Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 63

Wątek: gdzie najlepiej kupić canon 6d ?

  1. #21
    Uzależniony
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    809

    Domyślnie Odp: gdzie najlepiej kupić canon 6d ?

    Cytat Zamieszczone przez Sesjusz Zobacz posta
    Dla mnie, osoby prywatnej, 5-6 stówek różnicy to sporo przy nowym body, Unia Europejska to nie koniec świata, wysyłka UPS i w kolejnym dniu już jest w Polsce. Mnie przeraża z kolei mylne wyobrażenie jak wielki, trudny jest świat i jak ciężko to wszystko ogarnąć. Sprawa ma się inaczej, jest mały i kurierzy świetnie sobie z tym radzą Ja nie uważam, że w Polsce ktoś mnie oszuka, patrzę indywidualnie - wolę zaoszczędzone 6 stów dołożyć do obiektywu. Gdyby cena za body była u nas jak w UK to oczywiście, że wolałbym wesprzeć rodzimych sprzedawców ! Jeżeli cena body by była tak niska w Japonii, że opłacałoby się polecieć na wycieczkę, zwiedzić, kupić body, wrócić, zapłacić cło i VAT i jeszcze zaoszczędzić ... no to ba - oczywiście ze bym poleciał ! Patrze na to indywidualnie i bardzo geocentrycznie, to moja kasa, wiele nie zarabiam a niełatwą pracą, staram się ciąć koszta tam gdzie mogę. Jednocześnie wolę nowe niż używane. I jeszcze raz - tu nie chodzi o obawę pojawienia oszustwa przy zakupie w Polsce. Jesteśmy w UE i dano nam możliwość zakupu w innych państwach bez cła.
    Oszczędności, choćby najmniejsze, doskonale rozumiem, rzadko komu w dzisiejszych czasach się przelewa. Nie rozumiem nadal jednego - całe ryzyko i kombinacja ze sprowadzeniem sprzętu z drugiego końca świata - koszt 5,5tys, zakup na allegro - 5,6tys. Gdzie tu sens ?

  2. #22
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    59

    Domyślnie Odp: gdzie najlepiej kupić canon 6d ?

    Cytat Zamieszczone przez nowart Zobacz posta
    Oszczędności, choćby najmniejsze, doskonale rozumiem, rzadko komu w dzisiejszych czasach się przelewa. Nie rozumiem nadal jednego - całe ryzyko i kombinacja ze sprowadzeniem sprzętu z drugiego końca świata - koszt 5,5tys, zakup na allegro - 5,6tys. Gdzie tu sens ?
    Nowe na allegro 5,6 tyś są sprowadzone z USA, tak kupiłem body 300D i 450D, nic się nie działo złego i nie musiałem reklamować. Ale z tego co mi wiadomo - serwis canona w PL nie naprawi tego. Teraz myślałem o tym czy kupić na allegro 6D za 5,6 tyś, ale kwota jest na tyle wysoka, że wolę aparat, który w razie czego serwis Canon PL naprawi. Przyciśnijcie sprzedawców pytaniem czy nowe, oferowane przez nich body jest z europejskiej sieci dystrybucji, okaże się że sprowadzony z USA. Druga sprawa - UE to nie koniec świata, dla mnie nie ma różnicy czy wyślą mi z Warszawy czy Londynu, mam go po jednym lub dwóch dniach ubezpieczoną przesyłką. A 6 stów w kieszeni jest. W temat się wgłębiałem i szukałem odpowiedniego body dość długo, wybrałem IMHO najkorzystniejszą dla mnie opcję. Rozumiem, że dla jednych to "masakra", że są przyzwyczajeni do zakupów w Polsce. Ja staram się być otwarty na propozycje Europejskie

  3. #23
    Uzależniony
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    809

    Domyślnie Odp: gdzie najlepiej kupić canon 6d ?

    Wybacz Sesjusz ale większych farmazonów dawno nie słyszałem. Albo kupowałeś u jakiś dziwnych kombinatorów albo kompletnie pokręciłeś pojęcia.
    Gdyby ktoś sprzedał klientowi sprzęt spoza dystrybucji UE i wyszłoby to w serwisie to w necie zostałby spalony żywcem, choć chętnie wytknąłbym pewnego sprzedawcę, który odstawia podobne rzeczy ze sprzętem Nikona korzystając z jego wysokich cena w UE...
    Wybieraj zatem sprawdzonych sprzedawców bo to o czym piszesz to skrajne oszustwo i nie wyobrażam sobie - nawet za cenę wielokrotnie większego zarobku - wcisnąć klientowi aparat z podrobioną kartą gwarancyjną mając nadzieję, że nie trafi do serwisu. Jednak bardzo bym Cię prosił o nie ugolólnianie, jakoby wszystko co tańsze to samo zło. Również i ci najwięksi kombinują jak mogą bo takie mamy realnia i taki rynek...
    Ostatnio edytowane przez nowart ; 24-09-2014 o 11:42

  4. #24
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    59

    Domyślnie Odp: gdzie najlepiej kupić canon 6d ?

    Nowart, mam wrażenie że się nie rozumiemy. Ci sprzedawcy, o których ja pisałem, nie oszukują, sprzedają sprzęt z oryginalnymi gwarancjami, sprzęt z dokumentami jest sprowadzony z USA i jest zapłacone cło i VAT, nie wiem czy u nas czy w innym państwie UE, jednak jest to sprzęt importowany do UE przez nich. Nie jest to jakieś szczególne kombinowanie, cena atrakcyjna a i sprzęt jest na gwarancji honorowanej w stanach i - z tego co czytałem kilka lat temu - w UK. Ja myślę, że do serwisu Canona trafia na porządku dziennym sprzęt spoza polskiej sieci dystrybucji, nie widzę powodów by serwis wchodził na neta i robił z tego powodu aferę. Każdy może kupić gdzie chce, najwyżej zapłaci za usługę serwisową. Kiedyś pracowałem w oficjalnym serwisie Garmina w PL, urządzenia GPS ze stanów lub spoza polskiej sieci dystrybucji tez do nas trafiały, jednak za darmo ich nie naprawialiśmy, nikt się tym szczególnie nie podniecał że ktoś sprzedaje sprzęt z USA, owszem dystrybutorzy byli lekko podirytowani bo to zabierało im klientów.

    Sprzedawcy, którzy sprzedają sprzęt importowany legalnie mają sprawdzoną renomę i same pozytywy, piszę o sprzedawcach którzy sprzedają aparaty na allegro za 5,6 tyś, o tych z którymi ja się kontaktowałem. Nie są oszustami. Nie piszę farmazonów, kupiłem u nich trzy aparaty: 300D w roku 2003, 450D jakoś w 2006 r, 40D w 2009 r. Maja pozytywne komentarze i mają - jak to piszą - swój serwis, jeżeli body padną wysyłasz do nich, nie na żytnią. Czy oni naprawiają czy wysyłają do USA lub UK nie wiem, nie reklamowałem nigdy body.
    Ostatnio edytowane przez Sesjusz ; 24-09-2014 o 11:59

  5. #25
    Uzależniony
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    809

    Domyślnie Odp: gdzie najlepiej kupić canon 6d ?

    Najpierw piszesz z powątpiewaniem , że "Gwarancja - gość pisze że oni tak to załatwiają - idę do serwisu canona z gwarancją podbitą przez sklep w UK, powinni przyjąć na podstawie zakupu w UE, jak nie przyjmą to mogę wysłać do UK na ich koszt i tam serwis naprawia albo ... mają umowę w ramach UE i mogę naprawiać za kasę w serwisie w Polsce, wziąć rachunek i sprzedawca zwraca mi kasę z Canona UK za naprawę." (swoją drogą dziw bierze, że wierzysz w te dyrdymały o umowach i zwrotach pieniędzy ale nie mam siły wyprowadzać Cię z błędu), po czym teraz twierdzisz, że zamiast na all, wolisz kupić skąd indziej i mieć pewność naprawy przez serwis na żytniej...
    Najpiew piszesz, żeby przycisnąć sprzedawców za 5,6 z allegro a zaczną zeznawać, że to sprzęt z usa - mógłbyś takowych wskazać? Mają "swój serwis" i oni naprawiają?
    Kompletne pomieszanie z poplątaniem z dodatkiem braku wiedzy jak to wszystko działa i funkcjonuje o co oczywiście ciężko mieć do Ciebie pretensje - takich trafiałeś którzy nawijali Ci przedziwny makaron na uszy. Nawet nie wiem czy chcę dalej w tej dyskusji uczestniczyć ...
    Ostatnio edytowane przez nowart ; 24-09-2014 o 12:20

  6. #26
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    59

    Domyślnie Odp: gdzie najlepiej kupić canon 6d ?

    Rozmowa zmierza w złym, ironicznym kierunku, również nie mam zamiaru w ten sposób jej prowadzić. Nie powątpiewałem, jeżeli masz konkretne informacje o współpracy serwisów canona - proszę pisz, wyprowadzaj z ewentualnego błędu. Ja wiem tylko tyle, że sprzęt kupiony w UE jest z gwarancją europejską honorowaną w serwisach w UE. Nie chcę wskakiwać na Ciebie tak jak Ty na mnie, bardzo nie podoba mi się Twój krytyczny styl pisania, że ktoś zacznie zeznawać, że ja uważam że ktoś jest oszustem, farmazony, brak wiedzy, pomieszanie z poplątaniem ... i prosisz o wymienianie sprzedawców. Nie będę nikogo wymieniał i robił reklamy bądź antyreklamy by przekonać Cie o pewnych faktach wynikłych z mojego doświadczenia. Jeżeli ktoś pyta gdzie tanio kupić to dołączam swoje 5 groszy - IMHO opłaca się kupić w Anglii z europejską, honorowaną w Unii gwarancją. Jeżeli Ty masz lub ktoś inny przekonane o korzystniejszej prawidłowości zakupów w Polsce, nie na drugim końcu świata - w Anglii, to nie będę tego krytykować, wspieracie rodzimych przedsiębiorców i bardzo ładnie z Waszej strony - nie myślicie tylko o tym jak mniej wydać kasy a dajecie Polakowi zarobić.

    Podejrzewam, że jestem tu przypadkiem odosobnionym ale kupuję dużo sprzętu foto poza granicami Polski, przez serwisy aukcyjne unijne i poza unijne, jestem bardzo zadowolony z takiej formy zakupów i może to przyzwyczajenie sprawiło, że oczywistym dla mnie jest szukanie tańszych rozwiązań poza granicami Polski. Nie ma w tym nic złego i uważam że nie zasługuję na taką krytykę jaką prezentujesz mi nowart. Jak widać umiar i ułożenie i nie idzie w parze z forumową ilością publikowanych postów.

  7. #27

    Domyślnie Odp: gdzie najlepiej kupić canon 6d ?

    Jak będę chciał kupić 6D w USA, to poproszę osobę, do której mam 100% zaufanie, albo kogoś z rodziny. Wiem, że sprzęt przyjedzie bez pudełka itd.
    Co do kupna przez Internet, to ciekawą wiadomość usłyszałem dzisiaj rano w RMF FM: Oszust poszukiwany 8 listami gończymi wpadł w Gdańsku - Polska - Fakty w RMF24 - najświeższe wiadomości
    C eos 6D | T 24-70/2,8 VC USD; C 70-200/2,8 L USM; C TCx1,4II | YN-568EX
    www.cobalt.fr.pl

  8. #28
    Uzależniony
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    809

    Domyślnie Odp: gdzie najlepiej kupić canon 6d ?

    Antyreklamę już zrobiłeś pisząc o konkretnych sprzedawcach - nie widzę zbyt wielu takich, którzy oferują sprzęt w takiej cenie a u takowych nie dostrzegam informacji jakoby był to sprzęt bez gwarancji w PL i z serwisem u pana mietka. Nie było moim zamiarem na Ciebie naskakiwać, przecież napisłem wyraźnie, iż nie do Ciebie trzeba mieć o to pretensje ale do konkretnych sprzedawców wprowadzających ludzi w błąd. Po prostu z tego co widzę jesteś zbyt ufny a jeśli ostrzeżenie ludzi przed takowymi to wg Ciebie krytyka i naskakiwanie na Ciebie to ok, faktycznie się nie rozumiemy a kwestie opłacalności już przemilczę bo chyba mam odmienne jej postrzeganie. Ważne, że Ty jesteś zadowolony. EOT
    Udanych kadrów życzę , pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez nowart ; 24-09-2014 o 13:04

  9. #29
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 736

    Domyślnie Odp: gdzie najlepiej kupić canon 6d ?

    Jeśli gwarancja na sprzęt ma być honorowana przez autoryzowany serwis Canona w Europie to sprzęt ten musi pochodzić z legalnej dystrybucji tej firmy. Nie ma po prostu innej opcji. Często niektóre firmy oferują sprzęt taniej i dają gwarancję ale to jest ich gwarancja i np. Żytnia tego nie honoruje. Przy czym nie piszę tu o tym co usłyszałem tylko o tym co przerobił mój znajomy kupując w ten sposób dość drogie szkło, a które akurat pechowo się popsuło.
    Także moim zdaniem czasem lepiej posłuchać ostrzeżeń osób, które może nie są nadzwyczaj delikatne w sposobie przekazywania tej wiedzy ale tak naprawdę są naszymi sojusznikami. W przeciwieństwie do niektórych sprzedawców którzy może i są nadzwyczaj uprzejmi i mili ale w razie biedy zostawią Cię z tym problemem na lodzie.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  10. #30
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 256

    Domyślnie Odp: gdzie najlepiej kupić canon 6d ?

    Cytat Zamieszczone przez Sesjusz Zobacz posta
    ale zdecydowałem się na zakup w UK, wczoraj wysłali, dziś o 6 z rana był już w Warszawie, leżał 12 h i wysłali do szczecina, jutro będzie u mnie. Na e-bay'u znalazłem gościa co ma 100% pozytywów na kilka tysięcy komentarzy, specjalizuje się w sprzedaży sprzętu foto od 2007 r. Wystawił wczoraj 4 sztuki 6D body i sprzedały się w 5 h, ja wziąłem ostatnią Koszt z wysyłką 5,5 tys. Gwarancja - gość pisze że oni tak to załatwiają - idę do serwisu canona z gwarancją podbitą przez sklep w UK, powinni przyjąć na podstawie zakupu w UE, jak nie przyjmą to mogę wysłać do UK na ich koszt i tam serwis naprawia albo ... mają umowę w ramach UE i mogę naprawiać za kasę w serwisie w Polsce, wziąć rachunek i sprzedawca zwraca mi kasę z Canona UK za naprawę.
    Bo tak właśnie jest.

    Warranty information - Canon Polska
    EWS Contact Information - Canon Polska

    Więc nie masz się czym przejmować.

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •