Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 65

Wątek: [dorulka] ISLANDIA

  1. #1

    Domyślnie [dorulka] ISLANDIA

    Dzień dobry. Witam się z canonierskim forum przy pomocy mojego wątku :-)
    Jestem totalną amatorką fotograficzną, dopiero od niedawna zaczęłam przywozić pamiątki z podróży zapisane w RAWach, a co za tym idzie, mogłam próbować wydobyć więcej z moich udanych mniej lub bardziej zdjęć.
    Bardzo proszę o rady, co, gdzie robię źle, mam wrażenie, że po obróbce fotografii poruszam się po omacku i co jakoś czas wpadam na potężne miny.

    Zamieszczam zdjęcia z tegorocznych wakacji na Islandii, wyspy lodu i ognia (ognia nie widziałam, lód i owszem), a przede wszystkim wody w każdej postaci. Była to moja trzecia wizyta na tej wyspie, bo wiecie, kto tam przyjedzie, to się w niej zakocha i wraca...

    1.

    2.


    3.


    4.


    5.


    6.


    7.


    8.


    9.


    10.

  2. #2
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2011
    Miasto
    022
    Wiek
    44
    Posty
    367

    Domyślnie Odp: [dorulka] ISLANDIA

    a. większość niedoświetlona
    b. skąd ta fioletowa poświata na kilku zdjęciach?
    c. mało detali na tych fotach - co to za kompresja?

  3. #3
    Uzależniony Awatar kaindox
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    598

    Domyślnie Odp: [dorulka] ISLANDIA

    Dla mnie bardzo przyjemne zdjęcia, choć rzeczywiście, mogłoby być ciut jaśniej
    1. mało ciekawy kadr, dla mnie chyba za ciasny, brakuje przestrzeni i spokoju jakie mają zwykle zdjęica z krótkimi czasami
    3. najsłabszy kadr, ślady w błocie, ludziki z aparatem w tle
    10. gdyby nie ludzie bołoby fajnie, gdyby było szerzej byłoby jeszcze lepiej.

    Reszta bardzo fajna zwłaszcza sposób kadrowania, albo kokietujesz z doświadczeniem albo masz talent. Podrzuć jakiegoś RAWa, na takich zdjęciach fajnie byłoby poćwiczyć obróbkę i być może zaproponować coś innego.
    A tak poza tym to nie obraziłbym się na mini poradnik z cyklu co gdzie za ile na Islandii

  4. #4

    Domyślnie Odp: [dorulka] ISLANDIA

    4 A - poprawione, bez fioletu (skąd on się tam wziął?? i jaśniejsze, tylko czy nie za bardzo)


    5A - zamiana:-)
    Ostatnio edytowane przez dorulka ; 14-10-2014 o 13:06

  5. #5

    Domyślnie Odp: [dorulka] ISLANDIA

    11. Kolejny z wodospadów: Godafoss


    12. Skogafoss raz jeszcze


    13. Dettifoss - najpotężniejszy wodospad Islandii


    14. Dettifos raz jeszcze i kanion rzeki Jokulsa

  6. #6
    Uzależniony Awatar kaindox
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    598

    Domyślnie Odp: [dorulka] ISLANDIA

    Za dużo clarity, poprzednia seria dużo lepsza. Tym poprawionym fotkom brakuje kontrastu przez co wydają mi się jakieś płaskie

  7. #7

    Domyślnie Odp: [dorulka] ISLANDIA

    Dziękuje bardzo za cenne uwagi. Postaram się poprawić (się i zdjęcia), ale poczekam z kolejnymi na ... nowy komputer.

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar zysk
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    1 121

    Domyślnie Odp: [dorulka] ISLANDIA

    Dla mnie :12i 14 ciekawe.
    Chyba może być ciekawiej,
    ,z sentymentu zglądnnąłem, byłem kiedyś na redzie REYKJAVÍK'U
    "http://www.canon-board.info/galerie-uzytkownikow-15/zysk-auto-moto-speed-i-inne-95489/"]galeria na CB[/URL]
    7D2/10-640/2,8-5,6+YN568EXII

  9. #9

    Domyślnie Odp: [dorulka] ISLANDIA

    7,9 i 12. całkiem ok reszta trochę przekombinowana i kolory nijakie, zupełnie nie oddają uroku tych miejsc. Może masz nie skalibrowany monitor i ci mocno przekłamuje kolory i kontrast. Ale fajnie popatrzeć, byłem na Islandii w lipcu pierwszy raz i jestem pod ogromnym wrażeniem tej wyspy i krajobrazów, miło wspominam pomimo iż jeden obiektyw mi padł, drugi zgubiłem, a cały materiał jeszcze czeka na obróbkę.
    Proponuję trzymać RAWy jak podszkolisz się w obróbce to pewnie wrócisz do tych zdjęć.
    Ostatnio edytowane przez Mojlo ; 22-10-2014 o 12:42
    ...

  10. #10

    Domyślnie Odp: [dorulka] ISLANDIA

    Cytat Zamieszczone przez Mojlo Zobacz posta
    7,9 i 12. całkiem ok reszta trochę przekombinowana i kolory nijakie, zupełnie nie oddają uroku tych miejsc. Może masz nie skalibrowany monitor i ci mocno przekłamuje kolory i kontrast.
    Stary laptop właśnie zdechł był, możliwe, że nie było to najlepsze narzędzie do prób obróbki zdjęć.

    ale warto pamiętać, ze kolory lipcowe a wrześniowe to dwie różne bajki:-) nie mówiąc o kolorach ze stycznia

    Dziękuje jednak za wszelkie uwagi i liczę na więcej przy nowej serii

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •