Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Wątek: C100 Mark II

  1. #11
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 736

    Domyślnie Odp: C100 Mark II

    Cytat Zamieszczone przez wain Zobacz posta
    W pewnym sensie rozumiem ale canon nie jest jedyny na swiecie i konkurencja wyglada jakby byla bardziej z przodu niz z tylu. A 4k to nie sa zadne cuda. Takie video nagrywaja telefony, bezlusterkowce i kamerki itd wiec tym bardziej powinna kamera wypuszczona w 2014 roku za 5.5k$. IMHO. Rynek zweryfikuje.
    No ale to co za problem, nic tylko kupować 4K. Cała rzecz właśnie na tym polega. Nie ma sprzętu dla wszystkich, po to jest tego tyle żeby każdy coś znalazł. Jak komuś wystarcza 4K z telefonu to w życiu nie kupi takiego grata jak C100. A co powiedzieć o tych "wariatach" co kupują kamery po kilkanaście tyś. $ z jakością FHD gorszą niż w C100 - też nie wiedzą co robią ?
    Cytat Zamieszczone przez wain Zobacz posta
    Co do blueray itd. Dzisiaj obraz mozna odtwarzac z takiej ilosci zrodel (NAS przez ETH, Dyski USB, telefonoy, laptopoy, tablety przez hdmi itd, nawet z YT ma 4k) ze nie sadze aby to bylo jakies ograniczenie.
    No ale tu przecież mowa o wydawnictwach, to właśnie jest ograniczenie. Żyjesz w innym świecie. Dla części ludzi to o czym piszesz to świat który nie istnieje. Dla nich też się różne rzeczy filmowe tworzy i muszą być dostosowane do ich możliwosci technicznych.

    Cytat Zamieszczone przez wain Zobacz posta
    Natomiast glownym powodem nagrywania 4k jest jak najlepszy material do edycji - crop/kadrowanie, stablilizacja obrazu, downscaling - sadze ze lepiej miec niz nie.
    No dokładnie i to właśnie masz w C100 gotowe bez konieczności robienia samemu. Żyletkowate FHD prosto z karty zeskalowane z dużo większej rozdzielczości.

    Cytat Zamieszczone przez wain Zobacz posta
    Oczywiscie nie zawsze sie oplaca to wlaczac bo klient i tak nie zaplaci ale my nie o tym
    No właśnie o tym, bo nie mówimy tu o sprzęcie używanym u cioci na imieninach albo przez entuzjastów dla własnych potrzeb tylko o zarobkowym.
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 24-10-2014 o 15:31
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  2. #12

    Domyślnie Odp: C100 Mark II

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    No ale to co za problem, nic tylko kupować 4K. Cała rzecz właśnie na tym polega. Nie ma sprzętu dla wszystkich, po to jest tego tyle żeby każdy coś znalazł. Jak komuś wystarcza 4K z telefonu to w życiu nie kupi takiego grata jak C100. A co powiedzieć o tych "wariatach" co kupują kamery po kilkanaście tyś. $ z jakością FHD gorszą niż w C100 - też nie wiedzą co robią ?
    Mowisz wysoce specjalistycznym sprzecie którym C100 nie jest.

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    No ale tu przecież mowa o wydawnictwach, to właśnie jest ograniczenie. Żyjesz w innym świecie. Dla części ludzi to o czym piszesz to świat który nie istnieje. Dla nich też się różne rzeczy filmowe tworzy i muszą być dostosowane do ich możliwosci technicznych.
    My mowimy o rozwoj czy cofaniu sie? Jesli by tak podchodzic to dalej bylibyśmy w erze VHS a przeciez BlueRay jest na rynku od ladnych paru lat! Zreszta jesli ktos robi cos pod wydawnictwa to ma znacznie wiekszy budzet niz na C100.

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    No dokładnie i to właśnie masz w C100 gotowe bez konieczności robienia samemu. Żyletkowate FHD prosto z karty zeskalowane z dużo większej rozdzielczości.
    Ale bez mozliwosci stabilizacji obrazu i bez mozliwosci cropowania.

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    No właśnie o tym, bo nie mówimy tu o sprzęcie używanym u cioci na imieninach albo przez entuzjastów dla własnych potrzeb tylko o zarobkowym.
    No wlasnie. Tym bardziej on powinien zawierac jak najwiecej mozliwosci tworzenia materialu na potrzeby klienta tego bogatszego i tego mniej zamoznego dodatkowo dajac swobode wyboru podczas pracy tworczej. Moim zdaniem nadszedl czas na 4k w kontekscie rozwoju technologi, stanu rynku i biorac pod uwage fakt ze cykl zycia kamery to nie 1 rok jak smartfona. Wszytko IMHO.

  3. #13
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 736

    Domyślnie Odp: C100 Mark II

    Cytat Zamieszczone przez wain Zobacz posta
    Mowisz wysoce specjalistycznym sprzecie którym C100 nie jest.
    Mógłbyś rozwinąć, nie chwytam w odniesieniu do tego co napisałem.

    Cytat Zamieszczone przez wain Zobacz posta
    My mowimy o rozwoj czy cofaniu sie? Jesli by tak podchodzic to dalej bylibyśmy w erze VHS a przeciez BlueRay jest na rynku od ladnych paru lat! Zreszta jesli ktos robi cos pod wydawnictwa to ma znacznie wiekszy budzet niz na C100.
    Mówimy o realnych klientach i realnych zamówieniach ale skoro wiesz lepiej no to pozostaje tylko robić wszystko w 4K, kto broni?
    BTW: jeśli mówisz o dużym budżecie przy wydawnictwach to najwyraźniej działamy w innych realiach rynkowych.

    Cytat Zamieszczone przez wain Zobacz posta
    Ale bez mozliwosci stabilizacji obrazu i bez mozliwosci cropowania.
    Wiesz chyba jednak problem polega na tym że nigdy nie obrabiałeś obrazka z tej kamery. Ja robiłem to kilkakrotnie i zapas jakości jest taki że w realizacjach wielokamerowych czasem trzeba z niej obraz "pogarszać" żeby dostosować się do innych kamer (też nie kupionych za pięć stówek w markecie).
    Od stabilizacji to są statywy ew. stedy, ta kamera właściwie nie nadaje się do użycia z ręki ani do repo. Przynajmniej ja bym tym nie umiał pracować w ten sposób.


    Cytat Zamieszczone przez wain Zobacz posta
    No wlasnie. Tym bardziej on powinien zawierac jak najwiecej mozliwosci tworzenia materialu na potrzeby klienta tego bogatszego i tego mniej zamoznego dodatkowo dajac swobode wyboru podczas pracy tworczej. Moim zdaniem nadszedl czas na 4k w kontekscie rozwoju technologi, stanu rynku i biorac pod uwage fakt ze cykl zycia kamery to nie 1 rok jak smartfona. Wszytko IMHO.
    A moim zdaniem nie i wielu moim znajomym którzy trudnią się robieniem czegoś w video też nie nadszedł. I pewnie dla takich zacofanych osób jest ta kamera . A co do "swobody pracy twórczej" - jak to pięknie brzmi ale mogę Cię zapewnić że ostatnią rzeczą która mnie ogranicza w tym względzie jest brak kamery 4K .

    Mam wrażenie że tak możemy dyskutować do maja a i tak każdy zostanie przy swoim. Ja patrzę na to wyłącznie ze swojego nie przeczę dość wąskiego podwórka i dlatego na moje ta kamera ma sens, bo to jest bardziej kwestia biznesowa niż jakościowa. Zapewne entuzjaści będą mieli zupełnie inne zdanie...
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  4. #14
    Dopiero zaczyna Awatar 35mm1
    Dołączył
    May 2010
    Miasto
    Wawa
    Posty
    23

    Domyślnie Odp: C100 Mark II

    Pierwsze filmowe spojrzenie NA CANON C100 II

    http://http://vimeo.com/110572643

  5. #15
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: C100 Mark II

    Cytat Zamieszczone przez MMM Zobacz posta

    Uważam, że to fajna kamera choć nie dla profesjonalisty
    Nie masz pojęcia o czym piszesz. C100 to najczęściej używana kamera do filmowania ślubów i eventów. To tylko u nas "profesjonalne" są 5d mk II lub eosy 650 z podpiętym kitem. Za aktualną cenę C100 nie kupisz niczego co da Ci podobnej jakości obrazek połączony ze znakomitą ergonomią.
    Na co dzień filmujemy C100 i 5d mk III i C100 rozpierdziela obrazkiem marka III, że o wygodzie pracy nie wspomnę. Mam również GH4 i bardzo dobrze go oceniam, ale do pracy wolę C100, bo obrazek po zeskalowaniu do 1080 jest identyczny, ale GH4 kończy się przy iso 800 (w porywach 1600), a w c100 akceptowalne (dla mnie) iso to 10.000.

    W c100 mk II Canon poprawił wszystko to na co narzekali użytkownicy. Ta kamera będzie się sprzedawała jak świeże bułeczki. Kamera pojawi się w Polsce w sprzedaży w styczniu w cenie około 20.000. Pierwszy egzemplarz testowy pojawił się w Polsce pod koniec października i miałem przyjemność go potestować i z niecierpliwością czekam aż pojawi się wersja produkcyjna.

  6. #16
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 736

    Domyślnie Odp: C100 Mark II

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    ....a w c100 akceptowalne (dla mnie) iso to 10.000.
    Masz wersję z nowym firmware czy starym?
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  7. #17
    Pełne uzależnienie PREMIUM member Awatar MMM
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    4 250

    Domyślnie Odp: C100 Mark II

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Nie masz pojęcia o czym piszesz. C100 to najczęściej używana kamera do filmowania ślubów i eventów.
    Pisząc o "profesjonalistach" nie miałem na myśli kotleciarzy.

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Mam również GH4 i bardzo dobrze go oceniam, ale do pracy wolę C100, bo obrazek po zeskalowaniu do 1080 jest identyczny.
    Przy tak słabym kodeku jaki ma C100 różnica przy efektach na green mate do zeskalowanego GH4 jest ogromna, do tego dochodzi brak możliwości kadrowania obrazka z C100 jeśli na wyjściu ma być 1080.

  8. #18
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 736

    Domyślnie Odp: C100 Mark II

    Ja znam wielu profesjonalistów którzy w życiu ślubu nie zrobili a używają C100.
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 16-12-2014 o 17:44
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  9. #19
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: C100 Mark II

    Cytat Zamieszczone przez MMM Zobacz posta
    Pisząc o "profesjonalistach" nie miałem na myśli kotleciarzy.



    Przy tak słabym kodeku jaki ma C100 różnica przy efektach na green mate do zeskalowanego GH4 jest ogromna, do tego dochodzi brak możliwości kadrowania obrazka z C100 jeśli na wyjściu ma być 1080.

    Kolejny raz potwierdzasz, że piszesz o czymś, o czym nie masz pojęcia.

  10. #20
    Pełne uzależnienie PREMIUM member Awatar MMM
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    4 250

    Domyślnie Odp: C100 Mark II

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Kolejny raz potwierdzasz, że piszesz o czymś, o czym nie masz pojęcia.
    LOL. Rozumiem, że Twój Autorytet jest tak Wielki, że wystarczy że to napiszesz bez żadnych argumentów? :-)

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •