Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 66

Wątek: EOS 20D - moje pierwsze fotki i porownanie..

  1. #1
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie EOS 20D - moje pierwsze fotki i porownanie..

    Witam ! Pokusiłem się o wrzucenie paru fotek, jakie spłodziłem wczoraj nowym EOSem D20.

    Obok dla porównania te same motywy z 300D :

    przy ISO 1600 (EFS 18-55)

    300 D
    http://www.mediadom.pl/~j.cichocki/f...t/1600300d.jpg
    D20
    http://www.mediadom.pl/~j.cichocki/f...st/160020d.jpg

    I foto kwiatka przy podobnych ustawieniach (70-200 L 4.0)

    300 D
    http://www.mediadom.pl/~j.cichocki/foto/test/300d.jpg
    D20
    http://www.mediadom.pl/~j.cichocki/foto/test/20d.jpg

    Pierwsze wrażenie ... No faaajny Zdjęć może nie robi lepszych (no ani nie gorszych) niż 300 d , ale to zgrabna maszyna, szybka (nie to co 300 d ) , ma fajne punkty AF (po ukosie) , troszkę brakuje ISO w wizjerze (trzeba szukać na górnym wyświetlaczu... Tyle na gorąco ...

    Ach - cena EOS 20D u mnie - 6350,- body - na dzień dzisiejszy
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar Kubaman
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    47
    Posty
    4 709

    Domyślnie

    Czy pojawił się problem z zawieszaniem się aparatu albo błędem err99?

    Na dpreview są dziesiątki postów na ten temat, wszystkim się wieszają aparaty i musza wyjmować baterie

    Cholerka, mógłbym go mieć za tydzień za 5800PLN, ale się boję.
    Pasja---------------------> www.jakubszyma.pl

    Przedsięwzięcie-------------> www.szyma.com

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie

    Nie zauważyłem ...
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  4. #4
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kubaman
    Czy pojawił się problem z zawieszaniem się aparatu albo błędem err99?

    Na dpreview są dziesiątki postów na ten temat, wszystkim się wieszają aparaty i musza wyjmować baterie

    Cholerka, mógłbym go mieć za tydzień za 5800PLN, ale się boję.
    Polityka firmy... wypuscic jak najszybciej pierwsza partie, byle wyprzedzic konkurencje i byc na topie. Ale niestety pierwsza partia zazwyczaj jest niedorobiona z powodu pospiechu, praktycznie "testowa" - na podstawie zgloszonych awarii i opisow uzytkownikow kazda kolejna prtia jest poprawiana, aparat albo wymieniany albo naprawiany ten z pierwszej partii, ewentualnie jakis nowy firmware...
    To samo bylo z 10D podobno - na poczatku mnostwo errorow, a szczegolnie FF/BF (sprawdzcie to i w swoich 20D - front focusing i back focusing), ja mam wyprodukowanego rok mniej wiecej po premierze i bezproblemowo dziala .

    Podsumowujac - NIE SPIESZCIE SIE!!!
    Beda tansze a lepsze bo nastepne, poprawione juz serie - poczatek listopada polecam.

  5. #5
    Bywalec Awatar dzi
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    47
    Posty
    240

    Domyślnie

    takze nie zauważyłem żadnych problemów, FF/BF sprawdzałem.


  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2004
    Posty
    5 727

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dzi
    takze nie zauważyłem żadnych problemów, FF/BF sprawdzałem.
    Wytłumaczcie mi proszę jak krowie na granicy - bez urazy Mućka :wink: - jak w domowych warunkach to sprawdzić? W swoim G3 dead/hot pixel test wykonałem dopiero przy sprzedaży a lustra nigdy wcześniej w ręku nie miałem.

  7. #7

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar Kubaman
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    47
    Posty
    4 709

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dzi
    takze nie zauważyłem żadnych problemów, FF/BF sprawdzałem.
    a kupowałeś w USA? No i czy znasz temat tej usterki? W forum na dpreview jest kilka wątków - zawieszanie aparatu przy zmianie obiektywu, brak wyjścia ze stand by, zawieszanie się lusterka. Na wszystko pomaga wyjęcie baterii, ale to trochę mało profesjonalne :wink:


    Cytat Zamieszczone przez Vitez
    Polityka firmy... wypuscic jak najszybciej pierwsza partie, byle wyprzedzic konkurencje i byc na topie. Ale niestety pierwsza partia zazwyczaj jest niedorobiona z powodu pospiechu, praktycznie "testowa" - na podstawie zgloszonych awarii i opisow uzytkownikow kazda kolejna prtia jest poprawiana, aparat albo wymieniany albo naprawiany ten z pierwszej partii, ewentualnie jakis nowy firmware...
    Vitez,
    sorry ale nie mogę się zgodzić w najmniejszym stopniu. Takie firmy obowiązuje coś takiego jak zapewnienie jakości, gwarantowane certyfikatami ISO. Utrata takiej certyfikacji kosztuje setki tysięcy dolarów i przynosi dużo większe straty marketingowe. Żadna normalna firma nie może mieć takiej strategii. Po prostu mogą mieć wpadki...ale nie sądzę, żeby to było coś poważnego
    Pasja---------------------> www.jakubszyma.pl

    Przedsięwzięcie-------------> www.szyma.com

  9. #9
    Bywalec Awatar dzi
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    47
    Posty
    240

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kubaman
    Cytat Zamieszczone przez dzi
    takze nie zauważyłem żadnych problemów, FF/BF sprawdzałem.
    a kupowałeś w USA? No i czy znasz temat tej usterki? W forum na dpreview jest kilka wątków - zawieszanie aparatu przy zmianie obiektywu, brak wyjścia ze stand by, zawieszanie się lusterka. Na wszystko pomaga wyjęcie baterii, ale to trochę mało profesjonalne :wink:
    Aparat kupowałem w Niemczech - przy zmianie obiektywu online nic sie u mnie nie wiesza, pozatym ja wyłączam aparat przy zmianie szkła (takie przyzwyczajenie ) - włączenie trwa 0.2sek więc w porównaniu z 300D to ....
    wyjscie ze standby rownież OK - na razie żadnych problemów, ale chętnie dowiem się jeszcze na co miałbym zwrócić uwagę i ewentualnie sprawdzić...


  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar Tytus
    Dołączył
    May 2004
    Wiek
    51
    Posty
    1 358

    Domyślnie Re: EOS D20 - moje pierwsze fotki i porownanie..

    Cytat Zamieszczone przez Cichy
    Witam ! Pokusiłem się o wrzucenie paru fotek, jakie spłodziłem wczoraj nowym EOSem D20.

    Obok dla porównania te same motywy z 300D :

    przy ISO 1600 (EFS 18-55)

    300 D
    http://www.mediadom.pl/~j.cichocki/f...t/1600300d.jpg
    D20
    http://www.mediadom.pl/~j.cichocki/f...st/160020d.jpg

    I foto kwiatka przy podobnych ustawieniach (70-200 L 4.0)

    300 D
    http://www.mediadom.pl/~j.cichocki/foto/test/300d.jpg
    D20
    http://www.mediadom.pl/~j.cichocki/foto/test/20d.jpg

    Pierwsze wrażenie ... No faaajny Zdjęć może nie robi lepszych (no ani nie gorszych) niż 300 d , ale to zgrabna maszyna, szybka (nie to co 300 d ) , ma fajne punkty AF (po ukosie) , troszkę brakuje ISO w wizjerze (trzeba szukać na górnym wyświetlaczu... Tyle na gorąco ...

    Ach - cena EOS 20D u mnie - 6350,- body - na dzień dzisiejszy
    WIEM WIEM

    czepiam się

    ale te zdjęcia są wyrażnie (20D) przepalone ciut, ale jednak

    to już 300D lepiej je naświetlił, oczywiście to kwestia milimetrów by światłomierz złapał odpowiednie ustawienia, ale mi mo wszystko widzę, że nic się nie zmieniło w tym zakresie u Canona,
    dzięki za zdjęcia, dają dużo do myślenia, jeżeli nie będziesz robil artystycznych zdjęć gdzie potrzeba tej wszechstronności manualnej 20D to nie ma w ogóle po co go kupować, lepszego zdjęcia nie zrobi...uffff

    [ Dodano: 19 Wrzesień 2004 ]
    Cytat Zamieszczone przez Kubaman
    Cytat Zamieszczone przez dzi
    takze nie zauważyłem żadnych problemów, FF/BF sprawdzałem.
    a kupowałeś w USA? No i czy znasz temat tej usterki? W forum na dpreview jest kilka wątków - zawieszanie aparatu przy zmianie obiektywu, brak wyjścia ze stand by, zawieszanie się lusterka. Na wszystko pomaga wyjęcie baterii, ale to trochę mało profesjonalne :wink:
    powiniem być guzik reset, pomaga w bardziej gównianych kopmuterach

    [ Dodano: 19 Wrzesień 2004 ]
    Cytat Zamieszczone przez Kubaman
    Vitez,
    sorry ale nie mogę się zgodzić w najmniejszym stopniu. Takie firmy obowiązuje coś takiego jak zapewnienie jakości, gwarantowane certyfikatami ISO. Utrata takiej certyfikacji kosztuje setki tysięcy dolarów i przynosi dużo większe straty marketingowe. Żadna normalna firma nie może mieć takiej strategii. Po prostu mogą mieć wpadki...ale nie sądzę, żeby to było coś poważnego
    Vitez, niestety, ma rację
    tak to się robi w biznesie

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •