Strona 12 z 12 PierwszyPierwszy ... 2101112
Pokaż wyniki od 111 do 114 z 114

Wątek: Jak zacząć fotografować śluby.?

  1. #111
    Bywalec Awatar Element7th
    Dołączył
    Sep 2013
    Miasto
    Poznań
    Posty
    230

    Domyślnie Odp: Jak zacząć fotografować śluby.?

    Albo ma tyle zleceń...

  2. #112
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Jak zacząć fotografować śluby.?

    Cytat Zamieszczone przez marbudzyk Zobacz posta
    Hm... Z takim podejściem do fotografii to ja widzę taką opcję:
    1. Kup aparat w Media Markt (najlepiej na promocji) - nieważne jaki ale ma być "luszczanką" z jak największym zoomem
    2. Ściągnij Photoshopa z torrenta lub chomika
    3. Naucz się przede wszystkim dwóch funkcji: Unsharp mask i Hue/Saturation. Pamiętaj że im większy "unsharp" i większy "saturation" tym bardziej zadowoleni klienci.
    4. Koniecznie opanuj dorabianie ramek (im bardziej wyrąbana ramka tym lepiej) oraz efekty specjalne - im bardziej odjechane efekty tym bardziej zdjęcie jest "emejzing"
    5. Jeśli ktoś*w Twoim mieście robi śluby za 200PLN - Ty rób za 99,99PLN
    I twoja sytuacja finansowa się poprawi... Do czasu kiedy ktoś będzie robił*to samo co Ty za 77,99 PLN...

    P.S
    Pierwsze zdanie twojego posta jest chyba mottem większości polskich fotografów ślubnych...
    Jeśli chcesz dobrze zarabiać w tym biznesie to sprzęt foto oraz oprogramowanie do obróbki to najmniejszy problem.

    Musisz :
    - umieć robić zdjęcia w kościołach i na "przyjęciach"
    - znać cały rytuał ślubny, poruszania się w kościele, przed kościołem, aby mieć te właściwe ujęcia.
    - uzgodnić "z młodymi" czego oczekują, zaproponować przed uroczystością kilka przykładowych ujęć/fotek do wyboru.
    - wiedzieć co masz wyeksponować a co ukryć z urody i ubioru "młodych" i rodziny.
    - być miły, sympatyczny, profesjonalny w oczach "młodych" i teściów.

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 23-12-2014 o 06:41
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  3. #113
    Dopiero zaczyna Awatar michpok
    Dołączył
    Apr 2011
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    43

    Domyślnie Odp: Jak zacząć fotografować śluby.?

    Powiem Ci jak ja zaczynam... Fotografią zacząłem się zajmować jakieś 12 lat temu, czyli w wielu ok. 15 lat, na jakiś kompaktach, robiąc zdjęcia wszystkiego co było możliwe. Jakieś dwa, lub trzy lata później dostałem pierwszą lustrzankę był to Canon 350D z obiektywem kitowym. Były to jeszcze takie czasy, że posiadanie lustrzanki nie wywoływało u nikogo w głowie świadomości bycia profesjonalistą. I tak tym Canonem pstrykałem i poznawałem tak bardziej na serio podstawy fotografii. Bodajże po 2 latach pomyślałem, że ten Canon jednak trochę ogranicza to co chciałbym pokazać na zdjęciach i podjąłem decyzję o kupnie używanego Canona 20D i obiektywu Sigma 17-70 oraz lampy zewnętrznej. Przy okazji zbliżał się ślub cywilny moich znajomych, który podjąłem się uwiecznić. Oczywiście przed całym tym wydarzeniem dużo czytałem na ten temat co i jak ustawić, jak operować światłem... wiadomo byłem zielony jeśli chodzi o praktykę więc chociaż teorię chciałem opanować. Wiadomo, że nerwy były duże bo to pierwszy raz itp. Ze ślubnych i plenerowych zdjęć znajomi i ja byliśmy zadowoleni, wiadomo po czasie mogę szczerze powiedzieć, że nie były to "profesjonalne zdjęcia" w sensie było wiele niedociągnięć, ale nie było "wiochy" (czasem nawet teraz widuję dużo gorsze niby profesjonalnych fotografów). Powiedziałem wtedy sobie, że małymi krokami zacznę kompletować sobie jakiś lepszy sprzęt, żeby zacząć nabierać doświadczenia w tej dziedzinie. I tak po roku miałem Canona 40D + Canon 85 1.8 i Canon 28 1.8. i lampa Canon 430 EX. Trafiły się dwa śluby też wśród znajomych gdzieś tam z polecenia. Wyszły obiektywie rzecz biorąc nieźle- młodzi wiedzieli na co się piszą biorąc mnie, więc i ich oczekiwania nie były na poziomie zdjęć od profesjonalisty za 2 - 3 tysięce złotych. Tańszym kosztem wybrali mnie i również byli zadowoleni z efektów co i mi pozwoliło na dalszy rozwój w tej dziedzinie. Dalsze zbieranie sprzętu zacząłem od body - kupiłem Canona 50D ( C40D jako back-up) i do tego obiektyw Canon 50 1.4. Czyli mój zestaw na tamten czas to 2 body APS-C średniej klasy i 3 szła średniej klasy plus do tego lampa YongNuo YN-568EX II. Zrobiłem kolejne 3 śluby z pozytywnym skutkiem. Następny upgrade sprzętu to przesiadka na FF czyli kupno klasyka 5D (C50D back-up), parasolek z wyzwalaczami radiowymi, których używam na plenerach i weselach no i rybie oko (Samyang 8mm 3,5)- dla ciekawych weselnych efektów. Na ten sezon miałem kolejne 3 śluby, które w tym roku zrealizowałem. Przed sezonem mój sprzęt wyglądał tak: Canon 5D, Canon 50D, C 28mm 1.8, C 50mm 1.4, C 85mm 1.8 , C 70-200 L 4,0 Samyang 8mm 3,5 YongNuo YN-568EX II.
    Obecny stan moich "umiejętności" mogę ocenić na średnio-zaawansowany. Wiem co i kiedy dzieje się w kościołach i USC, wiem co jest ważne a co mniej. Nauczyłem się wiele w kwestii ustawień aparatu i pracy ze światłem, do tego dużo czasu spędziłem na nauce obróbki w LR. I teraz wracam do pierwszego zdania tego postu: "Powiem Ci jak ja zaczynam"- bo nadal zaczynam. Kilka ślubów i zdobyte jakieś doświadczenie pozwala mi na myślenie nad założeniem swojego biznesu usług fotograficznych, jednakże nadal się waham czy już jestem na tyle dobry, żeby swoje usługi proponować ludziom na co dzień. Ślub to nie ukrywajmy wielka odpowiedzialność za miłe wspomnienia z wyjątkowego dla wielu dnia lub dni. Nie znam Twojej historii i nie wiem jak doświadczony jesteś, ale moja rada - jeśli chcesz zacząć kupować chleb za pieniądze zarobione w taki sposób to zainwestuj w sprzęt i wiedzę popartą doświadczeniem- może nie w tak ślimaczym tempie jak ja, ale zdecydowanie jest to podstawa do myślenia o tym na poważnie. Pozdrawiam
    Fotografując staraj się pokazać to czego bez Ciebie, nikt by nie zobaczył - Robert Bresson
    __________________________________________________ ____________________________
    www.facebook.com/pokornieckifotografia

  4. #114
    Początki nałogu
    Dołączył
    Apr 2014
    Miasto
    Poznań
    Posty
    341

    Domyślnie Odp: Jak zacząć fotografować śluby.?

    Cytat Zamieszczone przez Element7th Zobacz posta
    Albo ma tyle zleceń...
    Albo uzbierał 30 postów na giełdę, jakoś tak się śmiesznie chyba złożyło

Strona 12 z 12 PierwszyPierwszy ... 2101112

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •