nie jest wytworem jakiegoś programu graficznego.
    Obróbka tylko globalna,kadrowanie ,poziomy,ostrzenie.
    Jeśli ktoś kiedyś focił coś w gęstej mgle i na otwartym terenie wie o czym piszę.
    Sam sobie się dziwie po co ja to piszę........

  4. #24
    Dopiero zaczyna Awatar Domcia
    Dołączył
    May 2012
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    29

    Domyślnie Odp: [marianzzz1] Białe.

    A mnie się podoba - dość nietypowo i się wyróżnia.

  5. #25

    Domyślnie Odp: [marianzzz1] Białe.

    Cytat Zamieszczone przez mkkaczy Zobacz posta
    Podoba mi się, choć znam Twoje inne i lepsze w moim odczuciu z mgły. Na pewno są innym podejściem do tematu, co również mi się podoba.
    Jak spisuje się sprzęt w czasie mgły? Jakieś problemy z AF, ostrzysz ręcznie? Masz całość oprócz soczewki w jakimś pokrowcu?
    Wszystko zależy jak ptak jest blisko w tak gęstej mgle.Nim dalej, tym AF dłużej szuka.
    Leżę w budzie więc wystaje tylko końcówka obiektywu (w tym przypadku 70-200,ptaki miałem od kilku do kilkunastu metrów) więc nie stosuję jakiś dodatkowych zabezpieczeń.
    Warto korygować ekspozycję podczas mgły .

    --- Kolejny post ---

    Sorry dodam jeszcze tylko to że dawno tu nie byłem a tak ciekawie jest
    Oglądałem dorobek paru fachowców i tradycjonalistów-gratulacje.
    Ostatnio edytowane przez marianzzz1 ; 02-11-2014 o 23:09

  6. #26
    Początki nałogu Awatar mkkaczy
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    IRL
    Posty
    461

    Domyślnie Odp: [marianzzz1] Białe.

    Dzięki. Ta mgiełka na zdjęciach to tylko atmosferyczna czy też zaparowana soczewka? Przecierasz soczewke w trakcie? Ja ptaków jeszcze we mgle nie fotografowałem, tyle co czasami w deszczu, np. tego maskonura
    http://www.canon-board.info/przyroda...ml#post1239986
    i o ile na jakość cała zapadana soczewka nie miała wpływu, o tyle AF już szalał. Tak wyglądała dokładnie wtedy soczewka
    http://imageshack.com/a/img841/5981/csojm.jpg
    Swoją drogą 70-200/4 bardzo lubię ale do ptaków w locie.
    R6 5DIII 17-40/4 35/1.4LII 50STM 85/1.2II 135/2 200/2.8II 400/2.8IS TC1.4III
    https://500px.com/mkkaczy

  7. #27

    Domyślnie Odp: [marianzzz1] Białe.

    Soczewka jeszcze we mgle mi nie zaparowała.
    Natomiast podczas innych zasiadek owszem i żadne przecieranie nic nie daje,trza po prostu odczekać,ja bynajmniej nie znam patentu na zaparowane szkło.
    Ja 70-200 rzadko używam z wiadomych powodów,ale właśnie mgła to dodatkowy element gdzie ptaki są mniej czujne,może mniej dostrzegają,choć standardowe maskowanie jest jednak konieczne.

  8. #28
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2011
    Miasto
    022
    Wiek
    44
    Posty
    367

    Domyślnie Odp: [marianzzz1] Białe.

    Mi te zdjęcia 'podchodzą'. Na telefonie faktycznie nic nie widać, ale na monitorze jest ok.

  9. #29
    Uzależniony Awatar słowiczek
    Dołączył
    Feb 2014
    Miasto
    T.M.
    Wiek
    50
    Posty
    764

    Domyślnie Odp: [marianzzz1] Białe.

    Masz w galerii dwa zdjęcia z nr 2 i to drugie bardziej mi leży. Nie dlatego że więcej widać, podoba mi się kompozycja. A że białe/mgliste? Zawsze coś nowego. Jak wstawiłem landszafta pod kątem, to dostałem komentarz, dość zabawny zresztą, że miałem pobudkę na kacu

    Próbowałem cykać we mgle po zmierzchu, czekałem na księżyc, dzień wcześniej wyglądało to bardzo zjawiskowo, więc na drugi dzień sprzęt, statyw na plecy i na miejsce. Księżyc się nie pokazał, bo wyszły ciężkie chmury, a mgła zgęstniała jak mleko i podniosła się na jakieś 2 metry. Mało tego że zdjęcia nie zrobiłem żadnego, to jeszcze miałem problem ze znalezieniem drogi
    Ostatnio edytowane przez słowiczek ; 03-11-2014 o 11:25

  10. #30

    Domyślnie Odp: [marianzzz1] Białe.

    Mam dwie 2 ponieważ przez pomyłkę wstawiłem te same fotki .

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •