Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: [Luziq] Koncerty

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    45

    Domyślnie [Luziq] Koncerty

    Witam.
    Głównie robię portrety, ale chciałem spróbować również swoich sił na koncercie :P Rzucam na pożarcie
    Koncert Haliny Mlynkovej


  2. #2

    Domyślnie Odp: [Luziq] Koncerty

    Jak dla mnie za szeroko. Mikrofon czesto w roli glownej. Ogolnie za ciemno, tam gdzie powinno byc jasno. Fotki "artystyczne" tj. swiatelko tam gdzies w obiektyw bije albo zarys postaci, hm w koncertówkach, to nie przechodzi, chyba ze masz jakis element, ktory skupia uwage. I na koniec, konertówki musza byc ostre jak zyleta. Jezeli nie możesz zlapac AF na twarzy, bo koleś macha lepetyna, to staraj sie miec ostre wioslo. Dzięki temu bedziesz miał dwa w jednym = dynamike i ostrosc. To tak na predce...

  3. #3
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    45

    Domyślnie Odp: [Luziq] Koncerty

    Cytat Zamieszczone przez ecolab250 Zobacz posta
    Jak dla mnie za szeroko. Mikrofon czesto w roli glownej. Ogolnie za ciemno, tam gdzie powinno byc jasno. Fotki "artystyczne" tj. swiatelko tam gdzies w obiektyw bije albo zarys postaci, hm w koncertówkach, to nie przechodzi, chyba ze masz jakis element, ktory skupia uwage. I na koniec, konertówki musza byc ostre jak zyleta. Jezeli nie możesz zlapac AF na twarzy, bo koleś macha lepetyna, to staraj sie miec ostre wioslo. Dzięki temu bedziesz miał dwa w jednym = dynamike i ostrosc. To tak na predce...
    Co do tego że za szeroko to zgadzam się, też mnie to bolało. Przydałaby mi sie stałka 135. Co do światła to nie mam wpływu na to ile go jest, a było ciemno jak w d.... nię będe wyciągał za mocno z cieni bo wiadomo jakie są skutki. A jeśli chodzi o zdjęcia z zarysem to jednym podchodzi a jednym nie. Umieszczałem na innych forach te fotki i akurat zdanie było odmienne
    Gdzie brakuje Ci ostrości? kliknij na zdjęcia
    Ostatnio edytowane przez Luziq ; 17-12-2014 o 11:45

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Kraków
    Posty
    1 850

    Domyślnie Odp: [Luziq] Koncerty

    jakiego pomiaru światła używasz?
    ja zawsze punktowego, bo tło (kable, mikrofony itd) mnie nie interesuje
    taki pomiar "daje" też więcej światła

  5. #5
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    45

    Domyślnie Odp: [Luziq] Koncerty

    Cytat Zamieszczone przez igor58 Zobacz posta
    jakiego pomiaru światła używasz?
    ja zawsze punktowego, bo tło (kable, mikrofony itd) mnie nie interesuje
    taki pomiar "daje" też więcej światła
    Zdałem się tutaj bodajże na matrycowy..
    Przy koncertach gdzie światło zmienia się niesamowicie szybko, zablokowanie ekspozycji, przekadrowanie i strzał często będzie wiązał się z przepaleniem albo niedopaleniem.. bo np światło zdąży się zmienić zanim to wykonam. Tak mi się wydaje :P
    Oczywiście jeśli nie ma zbytniego szaleństwa z oświetleniem to można tak robić i powinno to wyglądać lepiej.
    Pierwszy raz fotografowałem koncert więc jeszcze nie za dużo wiem o tego typu fotografii.. Sprawdzę następnym razem jak to wygląda z punktowym

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •